Aylık arşivler: Kasım 2016

GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ ÖĞRENCİMİZ, İLK FİLMİNDEN ÖDÜLLE DÖNDÜ.

 

“The Transporter”, “The Incredible Hulk” ve “Now You See Me”  filmleriyle tanınan ünlü Film Yönetmeni  Louis Leterrier’in jüri başkanı olduğu ; “Watch Dogs Film Fest” yarışmasında,  Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğrencimiz Muhammed Alparslan ÖZKARDEŞ, “Hacker or God” isimli filmiyle Türkiye 2. ncisiSeçildi.

 IMG-20161111-WA0064

“Watch Dogs Film Fest- Yaratıcı Video Yarışması’ , Dijital oyun tasarımı çatısında sanat, teknoloji ve eğlenceyi buluşturan yaklaşımıyla geliştirdiği oyunlar ile alanının öncüllerden biri olan yayımcı “Ubisoft Montreal” tarafından uluslararası alanda düzenlenmiştir.

Yarışmanın Türkiye ayağındaki jüri  üyeleleri arasında dünyaca ünlü yönetmen Lous Leterrier, Ubisoft Montreal  Watch Dogs 2’den Thomas Geffroyd  ve Jonathan Morin  yer aldı.

Senarist ve Yönetmenliğini Muhammed Alparslan ÖZKARDEŞ’in yaptığı  “Hacker or God” isimli kısa film, Watch Dogs Film Fest yarışmasında Türkiye 2.ncisi oldu.

Film de bilgisayar dünyasına meraklı bir gencin almış olduğu gizemli bir mesaj ile başlayan dijital  yolculuğu  ve yaşadıkları maceracı bir şekilde anlatılıyor.

Koordinatörlüğünü  Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyelerinden  Funda Savaş GÜN’ün üstlendiği “Hacker or God” Filmin Prodüktörlüğünü  Öğr.Gör Ekrem ÇELİKİZ, Görüntü Yönetmenliğini Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Merve GÜMÜŞGÖZ, Sanat Yönetmenliğini ise  Mehmet ÇİLİNGİR   üstlendi.

Filmin çekim ve yapımında DOU Görsel İletişim Tasarımı Bölümünün Görüntü- Kurgu ve Fotoğraf Atölyeleri kullanılmış, Çekimlerinde “Fotoğraf ve Sinema Kulubü” öğrencileri de rol almıştır.

Haber: Öğr. Gör. Ekrem ÇELİKİZ

WhatsApp Image 2016-11-23 at 12.38.26 WhatsApp Image 2016-11-23 at 12.38.26 (2)

Grafik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Begüm Gücük tarafından yazılan “Responsive Logos and Icons” başlıklı Makalesi Uluslararası Yayında Yer Aldı

Grafik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Begüm Gücük, Bulgaristan’da yayınlanan St. Kliment Ohridski University Press, ISBN 978-954-07-4141-3 No.lu  Recent Researches in Interdisciplinary Sciences  adlı kitapta “Responsive Logos and Icons” başlıklı  makalesi ile  yer aldı. (ss.

KİTAP RESİMLEME DERSİNDE MİCHELLE GERÇEK TARAFINDAN TASARLANAN KİTAP KAPAĞI YAYINLANIYOR!

Grafik Bölümü, Prof. Nazan Erkmen – GRA 339  Kitap Resimleme dersi öğrencileri, ders kapsamında Kozmos Yayınevi tarafından yayınlanmak üzere  Prof. Dr. Mutlu Parkan tarafından yazılan  “Sinema Estetiği ve Godard” başlıklı kitap kapağı için tasarladıkları  çalışmalar arasında yayınevince seçim yapıldı.  Gönderilen 16 kitap kapağından ikinci sınıf öğrencisi MİCHELLE GERÇEK‘in tasarladığı kitap kapağı yayınlanmak üzere seçildi. SERHAN BAŞYİĞİT‘in çalışmaları da yayınevi tarafından beğenilerek, kendisinden yeni bir konuda  kitap kapağı hazırlaması istendi.

