SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ YENİ AKADEMİK YILA  OYUNCULUK BÖLÜMÜ  İLE EĞİTİM YILINI AÇIYOR
16 Haziran 2017 – 14:52 | Yorum Yok


Kuruluşundan bu yana önceliği hep çağdaşlıktan,  sanat ve kültürden yana olan Doğuş Üniversitesi yeni Eğitim -Öğretim yılında  fakültemiz bünyesinde yetenekli gençlerimize yeni ufuklar açıyor.  Mevcut bölümlerimize  ilaveten  Oyunculuk, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Tekstil Bölümleri …

Tüm yazıyı okuyun »
Endüstri Ürünleri Tasarımı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Görsel İletişim Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Grafik

Grafik Bölümü hakkındaki yazılar.

İç Mimarlık

İç Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Mimarlık

Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Resim

Resim Bölümü hakkındaki yazılar.

Ana Sayfa » Resim

Halil Türker Resim Sergisi Doğuş Üniversitesi’nde Açıldı.

Gönderen: Tarih: 28 Kasım 2011 – 15:40Yorum Yok

Resim, Grafik ve Heykel alanında çalışmalar yapan Halil Türker, 17 Kasım-6 Aralık 2011 tarihleri arasında Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Galerisi’nde son dönem eserlerinden oluşan sergisini açtı.
Sanatçı kimliğinin yanı sıra akademisyen olarak da sanata katkı sağlayan Halil Türker,2001 yılından bu yana Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve son 2-3 yıldır ağırlıklı olarak 3B modellemeyle ilgilenmekte olup, 3B modellemeleri üzerinde photoshop desteğiyle oluşturduğu ön çalışmaları geleneksel yöntemlerle tuval üzerine aktarmaktadır.
Halil Türker; 6 kişisel sergi ile sanatseverlerle buluşurken, çok sayıda uluslararası ve ulusal yarışmalı ve karma sergilere katılmıştır ve halen Sanal Güzeller ve Fetish manzaralar olarak temalandırdığı iki seri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.
Aralık 1993, Grand Prix International D’Arts Plasteques da la Ville de Nice, Fransa ‘da “Bölge Konsey Ödülü” (Prix du Conseil Regional) ile onurlandırılan sanatçı, Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği ve Ankara Exlibris derneği üyesidir.

Yorum yapma özelliği kapalıdır.