DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HAYALGÜCÜNDEN BİR ORMAN YARATTILAR

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, fakülte tarafından düzenlenen 1.Ağaç Tasarım Yarışması’nda, günlük hayatta kullanılan atık malzemelerden oluşan ağaç tasarımlarıyla yaratıcılığın sınırı olmadığını gösterdiler.

1.Ağaç Tasarım Yarışması, 29 Aralık 2011 tarihinde Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Hasanpaşa Yerleşkesinde Rektör Prof.Dr.Elif Çepni, Rektör Danışmanı Prof.Dr.Ataç Soysal, Dekan Prof.Dr.Nazan Erkmen, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi ve oylama sonucunda Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Mehmet Beyazıt, Nesim Doğuş Yelekçi, Ezgi Köpük ve Çağrı İşsever’in çıta ve kağıtlarla yaptığı ağaç birinciliğe layık görüldü.

Yarışma birincilerine ödül olarak Prof.Dr.Nazan Erkmen, Prof.Serap Murathanoğlu Eyrenci, Yrd.Doç.Sadık Altınok’ün özgün baskıları hediye edildi ve katılan tüm yarışmacılara teşekkür belgesi verildi.

Cam şişeler, kağıtlar, silikonlar, tahtalar, kumaşlar, pet şişeler vb. malzemelere bir yaratıcılık materyali olarak yeniden form kazandırılmasını ve öğrencilerin hayalgüçlerini kullanarak yaratıcılıklarını kalıcı eserlere dönüştürmelerini amaçlayan yarışmada yer alan ağaçlar Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin Hasanpaşa Yerleşkesi’nde   sergilenecek ve ziyaretçiler tarafından görülebilecek.