Michelle Gercek

Michelle Gerçek

Serhan Basyigit

Serhan Başyiğit


Afet Zengin

Afet Zengin

Dilara Ataeren

Dilara Ateren

Doğuş Üniversitesi Öğrencileri 33ncü IKSV Aydın Doğan Karikatür Yarışması Açılışında ” Yeni Çizgiler, Yeni Çizerler” Sergisinde Yer Aldılar

2016-11-22 16-13-48

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 33’üncüsü düzenlenen“Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması”nın kazananlar 22 Kasım’da gerçekleştirilen törende ödüllerini aldılar. Ödül töreni öncesinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen, her yaş grubundan genç çizerlerin katılımıyla çeşitli atölyelerin düzenlendiği ‘Yeni Çizgiler, Yeni Çizerler’ Karikatür ve Mizah Festivali renkli anlara sahne oldu.

Aydın Doğan Vakfı’nın her yıl dünyanın dört bir yanından karikatüristleri bir araya getirdiği, serbest konulu

IMG_0117

Doğuş Üniversitesi Öğrencileri Eserlerini İzlerken

konulu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Ödül Töreni’nin 33’üncüsü Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde, Kanal D Ana Haber sunucularından Gözde Atasoy’un takdimiyle gerçekleştirildi. Aydın Doğan Vakfı Onursal Başkan Vekili Sema Doğan ve Aydın Doğan Yalçındağ’ın da yer aldığı açılış törenine, Hürriyet Gazetesi’nden Sedat Ergin, Doğan Hızlan, Fatih Çekirge, Kanat Atkaya, Fikret Ercan; Atlas Dergisi’nden Sinan Çakmak; CNN Türk’ten Erdoğan Aktaş, Ferhat Boratav; Kanal D’den Süleyman Sarılar, MediaCat Dergisi’nden Pelin Özkan, Milliyet Gazetesi’nden Yaman Törüner gibi isimler de katıldı.

68 ülkeden 752 sanatçının 2.521 karikatür ile katıldığı yarışmanın birincisi İtalya’dan Marco De Angelis oldu. Yarışmada ikincilik ödülüne Brezilya’dan ‘Cau’ Claudio Antonio Gomes; üçüncülük ödülüne ise Türkiye’den Doğan Arslan değer görüldü.

Kübra Taşut

Kübra Taşut “Kulaklık”

Vakfın kız çocuklarının eğitimi, güçlenmesi ve cinsiyet eşitliği konularındaki çalışmalarının bir yansıması olarak bu yıl ilk defa ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Bir Dünya’ kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi ise Türkiye’den Emrah Arıkan oldu.

Seçici Kurul ayrıca; Oktay Bingöl (Türkiye), Vitaly Bondar (Beyaz Rusya), Evzen David (Çek Cumhuriyeti), Hicabi Demirci (Türkiye), ‘Feggo’ Felipe Galindo (Amerika), Rodrigo Machado da Rosa (Brezilya), Raimundo Rucke Santos Souza (Brezilya), Arif Sutristanto (Endonezya), Jugoslav Vlahovic (Sırbistan), Kürşat Zaman (Türkiye), Nahid Zamani (İran) ve Zygmunt Zaradkiewicz’i (Polonya) Başarı Ödülü’ne değer gördü.

Kazanan karikatürler, 23 Kasım Çarşamba günü itibariyle Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde sergilenmeye başlayacak.

