DI0A6248

 

DI0A4228

DI0A6461

 

Doğuş Üniversitesi 20’nci Kuruluş Yıldönümünü 17nci Mezuniyet Töreni ile taçlandırdı. Törene 173 genç değerli mezunumuz, değerli ebeveynleri, Rektör Prof. Dr. Abdullah Dinçkol, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Hasansoy, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ataç Soysal, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Ural, Fakülte Dekanları, Öğretim üyeleri ve konuklar katıldılar. Bu yıl fakültemiz İç Mimarlık Bölümünden 44, Mimarlık Bölümünden 79, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden 15, Grafik Bölümünden 16, Resim Bölümünden 2, Görsel İletişim Tasarımı Bölümünden 17, öğrenci mezun oldu. Plastik Sanatlar Yüksek Lisans programından ise 7 öğrencimiz mezun oldular. Mezuniyet Töreni spikerlik görevini Mimarlık Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Hanife Kücur yerine getirdi. Töreni Beykent TV canlı olarak yayınlandı. Mezunlarımız Bölüm Başkanları eşliğinde yerlerini aldılar. Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Program Başkanı Prof. Ayşe Özel, Yüksek Lisans Programı öğretim üyeleri Prof. Nazan Erkmen, Prof. Funda Savaş Gün mezunlarını uğurladılar. Bu yıl Plastik Sanatlar Programından Gülçin Eroğlu, Elif Ölmez, Ezgi Kınalı, Rabia Dilaveroğlu, Burcu Çetintürk mezun oldu. Sırası ile Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Savaş Gün, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bülbül ve değerli mezunlarımız, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Hikmet Eser Tezeren , bölüm öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Pınar Cartier ve değerli mezunlarımız,İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kurtoğlu, Doç. Dr. Umut Tuğlu Karslı, Yrd. Doç. Dr. Gürkan Özenen,Yrd. doç. Dr. Özge Gül ve değerli mezunlarımız,Grafik Bölüm Başkanı Prof. Nazan Erkmen, Yrd. Doç. Dr. Abdullah Taşçı, Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan, Yrd. doç. Dr. Ezgi Karaata, Yrd. Doç. Dr. Begüm Gücük ve değerli mezunlarımız, Mimarlık Bölüm Başkanı Prof.Dr. Semih Eryıldız, Prof. Dr. Kamuran Öztekin, Prof. Dr. Vefa Çetin, Prof. Dr. Gürkut Uysal, Yrd. Doç. Dr.Aziz Kıran, Yrd. Doç. Dr. Betül Orbey, Yrd. Doç. Dr. Nadide Ebru Yazar, Yrd. Doç. Dr. Fazıla Duyan ve Yrd. Doç. Dr. Pelin Sarıoğlu Erdoğdu ve Öğr. Gör. Nihan Gürel Ulusan, değerli mezunlarımız sırası ile sahnedeki yerlerini aldılar, konukları selamlayarak kendilerine ayrılan yerlerine oturdular.

Spiker öğrencimiz törene katılanları Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi anmak üzere bir dakikalık saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşı’nı söylemeye davet ederek töreni başlattı.Mezuniyet Törenimiz için tebrik mesajları gönderen devlet büyüklerine teşekkürlerimiz ve saygılarımız sunuldu.

 

FormatFactoryDI0A6171

Açılış konuşmasını Fakülte Dekanı Prof. Nazan Erkmen yaptı. Prof. Erkmen bir ülkenin kalkınması için sanatın devamlı gündemde olmasının, değerli fikir ve sanat insanlarının görüşlerinin dile getirilmesinin çok önemli olduğunu, Sanatın insan emeğinin, duygularının ve us’un ürünü olması nedeni ile toplumu yönlendirdiğini ve ulusa büyük bir değer kazandırdığını belirtti.Konuşmasında bir düşünce eyleminin sonucu olan sanat olgusunun estetik taşıyan bir yaratı olduğunu, içinde barındırdığı manevi değerleri toplumla paylaştığı sürece değer kazandığını, bilim ve sanatın her zaman eşit değer taşıdığını, biri olmadan diğerinin kesinlikle olamayacağını vurguladı. Dekan Prof. Erkmen, çok sevdiği öğrencilerini Sanat sevgisiyle eğitilmiş bireyler olarak topluma estetik ve değer kazandırmalarını, yapıtları ve eserleri ile topluma olumlu bir yaşam sunmalarını dileği ile uğurladı.

Mezuniyet Töreni Konuşmasını Doğuş Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Abdullah DİNÇKOL yaparak bu yıl öğrenim süreleri boyunca titiz ve verimli çalışmalarını aralıksız sürdürerek genel not ortalamaları itibariyle Fakültemizin en başarılı mezunlarına plaketlerini ve ödül belgelerini sundular.

