SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ YENİ AKADEMİK YILA  OYUNCULUK BÖLÜMÜ  İLE EĞİTİM YILINI AÇIYOR
16 Haziran 2017 – 14:52 | Yorum Yok


Kuruluşundan bu yana önceliği hep çağdaşlıktan,  sanat ve kültürden yana olan Doğuş Üniversitesi yeni Eğitim -Öğretim yılında  fakültemiz bünyesinde yetenekli gençlerimize yeni ufuklar açıyor.  Mevcut bölümlerimize  ilaveten  Oyunculuk, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Tekstil Bölümleri …

Tüm yazıyı okuyun »
Endüstri Ürünleri Tasarımı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Görsel İletişim Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Grafik

Grafik Bölümü hakkındaki yazılar.

İç Mimarlık

İç Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Mimarlık

Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Resim

Resim Bölümü hakkındaki yazılar.

Ana Sayfa » Görsel İletişim Tasarımı

Kemal Gök, “Marmara Depremi ve Sonrası Yaşam” Fotoğraf Sergisi ile Doğuş Üniversitesi’nde

Gönderen: Tarih: 01 Kasım 2011 – 15:55Yorum Yok

Deprem ülkesi olarak depremin getirdiği acılara, yokoluşlara, çaresizlik ve yıkımlara sahne olan Türkiye, son olarak Van Depremi ile sarsıldı. Marmara Depreminde medya sayesinde bu doğal afetin yıkımına şahitlik eden görüntüler zamanla unutuldu ve hayat doğal seyrinde akmaya devam etti. Ta ki Van depremine kadar.

Oysa Kemal Gök, Marmara depreminden sonra çektiği fotoğraflarla deprem dehşetini fotoğraflayarak unutulmayacak görüntülerle belgeledi. 2000 yılından itibaren İstanbul, İzmit, Bursa, Adapazarı, Değirmendere ve İznik’te sergilenen ve 5.Uluslararası Ankara Fotoğraf Günlerinde özel bir yer verilen bu fotoğraflar 15 Kasım 2011 tarihinde Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampüsü’nde yer alan Sergi Salonu’nda yeniden kitlelerle buluşacak.

Mimar Sinan Üniversitesi’ndeki fotoğraf eğitiminden sonra özellikle belgesel fotoğraf alanında uzmanlaşan, ulusal ve uluslararası galerilerde çalışmalarına yer verilen Kemal Gök, “Marmara Depremi ve Sonrası Yaşam” temalı fotoğraflarıyla; toplumsal travmaya yol açan görüntüleri, insanın yaşamın zorluklarıyla başetme mücadelesini ve insani sorumluluklarımızla yüzleşmemiz gerektiğini hatırlatıyor ve doğa-insan gerçekliğini kendine özgü üslupla hafızalarımıza yerleştiriyor.

Kemal Gök’ün fotoğraf sergisi 25 Kasım 2011 tarihine kadar sergilenecek ve kitleleri bir kez daha bu gerçeklikle karşı karşıya getirecek.

Yorum yapma özelliği kapalıdır.