Grafik Sanatçıları Aydın – Nazan Erkmen 18 Mart’ı Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri ile kutladılar.
25 Mart 2017 – 17:30 | Yorum Yok

21 Mart 2017 tarihinde Avni Akyol Lisesi tarafından düzenlenen 18 Mart’ı Anma Programı, kurum öğretmenlerinden Silver Gözütok Güçlü tarafından gerçekleştirilen  bir proje kapsamında, Çanakkale’de yaşanmış gerçek öykülerin Aydın Erkmen tarafından resimlendiği “Özgürlüğün Bedeli” resimli  Kurtuluş …

Tüm yazıyı okuyun »
Endüstri Ürünleri Tasarımı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Görsel İletişim Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Grafik

Grafik Bölümü hakkındaki yazılar.

İç Mimarlık

İç Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Mimarlık

Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Resim

Resim Bölümü hakkındaki yazılar.

Ana Sayfa » Grafik, Sanat ve Tasarım Fakültesi

Dünya Gençliğinin İlgi İle İzlediği Çizgi Roman “Logicomix: Bir Çizgi Romanın Doğuşu” Sergisi

Gönderen: Tarih: 19 Şubat 2013 – 12:08Yorum Yok

_MG_5235

Zülfü Livaneli’nin “Harika bir çizgi roman; okumaya seyretmeye doyamıyorum” diyerek beğenisini dile getirdiği, dünyada 25 ülkede yayımlanan, yayımlandığı her ülkede okurlardan büyük ilgi gören ve Treviso Çizgi Roman Festivali “En İyi Çizgi Roman Ödülü” dahil pek çok uluslararası ödül kazanan, Logicomix adlı çizgi roman Türkiye’de ilk kez  üniversitemizdedüzenlenen bir sergiye konu oluyor.

Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından ülkemizde ve dünyada çizgi romanın statüsünü açıklamak üzere düzenlenen seminere katılan  Albatros yayınevi sahibi sayın Kosta Sarıoğlu, “Logicomix: Bir Çizgi Romanın Doğuşu” kitabı hakkında ve bu kitapla ilgili H Blok, 6ncı katta açılan  sergi hakkında  izleyicilere bilgi verdi. Sergi  “Temalar”, “Yapım aşamaları”, “Bilim insanları”, “Mekânlar”, “Yaratıcı ekip” ve “Logicomix hakkında” başlığı altında toplam altı bölümden oluşuyor.  Çizgi roman sanatçısı   Enis Temizel, Çizgi Roman Derneği Başkanı  Fuat Aktüre, Çizgi Roman Yayıncısı Sayın Servet İnandı fakülte tarafından düzenlenen etkinliğe katılarak çizgi roman alanı ile ilgili bilgi verdiler.   Sergiye çeşitli kurumlardan öğretim üyeleri ve öğrenciler, Üniversitemiz Rektör Danışmanı Sayın Prof. Dr. Ataç Soysal katıldılar. Çizgi roman çalışmaları 26 Şubat 2013 tarihinde Eyüboğlu Koleji öğrencilerinin çizgi roman çizeri Enis Temizel ile gerçekleştirecekleri çalıştay ile devam edecek.

Yorum yapma özelliği kapalıdır.