1453 FETİH İSTANBUL FİLMİNİN GÖRSEL EFEKT TASARIMCILARI İKİZ KARDEŞLER ÜNİVERSİTEMİZDE…

Görsel İletişim Tasarımı Bölümünün “Animasyon ve Görsel Efekt Paneli “ öğrencilerimizi PİXEL HOUSE STUDIO ‘dan canlandırma dünyasının ikizleri , 3D artist Hasan ve Hüseyin Karaaslan ile yönetmen Ersin Kozan’ı bir araya getirdi

IMG_7328 Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarımı Bölümü , Kültürel Gelişim Seminerleri Kapsamında 9 Aralık 2015 tarihinde Türkiye’deki animasyonun gelişimini anlamak ve geleceğini tartışmak üzere “Animasyon ve Görsel Efekt” konulu bir panel düzenlemiştir.
Panele PİXEL HOUSE STUDIO ‘dan canlandırma dünyasının ikizleri olarak tanınan 3D artist Hasan ve Hüseyin Karaaslan ile görsel iletişim bölümü öğretim görevlisi, yönetmen Ersin Kozan konuşmacı olarak katılmıştır.
Üniversitemizin tüm öğrencilerine açık olan panel’de “Animasyon’un Görsel Tarihi” konulu bir film izlenmiş, ardından panele geçilmiştir.

1.BAK Akademi Ödülleri’nde “Secret Memories” filmi ile “En iyi Animatör” ödülünü alan, yönetmen Ersin Kozan canlandırma yapım teknikleri ve yeni teknolojiler hakkında bilgi vermiştir. Gündelik hayatın içinde kullanılan fizik kurallarının animasyon yapımında kullanılan fizik kurallarını anlamamız ve o hareketleri kavramlaştırmamızda rol oynayan en önemli temel prensip olduğunu anlatmıştır.
Hasan ve Hüseyin Karaaslan kardeşler Türkiye’deki animasyonun gelişimi hakkında bilgi vermiş, 1453 Fetih İstanbul, Payitaht filmlerinin canlandırma çalışmaları ve uygulamalarındaki deneyimlerini anlatmışlardır.
Filmlerde kullanılan Görsel Efekt ve Animasyon teknikleri; ve Secret Memories filmi öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgiyle izlenmiştir.

Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen panel sonunda Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Prof.Dr. Funda Savaş Gün, katılımcılara Doğuş Üniversitesi adına teşekkür belgelerini takdim etti.