Barış Berke Yanık

Barış Berke Yanık “Yalnızlık”

kazanan

Çağla Timur, Doğuş Üniversitesi Grafik Bölümü Inci sınıf öğrencisi

“Kara Anı, Kara Böcek

Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ödül töreninde yaptığı  açılış konuşmasında, “Karikatür çok özel bir sanat dalı. Bazen hepimizin tanık olduğu günlük sıradan olayları, bazen hayatı etkileyen sosyolojik değişimleri, bazense içimizi acıtan felaketleri, karikatür sanatçısının, önümüze açtığı pencereden görmemizi sağlayan bir sanat… Aslında karikatür sanatçıları sadece bugünkü olayları, yaşam biçimlerini çizmekle kalmıyor; kültürel değerlere katkıda bulunuyor, daha da ötesi insanlık tarihine yön veriyor.” değerlendirmesinde bulundu. Doğan Boyner aynı zamanda tüm öğretmenlerin gelecek öğretmenler gününü kutlayarak, Vakfın düzenlediği Ergenlik ve Gelişim Süreçlerinin Eğitimi için İstanbul’a gelen “Baba Beni Okula Gönder” yurt yöneticileri ve öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Karikatür jürisinin çoğunluğunu kadın üyeler oluşturdu

Başladığı tarihten bugüne kadar, ülkemizde ve dünyada karikatürün otoritesi sayılan sanatçıların jüri üyesi olarak görev yaptığı yarışmanın 11 sanatçıdan oluşan Seçici Kurulu’nda 7 kadın jüri üyesi bulunuyor.

Marlene Pohle (Arjantin)’nin başkanlığını yaptığı, Ercan Akyol (Türkiye), Gülse Birsel (Türkiye), Assunta Toti Buratti (İtalya), Latif Demirci (Türkiye), Selçuk Demirel (Türkiye), Yalda Hasheminezhad (İran), Anita Kunz (Kanada), Piyale Madra (Türkiye), Tan Oral (Türkiye) ve Elena Ospina (Kolombiya)’nın yer aldığı bu yılki Seçici Kurulu yine kültür sanat dünyasının otoritelerinden oluştu.

Genç çizerler, ‘ Yeni Çizgiler, Yeni Çizerler’ Karikatür ve Mizah Festivali’nde bir araya geldi

Aydın Doğan Vakfı bu yıl, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Ödül Töreni öncesinde 13.00-18.00 saatleri arasında Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde genç çizerlerin katılımıyla düzenlenen festival keyifli anlara sahne oldu.

Festivalde, Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğinde ilköğretim ve lise öğrencileriyle gerçekleştirilen atölye çalışmaları; Jüri Üyesi ünlü karikatürist Tan Oral ve yarışmanın bu yıl kazanan karikatüristlerinin üniversitelilerle buluştuğu söyleşi; Ziya Kürküt’le animasyon çalışmaları gibi birçok etkinlik yer aldı.

Festival alanında ayrıca Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile Işık, Doğuş, Okan, Kemerburgaz ve Dumlupınar üniversitelerinin güzel sanatlar ve tasarım bölümü öğrencilerinin çizimleri ve Yaratıcı Çocuklar Derneği’nden çocukların ödül alan çizimleri de ziyaretçilerle buluştu.Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü Inci sınıf öğrencilerinden Kübra Taşut “Kulaklık”, Barış Berke Yanık “Yalnızlık” ve  Çağla Timur “Kara Anı, Kara Böcek” adlı yapıtları ile jürinin onayından geçerek sergide yer aldılar.  Öğrencilerimiz festivalin bir ayrıcalığı olarak, dünyaca ünlü karikatür sanatçıları  Ercan Akyol (Türkiye),Endonezyalı Karikatür sanatçısı Arif Sutristanto (Tanto Wenk) ve  İranlı Kadın Karikatür sanatçısı Nahid Zamani ile birlikte  karikatür çalıştayına katıldılar, ünlü karikatür sanatçılarından bilgi edinme şansını elde ettiler.  Daha sonra kokteyle katılan öğrenciler IMG_0120

Ödüllü karikatürler Caddebostan Kültür Merkezi’nde Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Ödül Töreni ardından ödüllü karikatürler, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde 23 Kasım Çarşamba günü, saat 19.00’dan itibaren sergilenmeye başlayacak. Sergi kapsamında, Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğiyle düzenlenecek atölye çalışmasında genç çizerler ödüllü karikatüristlerle bir araya gelerek karikatür çizimleri yapacaklar. Sergi,8 Aralık tarihine kadar gezilebilecek. Sanata yönelik destekleriyle bilinen Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen sergiye tüm karikatür severler bekleniyor.

Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü DEMK 9. Sektör Günlerini “Moda&Tekstil” Başlığı altında Gerçekleştirdi

DI0A7906

Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen  DEMK 9. Sektör Günleri “Moda&Tekstil” etkinliği açılışı Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ataç Soysal tarafından yapıldı.  Üniversite Sanat Danışmanı Prof. Dr. Nazan Erkmen “Cumhuriyet Dönemi Türk Tekstil Sektörünün Kuruluşu ve Günümüz Modacıları” nı görselleri ile  tanıtan bir  konferans verdi.  Sektör günlerine  Beymen’den Operasyonel Mükemmellik ve Süreç Geliştirme Müdürü Bahar Yıldırım, Vakko’dan Yatırım Kiralama ve Satış Direktörü Emrah İnel, İnditex’den, Inditex Eğitim Müdürü Zeynep Çağın Kuleyn, Marks&Spencer’dan Quality Management Systems Müdürü  Ersin Demirci  katıldılar, “Tekstil ve Moda” sektörü hakkında bilgi verdiler. Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu dönem çeşitli tekstil sektörü ünlü  firmalarından gelen konuşmacılarla  9.’su düzenlenen etkinlik,  üniversitemiz  öğrencilerine tekstil ve moda  sektörünün  daha yakından tanıtıldığı ve konuşmacıların deneyimlerini geleceğin yöneticileri ile paylaştıkları başarılı bir organizasyon olarak gerçekleşti.

Yapılan sunumlar sonrasında soru-cevap şeklinde devam eden seminerle , öğrenciler merak ettikleri soruları, gelen konuşmacılara yönelterek sektör hakkında  detaylı bilgi edinmiş oldular.DI0A7927

DI0A8214DI0A8033


DI0A8332

 

DI0A8039 DI0A8276 DI0A8087

PROF. AYŞE ÖZEL’İN YENİ KİTABI ÇIKTI!

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Ayşe Özel’in “Örneklerle Estetik Eleştiri “isimli yeni kitabı okuyucuları ile buluştu.

ayse ozel

 

Örneklerle Estetik Eleştiri kitabı, sanat üzerine geliştirilen kuramsal temeller ve değişik yaklaşımlar doğrultusunda, yazın sanatından ve plastik sanatlardan seçilen örneklerden hareketle; sanat yapıtının kendine özgü, yapısal ve estetik niteliklerini kavrama ve öğrenme süreçlerini kolaylaştırma, özellikle yaratıcı bireylerin gelişimlerine katkıda bulunma amacıyla yazıldı.

Edebiyat ve Plastik Sanatlar alanında seçilen yapıtların kendi bilgisi üzerinden, ilkin o ürünün sanat olup olmadığı araştırıldı. Eğer sanat ise; ‘Ne kadar sanat?’ sorusu sorularak, bir değerlendirilmeye gidildi.

İkinci olarak da; yapıtı anlama ve tanıma amacıyla, yapıtta varolanların bilgisinden hareketle, ‘Bana ne anlatıyor?’, ‘Nasıl anlatıyor?’ sorularına verilen yanıtlarla, estetik şiddet ve etkiye bakılarak, yapıtın iletisi ve bu iletiyi aktarış biçimi üzerine estetik bir kaygı yaratıp yaratmadığı üzerinde duruldu.

Bunun bilincinde olarak, sanat yapıtıyla karşı karşıya gelen ya da sanatı kavramaya çalışan alıcının doğru değerlendirme yapabilmesi, özellikle sanat eğitimi öğrencilerinin bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi açısından, bu kitapta; Estetik ve Temel Kuramları kitabımı destekler nitelikte, sanat eserlerinin estetik analizlerine yönelik bir çalışma gerçekleştirilmiş ve evrensel ölçütte bir estetiğin yakalanabilmesi amaçlanmıştır.

