ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI BÖLÜMÜNDEN BİRİNCİLİKLE MEZUN OLAN KAAN ÖZBİLEK’İ TANITIYORUZ

  • Değerli Öğrencimiz,büyük başarınızı içtenlikle kutlarız.Nice başarılar ve mutluluklar dileriz.kaan 2
  •  Doğuş Üniversitesini tercih etme nedeninizi rica edebilir miyiz ?

Seçim yaptığım dönemde karar kılmamı sağlayan en büyük etkenlerden biri kayıt öncesi bölüm hocalarımla tanışmam ve kendilerinden gerek okul gerekse lisans eğitiminin içeriğiyle ilgili bilgi almam oldu. Elbette her bölüm için eğitimin içeriği ve kalitesi önemlidir fakat endüstri ürünleri tasarımı gibi hem teorik hem de pratik eğitimin iç içe olduğu bir bölümde verilen derslerin içeriğinin yanı sıra atölye imkanları da yüksek önem arz ediyor.

kaan 1

  • Eğitim hakkındaki düşünceleriniz ?

Gerek bölüm gerekse bölüm dışı dersler olsun, derslerine girdiğim ve birlikte çalıştığım akademik kadroyla en ufak bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. Hatta öyle ki, Sayın Öğr. Gör. Sezai Gülşen ve birkaç arkadaşımla ortak olarak hazırladığımız birçok sunumumuz oldu. Keyifli bir eğitim hayatı geçirdiğimizi söyleyebilirim.

KAAN 3

  • Doğuş Üniversitesindeki akademik kadroyu nasıl değerlendirirsiniz ?

Eğitim gördüğüm dönemde kendisinden ders aldığım ve birlikte çalışma fırsatına eriştiğim tüm akademisyenlere tek tek teşekkürlerimi sunarım.

kaan 4

  • Üniversitede geçirdiğiniz yıllar içerisinde en çok neyi özleyeceksiniz ?

Özlem duygusundan ziyade gerek arkadaşlarımla, gerekse hocalarımla 4 sene içerisinde kurmuş olduğumuz dostluklar için mutluluk duyuyorum. Fakat sanıyorum ki dostlarla birlikte çalışmanın getirdiği heyecanı ve mutluluğu özleyeceğim.

kaan 5

  • Başarılı bir mezun olarak kariyerinize başlamak için kendinizi hazır hissediyor musunuz ?

Tasarımcı olmak için yaptığınız işlerin içeriği ve kalitesinin önemi tartışılmayacak derecede yüksek. Bu nedenle sağlam bir portfolyoya sahip olan birinin kendisini hazır hissetmemesi için bir sebep göremiyorum. Bu konuda sayın bölüm hocalarımızın çabasıyla gerçekleştirilen endüstri ile işbirliği içerisindeki projelerin katkısı yabana atılamaz.

kaan 6

  • Kariyer planınızda bir sonraki adım ne olacaktır ?

Mesleğimi profesyonel olarak icra etmek istiyorum.

  • Gelecek projelerinizden söz edebilir misiniz ? Okuduğum dönemde okuldaki projelerim haricinde bir yandan da kişisel projelerimi geliştirmeye devam ediyordum. Yeni üretim teknolojileri, özellikle son dönemde bilinirliği artmış olan 3 boyutlu baskı sektörü ile ilgili geliştirmiş ve prototiplerini üretmiş olduğum projeler var. Bu projeler doğrultusunda ilerlemeye devam etmeyi düşünüyorum.

Aslında bu mesleğin hayalini çocukluğumdan beri kuruyordum, o yüzden bu bölüme girerek hayallerim doğrultusunda ilk ve en büyük adımı atmış oldum. Fakat devamında birkaç bardak kahve eşliğinde uykusuz geçirdiğim çok gece oldu.

Değerli öğrencimize teşekkür ediyor,  yaşamının  başarılarla dolu, mutluluk içinde geçmesini diliyoruz.