Aylık arşivler: Aralık 2014

Yeni Yıl Mesajı

Değerli Öğretim Üyelerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz

Yeni yılda, yaşamınızın güzelliklerle dolu, kelebekler kadar özgür, ancak  yaşandıkça derin anlamlar yüklü mutlu  günleri beraberinde getirmesini dilerim. Sevgi ve saygılarımla

scan089 (Large)          İllüstrasyon: Nazan Erkmen 2014

Değerli Hocamız Sayın Yrd.Doç. Abdullah Taşcı’nın Büyük Başarısı

Değerli Tasarımcının Yeni Fontu Tascinorm Tasarım Dünyasında Kabul Edildi ve  Dünya Ölçeğinde Satışa Sunuldu

imgres158605

Fakültemiz Grafik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Taşcı uluslararası alanda tipografi konusunda tanınmış ve fontları dünyaca kullanılan bir tasarımcıdır. Çalışmaları  ile fakültemizin prestijini yükseltmekte ve kurumu  onurlandırmaktadır. Değerli hocamız, Grafik dünyasında büyük bir önem taşıyan yeni bir metin fontu olan  23 fonttan oluşan  Tascinorm font  ailesi tasarımını gerçekleştirmiş ve My Fonts, dünya font tasarım merkezi tarafından  tasarımı  kabul edilmiş ve dünyaya açık olarak satışa sunulmuştur. Çok çağdaş ve  yeni bir  font ailesi  olan “TASCINORM” tüm dünyada yepyeni bir font olarak   ülkemizi ve Üniversitemizi temsil etmektedir.

http://www.myfonts.com/fonts/abdullah-tasci/tascinorm/

158602

YENİ YILA GİRERKEN  “FANTASTİK MASKELER” YARIŞMASI İLGİ İLE İZLENDİ. YARIŞMA KAZANAN ÖĞRENCİLERİ ÜNLÜ SANATÇILAR ÖDÜLLENDİRDİ

DI0A3239

Fakültemiz tarafından her yıl geleneksel olarak Yeni Yıla girerken öğrencilerimizin kendi aralarında eğlenmelerini sağlamak amacı ile düzenlediği 5 nci Tasarım Yarışmasında öğrenciler tarafından sunulan  birbirinden ilginç maskeler izleyenleri büyüledi.  Doğuş Üniversitesinin  ve fakültemizin çeşitli bölümlerinden katılan 56 öğrenci yaratıcılıklarını “Fantastik Maskeler” yarışmasında ispatladılar; ilginç tasarımlarını izleyenlere sundular. Ülkemizin en önemli sanatçıları arasında yer alan Prof. Dr. Fevzi Karakoç, Yrd. Doç. Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Prof. Süleyman Saim  Tekcan  ve fakülte Dekanı Prof. Nazan Erkmen eserlerini ödül olarak bağışladılar. Öğrencilerin düş güçlerini kullanarak ortaya koydukları birbirinden ilginç tasarımlar öğrenciler ve izleyiciler tarafından hayranlıkla izlendi.

Bu yarışma için 5 eşit ödül konuldu.   Yarışmaya 56 öğrenci katıldı.Yarışmada ödül alan öğrenciler Grafik Bölümü öğrencisi Birgül Haşıl, Nurila Gengönül ve Dilara Veis, Görsel İletişim Tasarımı  Bölümü öğrencisi Ali Rıza Sergen , İç Mimarlık Bölümü öğrencisi Rümeysa Kesici ilginç tasarımları ile  ödül olarak ünlü sanatçıların eserlerine sahip oldular. Fakültemize eserlerini bağışlayan ülkemiz sanatçıları arasında en üst sıralarda  yer alan değerli sanatçıları bizleri onurlandırdıkları ve eşsiz eserlerini öğrencilerimize bağışladıkları için içtenlikle teşekkür ederiz. Sayın Fevzi Karakoç, Sayın Gürbüz Doğan Ekşioğlu ve Sayın Süleyman Sami Tekcan’ın çok kısa özgeçmişlerini  aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

DI0A3125

Birgül Haşıl Grafik Bölümü

DI0A3067

Dilara Veis  (Grafik Bölümü)

DI0A3128

Rümeysa Kesici (İç Mimarlık)

DI0A3093

Nurilla Gengönül ( Grafik Bölümü)

