Aylık arşivler: Temmuz 2017

Albertina Üniversitesi ile İllüstrasyon Çalıştayı Yapıldı

IMG_2779 IMG_2781

IMG_2784 IMG_2788 IMG_2797 IMG_2809 IMG_2824 IMG_2852 IMG_2859IMG_2859GRAFİK BÖLÜMÜ ALBERTİNA ÜNİVERSİTESİ GRAFİK BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. DANİELE GAY İLE ÇALIŞTAY DÜZENLEDİ

 

Accademia di belle di arti Albertina, Torino  Üniversitesi Grafik Bölümü öğretim üyesi ünlü bir illüstratör olan Prof. Daniela Gay  Grafik Bölümü, Kadıköy Kent Konseyi ve ÇROP tarafından  27 Nisan 2017 tarihinde Kadıky Belediyesi Karikatür evinden düzenlenen “Uluslararası Yazar – Çizer Birlikteliği” paneline katıldı. 28 Nisan 2017 tarihinde Beykent, Yeditepe ve Doğuş Üniversitesi öjğrencilerine suluboya tekniklerini anlattı ve bizzat yaptığı performansla uygulamaları öğrencilere öğreitti.  Çalıştaya yaklaşık 35 öğrenci katıldıb.

SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ MODA TASARIMI BÖLÜMÜNÜ AÇIYOR!!!

Zeki AlpanI

Prof. Zeki Alpan Uygulama yaparken

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarım Bölümü  Açıldı

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yer alan Moda Tasarım Bölümü 2017 -2018 yılında eğitim ve öğretime başladı.  Moda Tasarımı Bölüm öğrencileri dört yıllık eğitim ve öğrenimleri süresince yetenek ve yaratıcı düşüncelerini geliştirirken, kültür-sanat-teknoloji kavramlarıyla bütünleşmiş, estetik, çağdaş bilgi ve teknik becerilerle desteklenmiş, etik değerlere sahip, sektörün gereksinimlerine uygun, yaratıcı ve özgün fikirler üretebilen, tasarımcılar olarak gerekli donanıma sahip olacaklardır.

Moda Tasarımı Bölümünün akademik kadrosu, sektörde söz sahibi olan çağdaş, donanımlı, yurtiçi ve yurtdışı eğitim tecrübesine sahip hocalardan oluşmaktadır. Bölüm hocaları, öğrencilerin bilgi ve becerilerini nitelikli bir şekilde geliştirmelerine büyük önem vermektedir. Bu amaçla bölüm hocalarımız sahip oldukları uluslararası ve ulusal deneyimlerini bölüm öğrencileriyle paylaşarak çözüm odaklı düşünebilen ama aynı zamanda sanat ve tasarım normlarını dikkate alarak fikir üretebilen başarılı Moda Tasarımcıları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Moda Tasarımı Bölümü Akademik Kadrosu Prof.Zeki Alpan,Yrd.Doç.Ayşe Gamze Öngen ve Yrd.Doç.Sevinç Çelikyay’dan oluşmaktadır.

ZEKİ ALPAN

Prof. Zeki Alpan ve öğrencileri, Kastomonu “Miras – Semboller Sergisi”

PROF. DR. ZEKİ ALPAN

Kısa Özgeçmiş

Prof. Dr. Zeki Alpan 1.12.1948 Doğumlu olup, 1974’de Lisans + Y. Lisans eğitimini  Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Tekstil Bölümü’nde, Lisans Y. Lisans eğitimini ise 1979 tarihinde  Almanya –Kassel Üniversitesi Tekstil Tasarımı Bölümü tarihinde;Sanatta Yeterlik eğitimini ise 1983 yılında      Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

İdari Görevleri:

1988-1991  Güzel Sanatlar Fak. Yönetim Kurulu Üyeliği, 1988-1993  M.S.Ü. Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı, 1988-1999  M.S.Ü. MYO Moda – Konfeksiyon Bölüm (Program) Başkanlığı, S.Ü. MYO Müdürlüğü ve Senato Üyeliği,1993-1998  M.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Vekilliği Görevleri,2000-2002  M.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcılığı Görevi,2002-2008  Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanlığı,2005-2006  M.S.G.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi  Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği,2005-2012  M.S.G.S.Ü  Senatosu Üyeliği,2006-2012  M.S.G.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi  Dekanlığı,2013-2015  M.S.G.S.Ü. Rektör Yardımcılığı görevlerini yapmıştır.

