Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı Kurum Mensuplarına Teşekkür Etti
29 Mart 2017 – 16:22 | Yorum Yok

Sanat ve Tasarım Fakültesi; 20 Mart 2017 tarihinde fakültemiz Dekan Yardımcılığını 5 yıl büyük bir başarı ve emekle  sürdüren Grafik Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan’a  ve  yoğun emekleri ve özverili çalışmaları  için Kurum …

Tüm yazıyı okuyun »
Endüstri Ürünleri Tasarımı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Görsel İletişim Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü hakkındaki yazılar.

Grafik

Grafik Bölümü hakkındaki yazılar.

İç Mimarlık

İç Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Mimarlık

Mimarlık Bölümü hakkındaki yazılar.

Resim

Resim Bölümü hakkındaki yazılar.

Ana Sayfa » Mimarlık, Sanat ve Tasarım Fakültesi

Araştırma Görevlisi Bora ÖZKUŞ’a Milano’dan Ödül

Gönderen: Tarih: 13 Ekim 2010 – 08:51Yorum Yok
Fakültemiz Mimarlık Bölümü araştırma görevlilerinden Bora Yasin ÖZKUŞ ve ekibi, Politecnico di Milano tarafından “12. International Compasso Volante Prize” uluslararası mimari fikir yarışması kapsamında 01-02 Ekim 2010 tarihlerinde İtalya’nın Lecco kentinde düzenlenen final törenine katılmışlardır ve geri dönüşüm fikrinden yola çıkarak gerçekleştirdikleri EXPO projesi ile ekip olarak mansiyon ödülüne layık bulunmuşlardır.
1998 yılından itibaren, Milano Politeknik Üniversitesi Mimarlık ve Bina Mühendisliği Fakültesi’nden Prof. Ettore Zambelli, Prof. Giuseppe Turchini ve Prof. Marco Imperadori (ödül bilimsel koordinatorü) öncülüğünde her yıl düzenlenen yarışmada, bu yıl sürdürülebilirlik temasından yola çıkan “Never-Ending Expo” başlığı kullanılmıştır. Bu bağlamda çeşitli üniversitelerden katılan ekiplerin projeleri hem pratik, hem akademik dünyadan uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilmiştir.

Yorum yapma özelliği kapalıdır.