FEVZİ KARAKOÇ

1947 yılında Çankırı’da doğan Fevzi Karakoç, 1968-72 yılları arasında İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nda okudu. 1974 yılında aynı kuruma asistan olarak katılan sanatçı, 1979 yılında Salzburg Yaz Akademisi’nde ünlü sanatçılarla birlikte tamamladığı litografileri ile Salzburg Şehir Ödülü’nü aldı. 1983 yılında Özgün Baskı resim dalında Sanatta Yeterlilik alan Prof. Karakoç, 1986 yılında Doçent, 1993 yılında Profesör oldu. Prof. Mustafa Aslıer’in asistanı olarak göreve başlayan ünlü sanatçı,  uzun yıllar Marmara üniversitesi Grafik Bölüm  Başkanlığını  üstlendi. Şu anda Yeditepe Üniversitesi,Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Araştırmalarını yıllar boyu düşünsel bir temel üzerine oturtmaya çalışan Karakoç özgün baskı ve yağlıboya eserleri ile tanınmaktadır.  Tarihimizi “at” figürleri ile betimleyen sanatçının,  son resimlerinde figürsel  ve fırça hareketlerinin karşısında düz durağan zeminlerle, yer yer selvilerin, kayalıkların ve tepelerin yer aldığı İstanbul ve Anadolu’nun renklerini taşıyan doğa manzaraları ile bir denge oluşturmaya çalıştığını izliyoruz.  Sanatçı,devamlı olarak  taze kalmanın ve resmin gizem dolu etki alanına kendini kaptırmanın sonucu, çalışmalarında devamlı bir arayış içindedir. Bu arayışlardan en önemlisi olarak da ışığa ilişkin olan özelliğini  vurgulayabiliriz. Fevzi Karakoç’un resim serüvenini izleyen sanatseverler onun sergilerini izlerken çağdaş, avangart olmak için belli formülleri kullanmak yerine, kendi değerlerimizden çıkışlar yaparak da evrensel olunabileceğine inanan kararlı bir sanatçının eserlerini görerek güvenlerini tazelemektedir.

DI0A3198

SÜLEYMAN SAİM TEKCAN

Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan ülkemizin en tanınmış sanatçılarından biridir. 1940’da Trabzon’da doğdu.1960-1961’de Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümünden mezun oldu. 1963’de  Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümünden lisans diploması aldı. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Üniversitesi) Resim Bölümünden lisans ve Mimar Sinan Üniversitesinde Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sanatta Yeterlilik eğitimini tamamladı.  1964-1965’de Işık Lisesi Müdür Yardımcısı,1968-1975 arasında Atatürk Eğitim Fakültesi’ndeöğretim görevlisi olarak görev yaptı.1970-1971’de Almanya’da baskı eğitimi üzerine araştırmalar yaptı.1975’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi olarak görev aldı.1985’de  Profesör oldu ve aynı yıl Grafik Sanat Dalı Başkanlığı görevine atandı.1987’de Yugoslavya’da Sarajevo Sanat Akademisi’nde iki ay süresince  özgün baskı semineri verdi.1991’de Ankara’da Bilkent üniversitesi’nde Özgün Baskı Semineri çalışmalarını düzenledi.  1991 Almanya’da, Bonn’da “Türk Grafik Sanatı’nda 12 Sanatçı ve Çağdaş Türk Resmi’nden Bir Kesit” başlıklı iki önemli konferans verdi. 1994-1995 Mimar Sinan Üniversitesi Dekanlık görevini, Grafik Bölümü Başkanlığı ile beraber yürüttü. 1996’da  Büyükada’da eğitime başlayan Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kurdu ve ilk eğitim yılı süresince Dekanlık görevini yürüttü. 2006 İMOGA-İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’ni kurdu. Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. 2007 Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kurucu Dekanlığını yaptı.