Alanında pek çok uluslararası sergisi, makalesi ve çalışması olan Prof. Dr. Zeki Alpan Tekstil eğitimi alanının tanınmış isimlerindendir.

YRD. DOÇ. DR. AYŞE  GAMZE ÖNGEN

Kısa Özgeçmiş

gamze öngen

IMG_4435

Ayşe Gamze Öngen,1968 yılında İstanbul da doğdu. Lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümünde, Yüksek Lisansını Tekstil Moda Tasarımı Bölümü, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde, Sanatta Yeterliğini Tekstil Moda Tasarımı Bölümü, Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yaptı. Sanatçının birçok uluslararası, ulusal kişisel ve jürili karma sergisi, workshop bulunmaktadır. Öngen’in bir kitabı, kitap içinde ve farklı hakemli dergilerde yayınları yer alır. Uluslararası ve Ulusal birçok kongre, sempozyum, panel, seminerde bildiri sunmuş ve bildirileri kitaba basılmıştır. Ulusal birçok proje ve sosyal sorumluluk projesinde koordinatör olarak görev almıştır. Uluslararası ve ulusal birçok kongre, sempozyum, panel ve seminerde bilim kurul üyesi, danışma kurulu, jüri üyesi, koordinatör gibi görevler almıştır. Sanatçı birçok vakıf ve devlet üniversitelerinde tam zamanlı ve ders saat ücretli olarak görev yapmış ve halen tam zamanlı olarak Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır.

742015kesin4

1

YRD. DOÇ. DR. SEVİNÇ ÇELİKYAY
Kısa Özgeçmiş

Sevinç Çelikyay, 1989 yılında Londra’da Waltham Forest College’de Tekstil Bölümünden mezun olduktan sonra,  Middlesex Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı bölümünden 1994’te mezun oldu. Burberry, Ted Baker, Windsmoor, Karen Millen gibi ünlü İngiliz markalarına üretim yapan bir şirkette çalıştı. 1997’de Winskill adı ile kendi markasını kurdu. 2003 yılında Middlesex Üniversitesi’nde Moda Pazarlama konusunda Master yaptı. 2004-2008 yıllarında, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünde,  öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2012-2017 yılları arasında da, İstanbul Aydın ve Arel Üniversitelerinin Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümlerinde, öğretim görevlisi olarak çalıştı.

IMG_1826 (2)

