TURMEPA-ZEN DİAMOND “Büyülü Mavi” Mücevher Tasarım Yarışması’nda Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencileri Yarışıyor

DenizTemiz Derneği/TURMEPA, üniversite öğrencilerine yönelik  Zen Diamond’un işbirliği ve sponsorluğunda, genç neslin, geleceğimizi tehdit eden deniz ve çevre kirliliğine dikkatini çekmek amacıyla, “Mavi Dalga” eğitim projesi ile “Büyülü Mavi” mücevher tasarım yarışmasını başlattı.
TURMEPA, Koç, Doğuş ve Sabancı Üniversiteleri’nin sosyal sorumluluk dersleri kapsamında “Mavi Dalga” projesini hayata geçiriyor. Doğuş, Koç ve Sabancı Üniversiteleri’nin tüm öğrencilerinin katılımına açık “Büyülü Mavi Mücevher Tasarım Yarışması”nda takılarda denizleri koruma bilincinin sembolize edilmesi ve denizleri, deniz canlılarını barındıran bir kavramsal çerçevenin işlenmesi beklenmektedir. Basın toplantısına, üniversitemiz fakülte  temsilcileri Endüstri Tasarımı Bölümü öğretim elemanları Yrd. Doç.Dr. Dilek Hocaoğlu ve Araş. gör. Saliha Dönmez yanısıra yarışmanın jüri üyeleri Avedis Kendir, Ayşegül Dinçkök, Dilek Hanif, Melda Narmanlı Çimen, Özlem Yalım, Serdar Gülgün ve Şebnem Balkan katıldı.
 Zen Diamond sponsorluğunda gerçekleşecek sosyal sorumluluk projesi kapsamında Turmepa ortaklığı ile düzenlenen yarışmaya katılımcılar, www.zenpirlanta.com/buyulumavi adresinde yer alan linkten katılabilecekler. Daha geniş bilgi almak isteyen öğrencilerimiz öğretim üyelerimizle iletişime geçebilirler.