Sanat, estetik ve felsefeye ilgi duyan akademisyen ve uygulamacılara yol gösteren toparlayıcı bir çalışma olup herkese katkı sağlayıcı bir eserdir.

                                                    Yazar: Prof.Ayşe Özel

                                                    Editör:Çimen Bayburtlu

                                                    Kapak Tasarım:Serdar Bayburtlu

                                                    Sayfa Düzeni: Ütopya

                                                   Yayınevi: Ütopya Yayınları

                                                    Sayfa sayısı: 220

Haber: Öğr.Gör.Ekrem ÇELİKİZ

ÜNLÜ KARİKATÜR SANATÇISI MUHİTTİN KÖROĞLU FAKÜLTEMİZDE

DI0A7755

10 Kasım 2016 Tarihinde Karikatür Sanatçısı Muhittin Köroğlu Grafik Bölümü öğrencileri ile karikatür çalıştayını gerçekleştirdi. Bu çalıştayda öğrencilerin farkındalığını arttırmak, yakın ve uzak çevrelerine bakma alışkanlığını kazandırmak, basit gibi gelen şeylerden yola çıkarak önemli ve daha büyük olayların yorumunu gerçekleştirme başarısını kazandırmak gibi konularda bağımsız ama ciddi bir iç disiplin uygulaması yapılmıştır. Alabildiğine özgür ama yaşamın koşullandırdığı çerçeveler uygulama alanına taşınmıştır. Aydın Doğan Vakfı Uluslararası Karikatür Yarışmasının 33. Yılında Ödül Töreni bir “Çizim ve Mizah Festivali” olarak düzenlenmiştir. Üniversitelerden de karikatür alanında yetenekli olan öğrencilerin işleri  seçilerek 22 Kasım 2016 günü Trump  Towers’da yapılacak törende sergilenecektir. Sergide Grafik bölümü öğrencilerimizin işleri de yer alacaktır. Sergilenen eserlere daha sonra Prizma’da yer verilecektir. DI0A7747 DI0A7751
DI0A7761 DI0A7782

GRAFİK BÖLÜMÜ BAŞKANI ATAŞEHİR FEN BİLİMLERİ OKULLARINDA “ATATÜRK ve SANAT” KONFERANSINI VERDİ; KİTAPLARINI İMZALADI

IMG_4318

10 Kasım, Atatürk’ün  Vefatının 83’ncü Yıldönümü olması nedeni ile çocuklar için resimlediği  kitaplarla tanınan Prof. Nazan Erkmen, Fen Bilimleri Okul Müdürlüğü tarafından Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü tanıtmak amacı ile “Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Sanat” başlıklı söyleşiyi gerçekleştirmek ve çocuklar için resimlediği kitapları imzalamak üzere  davet edildi.  Okul Müdürü Nihan Göral Boyalı, Kurucu Temsilci Meriç  Arıkan, kurum öğretmenleri ve bu programı hazırlayan Görsel Sanatlar öğretmeni Funda Dükmeler ve yüzlerce öğrenci konferansa katıldılar. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tanıtımını, çocuklar için çizilmiş illüstrasyonlarla hazırlanan videolarla  gerçekleştiren Prof. Nazan Erkmen, konferansı öğrenciler eşliğinde Mustafa Kemal Atatürk için bestelenen “Beni Seni Görmeden Sevdim’’’ adlı şarkı ile başlattı. Fen Bilimleri Okulu değerli öğrencisi Nazmi Arda ARIKAN tarafından solo olarak söylenen bu şarkı günün sürprizi olarak gerçekleşti.  Bu küçük konseri büyük bir beğeni ile izleyen öğrenciler daha sonra videolarda Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülke için yaptıklarını izlediler ve Grafik Bölüm Başkanı Prof. Erkmen’in “ Mustafa Kemal Atatürk ve Sanat” başlığı altında verdiği konferansın son kısmında İdil Biret tarafından icra edilen Chopin I no.lu Piano konçertosunu, viyolonist  Suna Kan’dan Cesar Franc keman konçertosunu ve ünlü soprano Leyla Gencer’den  Madame Butterfuly aryasını dinlediler.  Konserler sonunda öğrencilere Mustafa  Kemal Atatürk’ün yurt dışına gönderdiği çocuk sanatçıların bugün tüm dünyada ülkemizin tanıtımda en önemli değer oldukları anlatıldı. Prof. Erkmen ünlü sanatçılarımızı tanıtırken,Atatürk’ün sanat alanında Türk ulusu için  gerçekleştirdiklerini de videolar eşliğinde anlattı. Karşılıklı bir iletişim içerisinde geçen konferans sonunda çocuklar için resimlediği kitapları tek tek imzalayarak birlikte resim yapacakları tarihi kararlaştırdılar.