DSC03876

Sevinç Çelikyay-resim (2).docx

ÜNİVERSİTEMİZİN 20NCİ YILDÖNÜMÜNDE 17NCİ MEZUNİYET TÖRENİMİZ İLE 173 MEZUNUMUZU UĞURLADIK

DI0A6248

DI0A4228

DI0A6461

Doğuş Üniversitesi 20’nci Kuruluş Yıldönümünü 17nci Mezuniyet Töreni ile taçlandırdı. Törene 173 genç değerli  mezunumuz, değerli ebeveynleri, Rektör Prof. Dr. Abdullah Dinçkol, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Hasansoy, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ataç Soysal, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Ural, Fakülte Dekanları, Öğretim üyeleri ve konuklar katıldılar. Bu yıl fakültemiz İç  Mimarlık Bölümünden 44, Mimarlık Bölümünden 79, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden 15, Grafik Bölümünden 16, Resim Bölümünden 2, Görsel İletişim Tasarımı  Bölümünden 17, öğrenci mezun oldu. Plastik Sanatlar Yüksek Lisans programından ise 7 öğrencimiz mezun oldular. Mezuniyet  Töreni spikerlik görevini Mimarlık Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Hanife Kücur yerine getirdi.  Töreni Beykent TV canlı olarak yayınlandı. Mezunlarımız Bölüm Başkanları eşliğinde yerlerini aldılar. Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Program Başkanı Prof. Ayşe Özel, Yüksek Lisans Programı öğretim üyeleri Prof. Nazan Erkmen, Prof. Funda Savaş Gün mezunlarını uğurladılar. Bu yıl Plastik Sanatlar Programından Gülçin Eroğlu, Elif Ölmez, Ezgi Kınalı, Rabia Dilaveroğlu, Burcu Çetintürk mezun oldu. Sırası ile Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Savaş Gün, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bülbül ve değerli  mezunlarımız, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Hikmet Eser Tezeren , bölüm öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Pınar Cartier ve değerli  mezunlarımız,İç Mimarlık Bölüm Başkanı  Prof. Dr. Ahmet Kurtoğlu, Doç. Dr. Umut Tuğlu Karslı, Yrd. Doç. Dr. Gürkan Özenen,Yrd. doç. Dr. Özge Gül  ve değerli  mezunlarımız,Grafik  Bölüm Başkanı  Prof. Nazan Erkmen, Yrd. Doç. Dr. Abdullah Taşçı, Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan, Yrd.  doç. Dr. Ezgi Karaata, Yrd. Doç. Dr. Begüm Gücük ve  değerli mezunlarımız, Mimarlık Bölüm  Başkanı  Prof.Dr. Semih Eryıldız, Prof. Dr. Kamuran Öztekin, Prof. Dr. Vefa Çetin, Prof. Dr. Gürkut Uysal, Yrd. Doç. Dr.Aziz Kıran, Yrd. Doç. Dr. Betül Orbey, Yrd. Doç. Dr. Nadide Ebru Yazar, Yrd. Doç. Dr. Fazıla Duyan ve Yrd. Doç. Dr. Pelin Sarıoğlu Erdoğdu ve Öğr. Gör. Nihan Gürel Ulusan,  değerli mezunlarımız sırası ile sahnedeki yerlerini aldılar, konukları selamlayarak kendilerine ayrılan yerlerine oturdular.

Spiker öğrencimiz  törene katılanları  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi anmak üzere bir dakikalık saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşı’nı söylemeye davet ederek töreni başlattı.Mezuniyet Törenimiz için tebrik mesajları gönderen devlet büyüklerine teşekkürlerimiz ve  saygılarımız sunuldu.

FormatFactoryDI0A6171

Açılış konuşmasını  Fakülte Dekanı Prof. Nazan Erkmen yaptı.  Prof. Erkmen bir ülkenin kalkınması için sanatın devamlı gündemde olmasının, değerli fikir ve sanat insanlarının görüşlerinin dile getirilmesinin çok önemli olduğunu, Sanatın insan emeğinin, duygularının ve us’un ürünü olması nedeni ile  toplumu yönlendirdiğini ve ulusa büyük bir değer kazandırdığını belirtti.Konuşmasında bir düşünce eyleminin sonucu olan sanat olgusunun  estetik taşıyan bir yaratı olduğunu,  içinde barındırdığı manevi değerleri toplumla paylaştığı sürece değer kazandığını, bilim ve sanatın her zaman   eşit değer taşıdığını,  biri olmadan diğerinin kesinlikle olamayacağını vurguladı.  Dekan Prof. Erkmen, çok sevdiği öğrencilerini Sanat sevgisiyle eğitilmiş bireyler olarak topluma  estetik ve değer  kazandırmalarını, yapıtları ve eserleri ile topluma  olumlu bir yaşam  sunmalarını dileği ile uğurladı.

Mezuniyet Töreni Konuşmasını  Doğuş Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Abdullah DİNÇKOL yaparak bu yıl öğrenim süreleri boyunca titiz ve verimli çalışmalarını aralıksız sürdürerek genel not ortalamaları itibariyle Fakültemizin en başarılı mezunlarına plaketlerini ve  ödül belgelerini sundular.

STF birincisi 1

STF 222222

STF üçüncü 3

STF üçüncü 1

STF dereceye girenler

Bu yıl, Fakültemizden iki değerli öğrencimiz Birinci ve iki değerli öğrencimiz üçüncülük dereceleri ile mezun oldular: Fakültemiz Birincilik derecesini  İç Mimarlık bölümünden TUĞÇE BABACAN ve yine İç Mimarlık bölümünden  SERTAP MAMAY  paylaştılar. Fakültemiz İkincilik derecesini  İç mimarlık bölümünden ECEM ARICI  aldı.   Fakültemiz Üçüncüleri Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden ORHAN FIRINCIOĞLU ve yine Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden SERENAY YAMALI   3.67 not ortalaması ile  ortak derece ile bölümlerini onurlandırdılar.