DI0A3230

GÜRBÜZ DOĞAN EKŞİOĞLU

Ünlü sanatçı Ordu (Mesudiye’de) doğdu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (Devlet Tatbiki Guzel.San.Yük.Okulu), Grafik Bölümü’nden 1979 yılında mezun oldu,1980 yılında Temel Sanat eğitimi asistanı oldu, 1992 yılında Grafik Tasarım alanında “Sanatta Yeterlik”  derecesini  aldı.  2006 yılından bu yana Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktaıdr. Çalışmalarını Moda, İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir. Çalışmaları Türkiye dışında on beş ayrı ülkede  çeşitli sanat ve aktüel yayınlarda Türkiye’yi temsil etmiştir.Dünyanın en önemli dergilerinden The New Yorker’a yedi defa Forbes dergisine bir kez kapak yapmış, New York Times Op-Ed sayfasına ve Book Review ekine, Discovery Magazin, The Atlantic Monthly gibi bir çok dergide çalışmaları yayınlanmıştır. Unicef iki adet calışmaşını kartpostal olarak yayınlamış (üçyüzbin adet) ve tüm dünyada satışa sunmuştur. Biri New York’ ta olmak üzere on dokuz kişisel sergi açmış, çok sayıda ulusal ve uluslararası grup sergilerine katılmış, uluslararası ve ulusal çok sayıda jüri üyeliği yapmıştır. 24 adet uluslararası, olmak üzere 71 adet ödül alan Ekşioğlu,(1997 Sedat Simavi Plastik Sanatlar Ödülünün de sahibidir). Emrah Yücel, 2006 yılında 43. Antalya Film Festivali için yaptığı afiş tasarımını Gürbüz Doğan’nın  ”Sanatçı kişiliğine duyduğu saygıdan ötürü Gürbüz Doğan Ekşioğlu’na ithaf etmiştir.  Gama Holding kuruluşunun 50. yılı nedeniyle yayınladığı ”Türkiye’ye Enerji Verenler”kitabında” 1923’ten 2010 yılını içeren  süreç içinden seçtiği sınırlı sayıdaki kişiler arasında Gürbüz Doğan Ekşioğlu’na da yer verilmiştir.

Sanatçılara teşekkür ediyor, saygı ile selamlıyoruz.

DI0A3176“Hayalden Gerçeğe Bir İstanbul Öyküsü Marmaray” Kitabı Çıktı

kapak

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Üzlifat Özgümüş ve Rahmi Koç Müzesi Düzey Bakım Onarım Atölyelerinden Serra Kanyak’ın “Marmaray-Sirkeci Kazıları: Cam Buluntuları” başlıklı yazısı kitapta bölüm olarak basıldı.

makale basi

Resim Bölümü Öğrencimiz Kudret Elif Söğütdere’yi Kaybettik….

201142010

Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerimizden Kudret Elif SÖĞÜTDERE 23/12/2014 tarihinde vefat etmiştir. Öğrencinin cenazesi 25/12/2014 tarihinde öğle namazından sonra Karacaahmet Mezarlığı Şakirin Camii’nden kalkacaktır.  Üniversitemiz camiasına, kederli ailesi ve yakınlarına,değerli öğretim üyelerimize ve sevgili öğrencilerimize başsağlığı dileriz.

Değerli Hocamızı Selçuk Günay’ı Uğurladık…

DI0A2960

Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin yeri doldurulamayacak öğretim üyesi Sayın Yrd. Doç. Selçuk Günay’ı  23 Aralık 2014 tarihinde sonsuzluğa uğurladık. Başta Sayın  Rektörümüz Prof. Dr. Abdullah Dinçkol olmak üzere, Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Mahir Hasansoy,  Rektör Danışmanlarımız Sayın  Prof. Dr. Ataç Soysal, Prof. Dr. Ahmet Ceranoğlu, değerli aile fertleri ve akrabaları, çok sevgili öğrencileri, öğretim üyeleri,   fakülte dekanları, öğrenci kulüpleri, üye olduğu derneklerin değerli mensupları ve tüm sevenleri ile uğurlandı. Zeynep Kamil Hastahanesi, Nöroloji Uzmanı Dr. Engin Deniz, fakülte Dekanı, Prof. Nazan Erkmen, Fakülte Öğrenci Temsilcisi Ferbars Ünal, eski dönem rektörlerimizden Prof. Dr. Talha Dinibütün, Prof. Dr. Fuat Vural Savaş  konuşmacılar arasında yer aldı. Açık mikrofonda söz isteyen öğrencileri ve sevenlerin konuşmalarını, değerli  hocamızın  beyaz rengi anlatan video gösterimi ile tören büyük bir hüzün içerisinde sona erdi.

