Aylık arşivler: Haziran 2016

10. ŞİİRİSTANBUL-POETISTANBUL FESTİVALİ PROF. NAZAN ERKMEN’in “ÖMER HAYYAM ŞİİR RESİMLEME SERGİSİ” İLE AÇILDI

ömer hayyam 2

10. ŞİİRİSTANBUL-POETISTANBUL FESTİVALİ PROF. NAZAN ERKMEN’in “ÖMER HAYYAM ŞİİR RESİMLEME SERGİSİ” İLE AÇILDI.

10. Şiirİstanbul-PoetIstanbul Festivali bu yıl 2-6 Haziran 2016 tarihleri arasında Istanbul’da Semiha Berksoy Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi,Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği, Kadıköy’deki Koşuyolu Semtevi ve Cook&Book’a kadar bir çok mekanda şiir, resim, gösteri sanatları İstanbullu şiir ve sanatseverlerle buluştu. Uluslararası Festival Doğuş Üniversitesi Grafik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazan Erkmen’in “ÖMER HAYYAM ŞİİR RESİMLEME ” sergisi ile Semiha Berksoy Sanat ve Kültür Mekrkezi’nde Nişantaşı’nda açıldı. Bu yıl festivale, Hollanda, Yunanistan, Sırbistan’dan gelen şairlere, Türk şairler katıldı ve bir çok şiir okuma seansı gerçekleştirildi. Organizasyon Mesut Şenol tarafından yapıldı.Festival önümüzdeki yıllarda da devam edecek.

ömer hayyam 1

“1. Uluslararası Sanatın Gerçekliği Sempozyumu” ve “1. Uluslararası Sanatın Gerçekliği Sergisi” 2/6 Haziran 2016 tarihleri arasında Yer Aldı

Şişli  Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve  Pinelo/Gallery tarafından 02 – 05 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen  “1. Uluslararası Sanatın Gerçekliği Sempozyumu” ve “1. Uluslararası Sanatın Gerçekliği Sergisi”  sanat,tasarım ve iletişim alanlarına mensup akademisyenleri  bu önemli etkinlikle bir araya getirdi. Bilimsel ve sanatsal paylaşımın, bilim  ve sanat araştırmacıları ve sanatın farklı alanlarına mensup sanatçıların bir araya gelerek tartışmaların sağlandığı sempozyum ile birlikte değişik üniversite sanatçılarının katıldığı  Karma  Sergi  02-05 Haziran 2016 tarihleri arasında Sakız Adası Belediye Sanat Galerisinde yer aldı.  Sempozyumun Başkanlığını  Prof. Nazan ERKMEN (Doğuş Üniversitesi, Türkiye) yaptı.
I. International The Art of Authenticity Symposium / I. Uluslararası Sanatın Gerçekliği Sempozyumu Başlıkları:
Art, Design, Communication / Başlıklar: Sanat, Tasarım ve sakız adası 2 İletişim idi, Sempozyum Yürütme ve Düzenleme Kurulu Öğr.Gör.Dr. Gökçin ÇUBUKCU (İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, Türkiye), Öğr.Gör. Göknur SÖZÜNERİ (İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, Türkiye), Sergi Pinelo Art Galeri tarafından düzenlendi.  Sergi Kuratörlüğünü Yavuz Işık yaptı.

Grafik Bölümü 3ncü Sınıf Öğrencisi 1. Ankara Kalkınma Ajansı Afiş Yarışmasında Ödül Kazandı

12025553_10206871369817082_1285848800_n

Ankara ve Kültürel Değerler Temalı Afiş Yarışması Sonuçlandı

Ankara Kalkınma Ajansının düzenlediği 1.Ankara ve Kültürel Değerler Temalı Afiş Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Ankara Kalkınma Ajansı Ankara Bölge Planı 2014-2023’de yer alan “Ankara’nın zengin kültürel, sanatsal ve tarihsel varlıklarının kentin sosyal hayatına ve turizme kazandırılması” hedefi doğrultusunda Ankara’yı yansıtan tarihi, sanatsal ve kültürel değerleri konu alan afiş yarışması düzenlendi.

Toplam 136 afişin değerlendirildiği yarışmada; ilk tur elemede 15 afiş ikinci tura geçti. İkinci tur elemede 10 afiş üçüncü tura geçti. Üçüncü sonuç turunda ise 6 eser oy birliği ile birinci, ikinci, üçüncü ve mansiyon sıralaması yapılarak, 9 afiş ise sergilenmeye layık görülerek toplam 15 afiş ödüle dereceye girmiştir.

Grafik Bölümü 3ncü Sınıf Öğrencisi Birgül Haşıl bu yarışmada 3ncü oldu. Değerli öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

2016.06.13-as3

 Ödül Adı Soyadı Şehir
1 Sinan ÇAKMAK Trabzon
2 Ömer ÇAM İzmir
3 Birgül HAŞIL İstanbul
Mansiyon Esin ERBAŞ İstanbul
Mansiyon Esin ERBAŞ İstanbul
Mansiyon Saeideh Shahmari KALESTAN SamsunGrafik Bölümü öğrencilerinden Şebnem Çifçi ve Yusufcan Karakılınç’ın “DENİZDEYÜZLEŞ” Proje Sergisi büyük bir ilgi ile açıldı.

Denizde Yüzleş Sergi Davetiyesi_yeni logo

Grafik Bölümü öğrencilerinden Şebnem Çifçi ve Yusufcan Karakılınç’ın “DENİZDEYÜZLEŞ” Proje Sergisi büyük bir ilgi ile açıldı.

Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü öğrencilerinden Şebnem Çifçi ve Yusufcan Karakılınç’ın Bitirme Projeleri kapsamında Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan danışmanlığında gerçekleştirdikleri “DENİZDEYÜZLEŞ” başlıklı sergi 01 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 13:00’de Doğuş Üniversitesi 4. Blok 6. Kat Fuaye alanında açıldı.

Şebnem Çifçi ve Yusufcan Karakılınç tarafından deniz ve çevre kirliliğine karşı bilinç oluşturmak amacıyla, fotoğraf, poster ve enstalasyon çalışmalarından oluşan “DENİZDEYÜZLEŞ” proje sergisi  izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Sergi 02 Ağustos tarihine kadar Doğuş Üniversitesi 4. Blok 6. Kat Fuaye Alanında izlenebilir.

DI0A9089 copy DI0A9093 copy IMG_0730 copy

1 3 4 5 12 13