STF birincisi

Mezunlarımız adına  Fakültemizi  Birincilik derecesi ile mezun olan  Tuğçe BABACAN konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Konuşmanın ardından, bu mutlu günü Doğuş Üniversitesi Dans Kulübü  öğrencileri görkemli dansları ile renklendirdiler.Plastik Sanatlar Yüksek Lisans programı mezunlarımıza mezuniyet belgelerini Sayın Prof. Ayşe Özel takdim etti.  Bu yıl Plastik Sanatlar Yüksek Lisans programından 5 öğrenci mezun oldu.Gülçin Eroğlu,Elif ölmez,Ezgi Kınalı,Rabia Dilaveroğlu,Burcu Çetintürk,Ceren Derkan ve Melih Suci başarı ile eğitimlerini tamamladılar ve mezun olmaya  hak kazandılar.

Yüksek Lisans

Bu yıl  Resim Bölümünden mezun olan öğrencilerimiz Ozan Oğuzhan Alpay, Kadriye Yıldırım Çırçır’ı kutluyoruz

Bu yıl Görsel İletişim Tasarımı  Bölümünden 17 öğrenci mezun oldu. Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü derece ile tamamlayan değerli Öğrencilerimizi kutluyoruz.   Günal Düet Atasaral birincilikle,Abdülgaffar Geylani ikincilikle,  Büşra Baş üçüncülükle mezun oldular.

Görsel iletişim derece 2

DI0A2872

Yakup Hakan Okan, Ayşegül Bayrak, Ufuk Yurtsever, Abdulgaffar Geylani, Batu Akdemir, Büşra Baş, Çağkan Göksu, Erdi Korucu, Ertuğ Akgün, Esra Tan, Feyyaz Çoban, Gül Durmuş, Günal Düet Atasaral, Merve Gümüşgöz, Ömer Bağcı, Sertaç Gülseren, Sabahat Ceren Çelen.

Görsel iletişim mezunlar

Bu yıl Grafik Bölümünden 16 öğrenci mezun oldu.   Birgül Haşıl  birincilikle,   Yağmur Emre ikincilikle,   Çisem Aydemir  üçüncülükle mezun oldular.Mezun olan öğrencilerimiz:Serkan Kabul, Yunus Emre Köseoğlu, Selin Timuçin, Merve Akbaş, Enise Şükran Mutlu, Birgül Haşıl, Gamze Bakanay, Ecem Yıldız, Yağmur Artır, Furkan Pehlivan, Cansu Hiçbezmez, Çisem Aydemir, Tuğçe Sivri, Yağmur Emre, Tuba Güneş, Merve Yılmaz.

grafik derece ile bitirenler (2)

Grafik Mezun

 Bu yıl Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden  15 öğrenci mezun oldu. Birincilik Derecesini  Orhan Fırıncıoğlu ile Serenay Yamalı paylaştılar.  İ Rüveyda Güneş ikincilikle , İrem Mercan  üçüncülükle mezun oldular.Mezun olan öğrencilerimizOğuz Serkan İnal, Misliye Osanmaz, Volkan Kuş, Orhan Fırıncıoğlu, Rüveyda Güneş, Serenay Yamalı, Berk Aslan, Yunus Yürekli, Talha Dalgakıran, Melike Uyanık, Alper Turan Yavuz, İrem Mercan, Mahmut Furkan Tüfekçi, Güzin Durmaz, Eray Şanal.

entas derece ile bitirenler

Entas Mezun

 Bu yıl İç mimarlık Bölümünden 44 öğrenci mezun oldu.   Tuğçe Babacan ve Sertap Mamay birinciliği paylaştılar;  Ecem Arıcı ikincilikle, Rümeysa Kesici üçüncülük derecesi ile mezun oldular, Mezun olan öğrencilerimiz : Hakan Fevzi Zara, Hasan Sevindik, Ayşegül Koparan, Ecem Melike Serim, Özge Baş, Burcu Erdal, Mert Taylan Pekdil, Mustafa Doğukan Yılmaz, Ercan Aydıner, Emre Kaya, Sevgi Şahin, Ali Taşdemir, Ezel Keskin, Doğa Sağun, Elif Özleyen, Mehmet Said Ekinci, Burak İzgi, Zeynep Cansu Oyan, Melike Pattabanoğlu, Neşrah Zeynep Bülbül, Erim İlker Kır, Rümeysa Kesici, Fatih Sevim,FevziHayvar, Sema Nur Kıraç, Fatma Esin Keşoğlu, Hakan Dursun, Fazlı Civelek, Hüseyin Anıl Sevgili, Ercan Kurt, Baki Emre Karakaş, Mustafa Cumhur Çağlayan, Ahsen Bakoğlu, Ece Büyükçelik, Emir Zeki Bülbül, Ezgi Muslu, Fazıl Tuncalı, Kadir Aksöz, Merve Akaryıldız, Sertap Mamay, Tuğçe Babacan, Şule Alkan, Ecem Arıcı.

