İhracatçı Birlikleri 4. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması

Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçı Birlikleri, değişen ev, ofis, mutfak ve banyoların gelecekte kullanacağımız mobilyalara nasıl yansıyacağını öngörmek ve ihracat potansiyeli taşıyan yaratıcı tasarımları ortaya çıkarmak amacıyla “4.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması” düzenlemektedir.

Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçı Birlikleri, bu yarışmayı sektörün imkân ve sıkıntılarını, avantaj haline dönüştürecek ve mobilya ihracatında rekabet sağlayıcı çözümler üretecek tasarımlara açmıştır.

Yarışma, geleceğin ve günümüzün tasarımcılarını, yeni malzemelerin getirdiği olanakları, küçülen mekânları ve mobilya sektörünün yapısını dikkate alarak, esnek, yeni koşullara uygulanabilen, çevreye duyarlı, nakliye kolaylığı sağlayan, kullanıcıya daha fazla müdahale olanağı veren mobilya birimleri ve sistemleri tasarlamaya davet etmektedir.

Ev Mobilyaları, Ofis Mobilyaları ve Mutfak ve Banyo Mobilyaları olmak üzere üç kategoride gerçekleşen yarışma iki aşamada gerçekleşecek. Tasarım temel ilkelerinin oluşturulduğu birinci aşamayı geçen tasarımcılardan ikinci aşamada tasarımlarını geliştirmeleri bekleniyor.

Yarışma Takvimi:

Yarışma İlan Tarihi

20 Eylül 2010

Birinci Aşama İçin Proje Teslim Tarihi

20 Aralık 2010 (Gece 24:00’a kadar)

Seçici Kurul Toplantısı (1.Aşama)

7 Ocak 2011

İkinci Aşama İçin Proje Teslim Tarihi

21 Ocak 2011 (Proje Çizimi Toplantısı)

Seçici Kurul Toplantısı (2.Aşama)

3 Mart 2011

Ödül Töreni Tarihi

4 Mart 2011 (Onur Jüri Üyeleri davetlidir)

Ödüllü Projelerin Sergilenme Tarihleri

7-11 Mart 2011 (Dış Ticaret Kompleksi)