Günlük arşivler: 24 Ekim 2016

MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZİN YÜKSEK LİSANS SEVİNCİ 

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden 2015-2016 Eğitim-Öğretim yalında mezun olan öğrencilerimizden  Sena Katırcı;  Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Reklamcılık ve Tanıtım Ana bilim dalında,

Pırıl Yurdakoş’ ise Doğuş Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Ana bilim dalında Yüksek Lisans öğrencisi olarak öğrenim görmeye hak kazandı.

Öğrencilerimize Yüksek Lisans öğrenimleri boyunca başarılar diliyoruz.

Funda Savaş Gün

Doğuş Üniversitesi Görsel İletişim Bölümü

Bölüm Başkanı

GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ ORYANTASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

2016-2017 eğitim öğretim yılında Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim  Tasarımı Bölümüne yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik oryantasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Görsel İletişim Tasarımı bölümünün rektörlük binasında bulunan kurgu atölyelerinde gerçekleştirilen toplantıya Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı Prof.Dr.Funda Savaş Gün ve bölüm hocaları Prof.Ayşe Özel, Yrd.Doç.Mustafa Bülbül, Öğr.Gör.Ekrem  Çelikiz, Araş.Gör Ayşegül Kesirli katıldı.

Toplantıda Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerine bölüm hocaları tarafından lisans eğitim süreci, Staj programları ve Erasmus programları hakkında kapsamlı bilgiler verildi.

Görsel İletişim Tasarımı bölümü öğrencilerine ayrıca mezuniyet sonrası kariyer olanakları hakkında da kapsamlı bilgiler aktarıldı.

Haber: Öğr.Gör.Ekrem ÇELİKİZ

Görsel İletişim Tasarımı IMG_1583IMG_1581

GRAFİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ İKSV 3NCÜ ULUSLARARASI TASARIM BİENALİ AKADEMİ PROGRAMINA KATILDI

Grafik Bölümü 2012 – 2013, 2014 – 2015 Eğitim yılında İKSV Uluslararası Tasarım Bienali’ne katılmıştır.  2015 – 2016 eğitim yılında da İKSV organizasyonu tarafından gelen teklif ile Grafik Bölümü öğretim üyeleri tarafından 3ncü  Uluslararası Tasarım Biennali Akademi Programına katılma kararı alınmıştır.  Grafik Bölümü öğretim üyeleri  ile tüm  bölüm öğrencilerinin 26 Ekim – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında  sürdürdüğü çalıştay sonucunda ortaya çıkan sonuçlar 21 Ekim – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında 4. Blok Tiyatro Salonu Fuaye  Alanında , Saat 14.00’de sergi ile izleyicilere sunulacaktır. Serginin teması “Kimlik Dokusu”dur.   Grafik Bölümü Öğretim  üyeleri ise  İKSV Tasarım Bienali tarafından verilen konsept doğrultusunda “Biz İnsan mıyız?” başlıklı çalışmaları ile sergiye katılacaklardır. Bölüm öğrencileri ile sürdürülen Atölye çalışması Türk kültürüne ışık tutan binlerce yıllık bir geçmişe sahip, iletişim gereksinimiyle ortaya çıkmış “Tamga” sembollerinin öğrencilere anlatılmasıyla başlatıldı. Tamgalardan yola çıkılarak öğrencilerden kendilerini tanımlamaları;  kendi benliklerinin derinliklerine inmeleri, içinde yaşadıkları aile, toplum, ülke ve son olarak da dünya da durdukları noktada bu tanımlamaları tasarımları ile  bir simge olarak ortaya çıkartmaları istendi.   Öğrencilerin her biri ayrı ayrı sunum yaparak, çıkış noktaları ve yorumlarını açıkladılar.  Öğrencilerin sundukları tasarımları ile ilgili açıklama yazıları, tasarımın negatif ve pozitifi sergide yer alacaktır.

Sergiye katılan Grafik Bölümü öğretim üyeleri Prof. Nazan Erkmen, Yrd. Doç. Ezgi Karaata, Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan, Yrd. Doç. Begüm Gücük olup, sergiye katılan Grafik Bölümü öğrencileri Fatma Zor, Buse Nur Kaya, Furkan Yavru, Çağla Timur,Gurur Sönmez, Enes Şahin, Ece Akbala, Seda Gökçül, Sena Kolenoğlu, Sinan Berk, Kübra Baydar, Dilara Veis, Umut Türk, Ezgi Gün,Dilara Ateren, Ekin Oğuzer, Tuğçe Cansu, Ayberk Peker, Buğra Erdoğan, Eda Erkovan,Naz Arda Kunt, Mustafa Yurdacan, Beyza Bal, Furkan Pehlivan, Arian Abedi, Sezer Uluçay,Afet Zengin, Hüdai Gairan,Ozan Şahin, Mert Mertsoy, Serhan Başyiğit, İclal Betül Cebeci, Meltem Özkaya, Ahmet Alperen Başkan,Doğan Biliç, Kübra Taşut’tur.

tasarim_bienal tasarim_bienal tasarim_bienal tasarim_bienal tasarim_bienal