ACI KAYBIMIZ – Selçuk Günay Hocamıza “Saygı Törenimiz” 23 Aralık 2014, Salı günü K Blok’da yer alacaktır

ÖNEMLİ DUYURU

“SELÇUK GÜNAY’A SAYGI TÖRENİ” 23 ARALIK 2014 TARİHİNDE,SAAT 13.00’de, K BLOK KÜLTÜR MERKEZİNDE  YER ALACAKTIR

Fakültemizin çok değerli öğretim üyesi Selçuk Günay Hocamızı 20 Aralık 2014 tarihinde Bursa’da toprağa verdik. Törene katılan, telgraf gönderen, taziyelerini bildiren, bizzat törene katılan öğretim üyelerimize ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ederiz. Değerli ailesine, üniversitemiz ve sanat   camiasına tekrar sabır ve metanet dilerken,   kaybettiğimiz Değerli Hocamız Sayın Yrd. Doç. “SELÇUK GÜNAY’A SAYGI”Törenimizin  23 Aralık 2014, Salı  günü, Saat 13;00’de  K Blok’da yer alacağını bilgilerinize   sunarız.

10671322_10205517750892643_1572120969335038626_n[1]

SEVGİLİ SELÇUK HOCAMIZI KAYBETTİK

_MG_8824

ÇOK ACI KAYBIMIZ 

DEĞERLİ SANATÇI SELÇUK HOCAMIZ ARAMIZDAN AYRILDI

Atatürk’ün devrimlerine gönülden inanan; onun yolunda nice başarılı  sanatçı  öğrenciler yetiştirmiş olan  müstesna sanatçı- öğretim üyesi ; Mustafa Kemal  Derneğinin seçkin üyesi, Ailesine kol kanat geren çok değerli bir baba ve eş, emekli sanatçı dostlarımızın her zaman hatırlayacakları sevgili öğretmenleri,   Dekanlığın  ve  fakültemizin   en içten dostu olarak kurumun her zaman yanında olan, tüm çalışmalarına gönülden ve içtenlikle destek veren  müstesna bir insanı, yeri doldurulamayacak  sevgili Hocamız Yrd. Doç. Dr. Selçuk Günay’ı kaybetmiş bulunuyoruz. Acımız sonsuzdur. Ruhu şad olsun, acılı ailesine, öğrencilerine,  üniversitemiz mensuplarına,  Atatürkçü Düşünce Derneklerine ve sanat camiasına sabır ve metanet dileriz.

Cenazesi 20.12.2014 tarihinde Bursa Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Blv., Fatih Sultan Camii’nden ikindi namazından sonra kaldırılacak, Bursa İhsaniye mezarlığına defnedilecektir.

Anma Törenimiz 23 Aralık 2014, Salı  günü, Saat 10.30’da    K Blok’da yer alacaktır.

Yrd. Doç. Selçuk Günay 

Kısa Özgeçmiş

1947’de Bursa’da doğdu. 1974 yılında  İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü Prof. Devrim Erbil Atölyesinden mezun oldu. 1986 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden Sanatta Yeterlik aldı. Sanatında niceliksel birikim artışlarına açık, sanatsal olgunun plastik öğelerine özen göstererek, özgün yaklaşımlarla, farklı boyutları irdelemektedir. Kişisel  sergilerinin yanında bir çok karma sergiye katılan sanatçı, 2004 yılında T.C. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın başarı ödülüne layık görülmüştür. 1985-2006 yılları arasında görev yaptığı Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden ayrılmış olup, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde 1.9.2006 – 2014 yılları arasında  öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Aşağıdaki projeleri gerçekleştirmiştir :

1982 Türk Hava Kuvvetleri, Türk Hava Kurumu Genel Merkezi Ankara Binası Mimarisinde Giriş Salonu ve Dış Cephede Ulu Önder Atatürk (İstikbal Göklerdedir) konulu Mozaik Pano Projeleri ve Uygulamaları (13m x 7m), (6m x 2.5 m)

Türk Hava Kuvvetleri, Türk Hava Kurumu Genel Merkezi Ankara Komutanlık katında Atatürk, Fuat Bulca, Sabiha Gökçen, Hazerfen Ahmet Çelebi konulu Yağlıboya Resim Uygulamaları

Bursa Büyükşehir Belediyesi talebiyle Tahtakale Mevkii, Tahtakale Pazarı Girişine Otantik Kıyafetli Köylü Pazarı konulu Mozaik Pano Projesi ve Uygulaması (5.5m x 2.5m)