STF birincisi 1

STF 222222

 

STF üçüncü 3

STF üçüncü 1

 

STF dereceye girenler

Bu yıl, Fakültemizden iki değerli öğrencimiz Birinci ve iki değerli öğrencimiz üçüncülük dereceleri ile mezun oldular: Fakültemiz Birincilik derecesini İç Mimarlık bölümünden TUĞÇE BABACAN ve yine İç Mimarlık bölümünden SERTAP MAMAY paylaştılar. Fakültemiz İkincilik derecesini İç mimarlık bölümünden ECEM ARICI aldı. Fakültemiz Üçüncüleri Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden ORHAN FIRINCIOĞLU ve yine Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden SERENAY YAMALI 3.67 not ortalaması ile ortak derece ile bölümlerini onurlandırdılar.

 

 

 

STF birincisi

 

Mezunlarımız adına Fakültemizi Birincilik derecesi ile mezun olan Tuğçe BABACAN konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Konuşmanın ardından, bu mutlu günü Doğuş Üniversitesi Dans Kulübü öğrencileri görkemli dansları ile renklendirdiler.Plastik Sanatlar Yüksek Lisans programı mezunlarımıza mezuniyet belgelerini Sayın Prof. Ayşe Özel takdim etti. Bu yıl Plastik Sanatlar Yüksek Lisans programından 5 öğrenci mezun oldu.Gülçin Eroğlu,Elif ölmez,Ezgi Kınalı,Rabia Dilaveroğlu,Burcu Çetintürk,Ceren Derkan ve Melih Suci başarı ile eğitimlerini tamamladılar ve mezun olmaya hak kazandılar.

 

Yüksek Lisans

 

Bu yıl Resim Bölümünden mezun olan öğrencilerimiz Ozan Oğuzhan Alpay, Kadriye Yıldırım Çırçır’ı kutluyoruz

Bu yıl Görsel İletişim Tasarımı Bölümünden 17 öğrenci mezun oldu. Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü derece ile tamamlayan değerli Öğrencilerimizi kutluyoruz. Günal Düet Atasaral birincilikle,Abdülgaffar Geylani ikincilikle, Büşra Baş üçüncülükle mezun oldular.

 

Görsel iletişim derece 2

 

DI0A2872

Yakup Hakan Okan, Ayşegül Bayrak, Ufuk Yurtsever, Abdulgaffar Geylani, Batu Akdemir, Büşra Baş, Çağkan Göksu, Erdi Korucu, Ertuğ Akgün, Esra Tan, Feyyaz Çoban, Gül Durmuş, Günal Düet Atasaral, Merve Gümüşgöz, Ömer Bağcı, Sertaç Gülseren, Sabahat Ceren Çelen.

 

Görsel iletişim mezunlar

 

 

Bu yıl Grafik Bölümünden 16 öğrenci mezun oldu. Birgül Haşıl birincilikle, Yağmur Emre ikincilikle, Çisem Aydemir üçüncülükle mezun oldular.Mezun olan öğrencilerimiz:Serkan Kabul, Yunus Emre Köseoğlu, Selin Timuçin, Merve Akbaş, Enise Şükran Mutlu, Birgül Haşıl, Gamze Bakanay, Ecem Yıldız, Yağmur Artır, Furkan Pehlivan, Cansu Hiçbezmez, Çisem Aydemir, Tuğçe Sivri, Yağmur Emre, Tuba Güneş, Merve Yılmaz.

 

grafik derece ile bitirenler (2)

 

Grafik Mezun

 

Bu yıl Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden 15 öğrenci mezun oldu. Birincilik Derecesini Orhan Fırıncıoğlu ile Serenay Yamalı paylaştılar. İ Rüveyda Güneş ikincilikle , İrem Mercan üçüncülükle mezun oldular.Mezun olan öğrencilerimizOğuz Serkan İnal, Misliye Osanmaz, Volkan Kuş, Orhan Fırıncıoğlu, Rüveyda Güneş, Serenay Yamalı, Berk Aslan, Yunus Yürekli, Talha Dalgakıran, Melike Uyanık, Alper Turan Yavuz, İrem Mercan, Mahmut Furkan Tüfekçi, Güzin Durmaz, Eray Şanal.

