ÜNİVERSİTEMİZ GRAFİK BÖLÜMÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN “ULUSLARARASI YAZAR-ÇİZER BİRLİKTELİĞİ” PANELİ DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 20.YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KARİKATÜR EVİ’NDE YAPILACAK
26 Nisan 2017 – 11:28 | Yorum Yok

27 Nisan 2017 Perşembe günü 09:30-17:00 saatleri arasında Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde yapılacak olan “ULUSLARARASI YAZAR-ÇİZER BİRLİKTELİĞİ” başlıklı panel izleyicilere sunulacaktır.
Açılışını Kent Konseyi Başkanı Sayın Saltuk Yüceer, Sayın Dekanımız Prof. Nazan Erkmen ve Kadıköy Evi Birim …

Tüm yazıyı okuyun »
Endüstri Ürünleri Tasarımı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Görsel İletişim Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Grafik

Grafik Bölümü hakkındaki yazılar.

İç Mimarlık

İç Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Mimarlık

Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Resim

Resim Bölümü hakkındaki yazılar.

Ana Sayfa » Grafik, Sanat ve Tasarım Fakültesi

GRAFİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ İKSV 3NCÜ ULUSLARARASI TASARIM BİENALİ AKADEMİ PROGRAMINA KATILDI

Gönderen: Tarih: 24 Ekim 2016 – 15:44Yorum Yok

Grafik Bölümü 2012 – 2013, 2014 – 2015 Eğitim yılında İKSV Uluslararası Tasarım Bienali’ne katılmıştır.  2015 – 2016 eğitim yılında da İKSV organizasyonu tarafından gelen teklif ile Grafik Bölümü öğretim üyeleri tarafından 3ncü  Uluslararası Tasarım Biennali Akademi Programına katılma kararı alınmıştır.  Grafik Bölümü öğretim üyeleri  ile tüm  bölüm öğrencilerinin 26 Ekim – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında  sürdürdüğü çalıştay sonucunda ortaya çıkan sonuçlar 21 Ekim – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında 4. Blok Tiyatro Salonu Fuaye  Alanında , Saat 14.00’de sergi ile izleyicilere sunulacaktır. Serginin teması “Kimlik Dokusu”dur.   Grafik Bölümü Öğretim  üyeleri ise  İKSV Tasarım Bienali tarafından verilen konsept doğrultusunda “Biz İnsan mıyız?” başlıklı çalışmaları ile sergiye katılacaklardır. Bölüm öğrencileri ile sürdürülen Atölye çalışması Türk kültürüne ışık tutan binlerce yıllık bir geçmişe sahip, iletişim gereksinimiyle ortaya çıkmış “Tamga” sembollerinin öğrencilere anlatılmasıyla başlatıldı. Tamgalardan yola çıkılarak öğrencilerden kendilerini tanımlamaları;  kendi benliklerinin derinliklerine inmeleri, içinde yaşadıkları aile, toplum, ülke ve son olarak da dünya da durdukları noktada bu tanımlamaları tasarımları ile  bir simge olarak ortaya çıkartmaları istendi.   Öğrencilerin her biri ayrı ayrı sunum yaparak, çıkış noktaları ve yorumlarını açıkladılar.  Öğrencilerin sundukları tasarımları ile ilgili açıklama yazıları, tasarımın negatif ve pozitifi sergide yer alacaktır.

Sergiye katılan Grafik Bölümü öğretim üyeleri Prof. Nazan Erkmen, Yrd. Doç. Ezgi Karaata, Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan, Yrd. Doç. Begüm Gücük olup, sergiye katılan Grafik Bölümü öğrencileri Fatma Zor, Buse Nur Kaya, Furkan Yavru, Çağla Timur,Gurur Sönmez, Enes Şahin, Ece Akbala, Seda Gökçül, Sena Kolenoğlu, Sinan Berk, Kübra Baydar, Dilara Veis, Umut Türk, Ezgi Gün,Dilara Ateren, Ekin Oğuzer, Tuğçe Cansu, Ayberk Peker, Buğra Erdoğan, Eda Erkovan,Naz Arda Kunt, Mustafa Yurdacan, Beyza Bal, Furkan Pehlivan, Arian Abedi, Sezer Uluçay,Afet Zengin, Hüdai Gairan,Ozan Şahin, Mert Mertsoy, Serhan Başyiğit, İclal Betül Cebeci, Meltem Özkaya, Ahmet Alperen Başkan,Doğan Biliç, Kübra Taşut’tur.

tasarim_bienal tasarim_bienal tasarim_bienal tasarim_bienal tasarim_bienal

Yorum yapma özelliği kapalıdır.