Bursa Büyükşehir Belediyesi talebiyle Kız Lisesi çıkışı Karaca Duvarına Bursa?nın Panaromik görünümü konulu Mozaik Pano Projesi ve Uygulaması (6m x 2.5m)

Ödüller

1997 Adana Çimento Sanayi T.A.Ş. Resim Yarışması (Mansiyon)

Ekim 2004 T.C. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ülke genelinde düzenlemiş olduğu “8. Geleneksel Deniz Konulu Resim YarışmasındaBaşarı Ödülü
1996 Adana Çimento Sanayi T.A.Ş. Resim Yarışması (Mansiyon)

1980 Türk Hava Kurumu Genel Merkezi Ankara’nın ülke genelinde “İSTİKBAL GÖKLERDEDİR” Ulu Önder Atatürk konulu mozaik pano proje-resim yarışması 1.liği, Ankara

1973 Ahmet Andiçen Sanat Ödülü D.G.S. Akademisi, İstanbul

PG8B5280-1024x682 DI0A86812
_MG_8829 DI0A5379

Ünlü Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman “Zamanla 55 Yıl Sergisi” Üniversitemizde

DI0A2802

afis

18 Aralık  2014 tarihinde ülkemizde olduğu gibi, uluslararası fotoğraf sanatı alanında da  ün kazanmış olan, fotoğraf sanatının duayeni İbrahim Zaman’ın sergisi Üniversitemizde  28 Aralık 2014 tarihine kadar izlenebilir. 55 yıllık bir sanat dönemini üniversitemiz camiasına ve topluma tanıtan  serginin açılışını  Sayın Rektör Prof. Dr. Abdullah Dinçkol, Rektör Danışmanları  Prof. Dr. Ahmet Ceranoğlu, Prof. Dr. Ataç Soysal, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevat Germi yaptılar. Sergide yer alan eserlerin her biri dönemin sanat akımlarına paralel bir anlayışla gerçekleştirilmiş olup, “ışığın efendisi” olarak tanımlanan sanatçının her bir yapıtında ışığı  mükemmel bir anlayışla, gördüğünü resme döndüren bir maharetle  kullandığı, üstün teknik anlayışıyla eserlerini soyut olarak da tanımladığı bu sergide her biri ayrı bir “sanat eseri” olan yapıtların yer aldığı görülmektedir.

1937 de Adapazarı’nda doğan İbrahim Zaman, 1959’da sanatsal nitelikli fotoğrafa ilgi duydu. Adapazarı’nda, “GRUP 5” ve “AFAK” fotoğraf kulüplerinin kurucu üyeliğini yaptı. İlk ödülü “Portre Dalında”, Adapazarı’nda 1963’te aldı. İlk kişisel sergisi “GÜVERCİNLER”i Şubat-1967’de İstanbul’da açtı. 1985 FİAP GÜMÜŞ MADALYA ödülü 1998 yılında Cumhuriyetin 75.Yıl kutlamaları kapsamında “CANIM TÜRKİYE’M” konulu fotoğraf sergisi ve saydam gösterileri gerçekleştirdi. Ekim 1999 Adana “Altın Koza” Kültür ve Sanat Festivali Açılışı kendisinin CANIM TÜRKİYEM Sergisi ile yapıldı. 2001 yılında Koç-Allianz’ın “Çarşı Pazar” yarışmasında siyah beyaz ve renkli baskı dalında iki birincilik ödülü aldı. Ardından 2003’te 11. INEPO uluslar arası yarışmada fotoğraf dalında birincilik ödülünü alarak 150 civarında ödülün sahibi oldu. ”ADAPAZARI’NDA BU SOKAKTA BİR DEĞER YETİŞTİ” adıyla doğduğu sokağa ismini veren bir layiha dikildi. “Zamanla 40 Yıl”, “Türkiye’de Zaman”, “Türk Fotoğrafçıları Kütüphanesi”, “Tarlalar”, “Yansımalar”, “Işığın peşinde 50 yıl”, “Fotoğrafta Pratik öneriler”, “Dünya’da zaman” ve “Dünya da insan halleri” adında kişisel fotoğraf albümleri ve kitapları bulunmaktadır. On altı yılı aşkın süredir birikimlerini “Fotoğraf Dergisi”nde, kompozisyon ve ışık teknikleri üzerine karşılaştırmalı yazılar yazmaktadır. Fotoğrafta ‘IŞIK’ İbrahim Zaman’ın olmazsa olmazıdır. Bu yüzden yakın çevresi ona IŞIĞIN EFENDİSİ lakabını takmıştır. Halen Uluslararası ve Ulusal yarışmalarda jüri üyeliği yapmaktadır. İbrahim Zaman, İFSAK, BUFSAD, GEFSAD, SİLLE SANAT SARAYI, KUFSAD, GİFSAD, Gezginler Kulübü, SAGÜSAD, BASAF ve Fotoğrafmetre onur üyesidir. Ayrıca kendisine KUFSAD ve İFSAK tarafından 2012 yılın fotoğrafçısı ödülleri verilmiştir.