 

entas derece ile bitirenler

 

 

Entas Mezun

 

Bu yıl İç mimarlık Bölümünden 44 öğrenci mezun oldu. Tuğçe Babacan ve Sertap Mamay birinciliği paylaştılar; Ecem Arıcı ikincilikle, Rümeysa Kesici üçüncülük derecesi ile mezun oldular, Mezun olan öğrencilerimiz : Hakan Fevzi Zara, Hasan Sevindik, Ayşegül Koparan, Ecem Melike Serim, Özge Baş, Burcu Erdal, Mert Taylan Pekdil, Mustafa Doğukan Yılmaz, Ercan Aydıner, Emre Kaya, Sevgi Şahin, Ali Taşdemir, Ezel Keskin, Doğa Sağun, Elif Özleyen, Mehmet Said Ekinci, Burak İzgi, Zeynep Cansu Oyan, Melike Pattabanoğlu, Neşrah Zeynep Bülbül, Erim İlker Kır, Rümeysa Kesici, Fatih Sevim,FevziHayvar, Sema Nur Kıraç, Fatma Esin Keşoğlu, Hakan Dursun, Fazlı Civelek, Hüseyin Anıl Sevgili, Ercan Kurt, Baki Emre Karakaş, Mustafa Cumhur Çağlayan, Ahsen Bakoğlu, Ece Büyükçelik, Emir Zeki Bülbül, Ezgi Muslu, Fazıl Tuncalı, Kadir Aksöz, Merve Akaryıldız, Sertap Mamay, Tuğçe Babacan, Şule Alkan, Ecem Arıcı.

İç Mimarlık derece

İç Mimarlık mezun

Mezun olan 99 MİMARLIK BÖLÜMÜ değerli mezunlarına mezuniyet belgelerini Bölüm Başkanı Prof. Dr. Semih Eryıldız sundular. Bölüm öğretim üyeleri de sahnede mezunları kutladılar..

Bu yıl Mimarlık Bölümünü derece ile tamamlayan değerli öğrencilerimizi kutluyoruz. Bölüm Birincisi: Ezgi Ergin Bölüm İkincisi: Melis Torlak ve Bölüm Üçüncüsü: Şehriban Yeşilyurt fakülteyi onurlandırdılar.

Öğrencilerimizi kutluyor, nice başarılar diliyoruz.

Mimarlık Bölümü mezunlarımız;

 

mimarlık derece ile bitirenler (2)

 

 

 

 

 

Mimarlık Mezun

Mimarlık Mezun 2

Kübra Kaya, Oktay Demirli, Muhammet Taha Çatalkaya, Ali Uslu, Kadir Özkan, Gizem Tuğba Altuğ, Mehmet Zülfikar Güler, Eray Tüzün, Fatma Betül Kosif, Berrin Nuhoğlu, Yavuz Alkan, Doğa Yargıcı, Ömer Şanlıer, Aziz Can Alp, Ezgi Taş, Ekin Sarıalioğlu, Mehmet Ali Haleplioğlu, Abdulsamet Taş, Elvan Naz Güven, Yasemin Aydın, Müge Yavuz, Aytaç Bingöl, Ufuk Demirci, Büşra Nur Hakyemez, Şehriban Yeşilyurt, Seval Bıçak, Canan Sanem Çilingir, Tuğba Karadağ, Merve Yapar, Recep Çahan, Yağmur Baştaş, Büşra Meriç, Okan Yalçın, Abdulsamet Demir, Kadir Kaplan, Mahmut Adan, Furkan Semih Dilsiz, Şevket Deniz Gökçe, Zuhal Yıldız, Furkan Kandemir, İlayda Karaca, Buse Nur Akgül, Murat Portakal, İzzettin Kaynak, Mehmet Tunahan Çevik, Eda Çevirme, Alaattin Karaman, Aytekin Kaya, Neslihan Dere, Erkan Yılmaz, Mustafa Dinç, Tolga Kasap, Seda Nur Ayaz, Ömür Göşker, Doğan Marufoğlu, Berivan Karaca, Ahmet Canpolat, Ebru Avcı, Emir Sabuncu, Duygu Özel, Yusuf Çavuş, Yusuf Çalka, Serdal Sütbeniz, Merve Nuriye Semiz, İsmail Özdemir, Hüseyin Sarıkaya, Beyza Nur Atasaral, Feyzanur Yüce, Melis Torlak, Emre Can Göç, Ahmet Tosun, Özlem Bozkuş, Orkun Onur, Ezgi Şahin, Ezgi Ergin, Nazmiye Sultan Meydancı, Hasan Topaloğlu, Esra Aydın.

Prof. Nazan Erkmen öğrencileri yemin etmek üzere Sahneye davet etti. Yemin eden öğrenciler büyük bir çoşku içerisinde keplerini havaya atarak mutluluklarını ve çoşkularını ortaya koydular. Yeminlerini eden mezun öğrenciler, ebeveynleri,ve tüm katılımcılar 1. ve 2. Blok arasında düzenlenen Mezunlar Sergisini gezdiler. Sergide sevgili öğretim üyeleri ile fotoğraflar çektirdiler.

 

DI0A7112