Günlük arşivler: 06 Mayıs 2017

SPOR DÜNYASININ ÜNLÜ İSİMLERİ ÜNİVERSİTEMİZDE – GÖKHAN ÖZER VE BAĞIŞ ERTEN ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı Öğrenci Dekanlığı işbirliği ile spor dünyasının en önemli isimleri Gökhan Özer ve Bağış Ertan KGS kapsamında öğrencilerimizle birlikte oldular. Spor spikerliğinin tanınan isimlerinden Gökhan Özer ve Spor basınının ve bu camianın en önemli isimlerinden biri olan yapımcı – yorumcu Bağış Erten davetli olarak Doğuş Üniversitesi’nce düzenlenen panelde spor ile ilgili görüşlerini belirttiler, öğrencilerin sorularını cevaplandırdılar.

Türkiye’de düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası final maçını ilk kez radyoda, olimpiyat açılışlarını ve kapanış törenlerini televizyonda ilk kez canlı yayında anlatan ünlü spor spikeri Gökhan Özer, spor spikerliğinin önemini ve ülkemizdeki gelişimini anlattı. Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumundaki Spor Spikerliğinin ilk örnekleri üzerinde durarak, sunum teknik ve yöntemlerini anlatan usta isim, konuşmasında iyi bir spor spikerinde olması gereken nitelikleri paylaştı.

NTV Spor ve CNN Türk Futbol Ekstra programlarının bir dönem Yapımcı ve Yorumculugunu yapmış olaln, Socrates Dergisinin de proje sahibi olan Bağış Erten, Spor gazeteciliğinin inceliklerini ve yazılı basından dijitale geçiş sürecini haber örnekleri üzerinden aktardı. Spor gazeteciliğinin dili ve haber yazımında dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durdu.  Türkiye’de bir spor medyası yerine daha çok futbol medyası varmış gibi göründüğünü ama tecimsel ve tematik kanallarla birlikte artık yüzmeden, basketbola, güreşten kayağa alternatif bir çok spor dalının ve özellikle kadın sporcuların yer aldığı spor etkinliklerinin daha görünür olduğunu belirtti. Spor takımları ve sponsorluk reklam ilişkilerine dikkat çekerek bu yapının önemli unsurunun sporseverler olduğuna dikkat çekti. Öğrenciler ilgilerini çeken bu panellerin devamını istediler.