IMG_4319 (002)

IMG_4264

IMG_4317 (002)

IMG_4320 (002) IMG_4316 (002)  IMG_4321 IMG_4322 (002)

10 Kasım Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Sevgi, Saygı, Minnet ve Rahmetle Andık

S022001876_1505061552003_00001

                                                                       (İllüstrasyon Aydın Erkmen)

DI0A3902

Yüce Önderimiz, Türk Ulusunun Büyük Kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk tüm uluslarca kabul edildiği üzere uluslar arası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş en büyük kahraman, en üstün lider, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş büyük  bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk komutan, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü; bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil din, ırk ayrımı yapmayan; eşi olmayan bir devlet adamı  ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olarak tarihe geçmiştir.Yüce Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk  önderliği ile yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecektir.  Büyük Atatürk’e olan sevgimizi, saygımızı, minnetlerimizi Üniversitemizde yapılan anma töreni ile bir kez daha dile getirmeye çalıştık. Üniversitemizin büyük çoğunluğu törende hazır bulundular.  Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Abdullah Dinçkol ve Atatürkçü Düşünce Kulübü Değerli öğrencilerimiz kurumumuz adına saygı duruşu yaparak çelengimizi sundular.Ruhu şad olsun.

DI0A3952

DI0A3988
  

“La Escuela de Arte y Superior de diseño “Antonio Failde” de Ourense” Dekanı Ünlü Sanatçı Prof. Cesar Taboada Üniversitemizde Serigrafi Sergisi Açtı

DI0A3797

27 Ekim 2016 tarihinde“La Escuela de Arte y Superior de diseño “Antonio Failde” de Ourense” Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Ünlü Sanatçı Prof. Cesar Taboada  Üniversitemizde topluma açık bir  Serigrafi Sergisi Açtı.   Kurumun Dekanı olan Prof. Taboada, aynı zamanda  EASD  Ourensee  İspanya’da bulunan tüm sanat öğrencileri ve öğretim üyeleri  uluslararası ilişkiler başkanıdır.  Ourensee Sanat Eğitimi kurumları  Prof. Cesar Taboada’nın öncülüğünde 1989 yılından bu yana Leonardo da Vinci, Erasmus Öğrenci Mübadalesi gibi konularda AB projeleri yürütmekte, uluslararası çalıştay ve sergileri düzenlemekte ve kendi kişisel sergilerini de yabancı ülkelerde  açmaktadır. Öğrenci ve öğretim üyesi mübadelesini de gerçekleştirmektedir.  ESAD  Yabancı ülkelerde sanat ve tasarım eğitimi  gören öğrenciler, multi-medya grafik alanından mimarlık gibi tasarım alanlarına ve sanata ilgi duyan öğrencilere destek vermektedir.

DI0A3806


IMG_2377 IMG_2375 IMG_2373