İç Mimarlık derece

İç Mimarlık mezun

Mezun olan  99 MİMARLIK BÖLÜMÜ değerli mezunlarına mezuniyet belgelerini Bölüm Başkanı Prof. Dr. Semih Eryıldız sundular. Bölüm öğretim üyeleri de sahnede mezunları kutladılar..

Bu yıl Mimarlık Bölümünü derece ile tamamlayan değerli öğrencilerimizi kutluyoruz.  Bölüm Birincisi:  Ezgi Ergin Bölüm İkincisi:  Melis Torlak ve Bölüm Üçüncüsü:  Şehriban Yeşilyurt fakülteyi onurlandırdılar.

Öğrencilerimizi kutluyor, nice başarılar diliyoruz.

Mimarlık  Bölümü mezunlarımız;

mimarlık derece ile bitirenler (2)

Mimarlık Mezun

Mimarlık Mezun 2

Kübra Kaya, Oktay Demirli, Muhammet Taha Çatalkaya, Ali Uslu, Kadir Özkan, Gizem Tuğba Altuğ, Mehmet Zülfikar Güler, Eray Tüzün, Fatma Betül Kosif, Berrin Nuhoğlu, Yavuz Alkan, Doğa Yargıcı, Ömer Şanlıer, Aziz Can Alp, Ezgi Taş, Ekin Sarıalioğlu, Mehmet Ali Haleplioğlu, Abdulsamet Taş, Elvan Naz Güven, Yasemin Aydın, Müge Yavuz, Aytaç Bingöl, Ufuk Demirci, Büşra Nur Hakyemez, Şehriban Yeşilyurt, Seval Bıçak, Canan Sanem Çilingir, Tuğba Karadağ, Merve Yapar, Recep Çahan, Yağmur Baştaş, Büşra Meriç, Okan Yalçın, Abdulsamet Demir, Kadir Kaplan, Mahmut Adan, Furkan Semih Dilsiz, Şevket Deniz Gökçe, Zuhal Yıldız, Furkan Kandemir, İlayda Karaca, Buse Nur Akgül, Murat Portakal, İzzettin Kaynak, Mehmet Tunahan Çevik, Eda Çevirme, Alaattin Karaman, Aytekin Kaya, Neslihan Dere, Erkan Yılmaz, Mustafa Dinç, Tolga Kasap, Seda Nur Ayaz, Ömür Göşker, Doğan Marufoğlu, Berivan Karaca, Ahmet Canpolat, Ebru Avcı, Emir Sabuncu, Duygu Özel, Yusuf Çavuş, Yusuf Çalka, Serdal Sütbeniz, Merve Nuriye Semiz, İsmail Özdemir, Hüseyin Sarıkaya, Beyza Nur Atasaral, Feyzanur Yüce, Melis Torlak, Emre Can Göç, Ahmet Tosun, Özlem Bozkuş, Orkun Onur, Ezgi Şahin, Ezgi Ergin, Nazmiye Sultan Meydancı, Hasan Topaloğlu, Esra Aydın.

Prof. Nazan Erkmen öğrencileri yemin etmek üzere Sahneye davet etti. Yemin eden öğrenciler büyük bir çoşku içerisinde keplerini havaya atarak mutluluklarını ve çoşkularını ortaya koydular. Yeminlerini eden mezun öğrenciler, ebeveynleri,ve tüm katılımcılar 1. ve 2. Blok arasında düzenlenen Mezunlar Sergisini gezdiler. Sergide sevgili öğretim üyeleri ile fotoğraflar çektirdiler.

DI0A7112