Genç Kuşağın Önemli Mimarlarından Bahadır Kul Üniversitemizde

a1

BAHADIR_KUL.indd

17 Aralık 2014 tarihinde genç kuşağın önemli mimarlarından Bahadır Kul üniversitemizde “Mega Yapıları Anlamak” başlıklı bir konferans verdi. Konferansa Rektör Danışmanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Ceranoğlu, Doğuş Üniversitesi’nin öğrencileri, ve BKA mensupları katıldılar. Ülkemizde ve yurtdışında eserleri ile ülkemizi temsil eden, azmi ve çalışkanlığı ile kendini tüm dünyada ispat etmiş, genç kuşak başarılı mimarlar arasında yer alan, önemli bir bilim insanı ve sanatçı olan Bahadır Kul’un İstanbul merkez ofis ve Bağdat’da kurmuş olduğu iletişim ofislerinde toplam 50 çalışanı bulunmaktadır. Gerçekleştirdiği yapıtlar arasında stadyumlar, müzeler, terminaller, buz pistleri, yüzme üniteleri, kongre merkezleri yer almaktadır. Bunlardan bazıları; Kayseri Kent Stadyumu, Kayseri Otobüs Terminalini, Kadir Has Kongre Merkezi, Kayseri Spor Merkezi, Nevşehir Otobüs Terminali, Kayseri Kadir Has Stadyumu, Mersin Stadyumu, Konya Stadyumu, Konya Atatürk Olimpik Stadyumu, Karbala Olimpik Stadyumu, Karbala Spor Salonu, Al Sunbula Stadyumu, Erbil Stadyumu, Duhok Stadyumu, Bağdat Stadyumu, Sivas Arenası, Eskişehir Stadyumu, Samsun Arenası, Gaziantep Arenası, Malatya Stadyumu, Çorum Arenası, İzmir Karşıyaka Stadyumu, Konya Spor Salonu, Kadir Has Spor Salonu, Yaşar Doğu Spor Salonu, Adana Spor Salonu, Erbil Salaadin Üniversitesi Spor Salonu Ve Yüzme Havuzu, Erbil Spor Salonu, Nevşehir Üniversitesi Spor Salonu, Kayseri Jimnastik Salonu, Muş Alparslan Üniversitesi, Samsun Jimnastik Salonu, Van Spor Salonu, Kayseri Atletizm ve Spor Salonu, Kayseri Olimpik Yüzme Salonu, Kayseri Su Parkı, Kayseri Açık Alan Spor Kompleksi, Kayseri Buz Pisti, Bakırköy Tenis Kortu, Van Urartu Müzesi, Neşet Ertaş Kültür Merkezi, Van Fuar ve Kültür Merkezi, Kadir Has Konferans Merkezi, Kayseri Etnografya Müzesi, Gaziantep Zeugma Kütüphanesi.

IMG_7190
Yeni jenerasyonun önemli mimarları arasında yer alan Bahadır Kul 1979 de doğdu.  BKA’nın kuruluşundan bu yana, 2003’de Mimarlık ve Urban Design alanında yaptığı çalışmalar tüm dünyada yer aldı. Erciyes üniversitesinden 1999’da  birincilikle mezun oldu  Ulusal ve uluslararıs alanda pek çok ödül  kazandı. İç Mimarlık porjelerinde de büyük başarı kazandı. Post graduate derecesini Rebuilding and Refunctioning Historic Urban Places başlığı altında Erciyes Üniversitesi’nden aldı.  2008 – 2009 arasında öğretim üyesi ve jüri üyesi olarak Erciyes üniversitesinde görev yaptı.