Posterland.org 3. Uluslararası “Organ Bağışı Konulu” Afiş Tasarım Yarışması, 36 ülkeden 1391 eserin katılımıyla, uluslararası jüri değerlendirmesi sonucunda tamamlanmış olup, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü mezunumuz Mehmet Işık, yarışmada 3.lük Ödülü kazanmıştır. Organ nakli ile ilgili farkındalığın arttırılması amacıyla düzenlenen bu önemli projede, kazanmış olduğu büyük başarı nedeniyle Grafik Bölümü mezunumuz Mehmet Işık’ı yürekten kutluyoruz.

Etkinlik kapsamında düzenlenen Afiş Sergisi 8-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Feriye Sarayı’nda ziyaret edilebilir.

Kaynak:

https://posterland.org/tr/galeri

https://www.iha.com.tr/ivideo.php?vid=132435

Grafik Bölümü mezunumuz Mehmet Işık’a ait bir başka önemli başarı da Samsun Rotary Kulübünün düzenlemiş olduğu “Çocuk Felcine Son” Afiş Tasarım Yarışması 1.lik ödülüdür.

Samsun Rotary Kulübü; genç tasarımcılar arasında çocuk felci hastalığı ve farkındalığı yaratmak amacıyla  “Çocuk Felcine Son” konulu “Afiş Tasarım Yarışması” düzenlemiştir. Türkiye’de çocuk felcini, hatırlamak, yeni nesiller arasında farkındalık oluşturmak, gündeme getirmek ve bu konuya ilişkin kalıcı eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen “Çocuk Felcine Son”  konulu afiş yarışmasına ait, finale kalan 20 eserden oluşacak ve Türkiye’de bir çok şehirde gerçekleştirilecek sergi planlanmaktadır.

Kaynak:http://cocukfelcineson.com