Aylık arşivler: Mart 2015

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde “Sinema ve Televizyonda Makyaj Atölyesi ve Canlandırma Film Gösterimi” Gerçekleşti

DI0A5346

Fakültemizin Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde Yrd. Doç. Mustafa Bülbül’ün Kısa Film Yapımı ile Öğr. Gör. Can Diker’in Televizyonda Kayıt ve Montaj dersleri kapsamında Doç. Süreyya Temel ile Canlandırma Film Gösterimi ve Makyaj Atölyeleri gerçekleşti. Bu kapsamda öğrenciler, Erzurum Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Süreyya Temel’den canlandırma filmlerin oluşumu hakkında temel bilgi alıp canlandırma film izlerken, aynı zamanda makyaj atölyesinde de uygulama yaparak yaşlandırma, yaralanma gibi efektlerin oluşumuna atölye kapsamında dahil olmuşlardır. Değerli katkıları ve paylaştığı bilgiler için Doç. Süreyya Temel’e fakültemiz ve bölümümüz adına, katılan öğrencilerimize de destekleri için teşekkür ederiz.

“Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisi” 16 Mart 2015 tarihinde Doğuş Üniversitesi 4. Blok Giriş Fuaye Sergi Salonunda toplumun ilgisine sunuldu.

DI0A5226

Sanat ve Tasarım Fakültesi desteği ile “Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Karma Sergisi” 16 Mart 2015 tarihinde Doğuş Üniversitesi 4. Blok Giriş Fuaye’de sanatseverlerle buluştu. Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ceranoğlu’nun açılışını gerçekleştirdiği sergi büyük bir ilgiyle izlendi.

Mehmet Alagöz, Hakkı Engin Giderer, Melahat Altundağ, Senem Aker Ensari, Perihan Şan Aslan, Birsen Gültekin Giderer, Melek Şahindokuyucu, Özden Yarımca, Melek Akyürek, Arzu Gürdal Dursin, Zeynep Balkanal, Mustafa Ural, Ayşegül Gürdal Pamuklu, Naciye Bozdoğan, Emre Can, Şafak Çetin Özkan, Öncü Çelikoğlu, Nurtaç Ulutürk Yaşar, Deniz Gündüz’ün eserlerinin yer aldığı sergi 27 Mart 2015 tarihine kadar sanatseverlere açıktır.

Yrd. Doç. Dr. Dilek Hocaoğlu’nun 7. Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması’ndaki Başarısı

11070737_10152656463541143_778625196267473719_n

Sanat ve Tasarım Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Hocaoğlu, mücevher sektörünün en prestijli yarışması olan ve bu yıl yedincisi düzenlenen Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması’nda “Doğanın Uyanışı” adlı mücevher tasarımıyla Mansiyon Ödülü’ne layık görülmüştür. Bu yıl, Metamorfoz temasıyla, Mücevher ve Altın olmak üzere 2 kategoride gerçekleştirilen ve 400 eserin yer aldığı yarışmada, en iyi 10 tasarımdan biri olarak seçilen ve üretilip sergilenen eserde, Hocaoğlu, Türk’lerin çiçeği olarak bilinen lalenin, lale soğanından çiçeğe dönüşümünü yorumlamıştır. Param Diamond sponsorluğunda üretilen mücevherde altın, pırlanta, yakut ve garnet kullanılmıştır. Değerli Hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Fakültemiz, Polonya Wrocław’daki Eugeniusz Geppert Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Biliteral Anlaşma Gerçekleştirdi

logoEn

Polonya Wrocław’daki Eugeniusz Geppert Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Erasmus+ kapsamında anlaşma gerçekleştiren fakültemiz öğrencileri, Resim, Seramik ve Cam, Grafik, İç Mimarlık ve Endüstriyel Tasarım ile Sanat Yönetimi bölümlerinde ders alabilecekler. Öğrencilerimiz için gerekli başvuru evrakları PDF formatında portfolyo, Başvuru formu, Öğrenci kartı başvuru formu, Eğitim Anlaşması, Pasaport veya kimlik fotokopisi, Sağlık belgesi fotokopisi, 2 pasaport için çekilmiş vesikalık fotoğraf, CV, Niyet mektubu ve B2 seviyesinde İngilizce’ye sahip olunduğuna dair belge. 2015-2016 güz yarıyılı başvuruları için 31 Mayıs 2015, bahar yarıyılı için 15 Kasım 2015 son gün. Başvurular için erasmus ofisinden bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için de http://www.asp.wroc.pl/?module=StaticContent&controller=Main&id=465&__seoName=Application+Procedure+2014%2F15&lang=en sitesine bakabilirsiniz.