Aylık arşivler: Mayıs 2014

Doğuş Üniversitesi Hayvanseverler Kulubü Bütün Gücü ile Çalışıyor.

17 Mayis 2014 Cumartesi günü Üniversitemiz  Hayvan Severler kulubünden 6  Sevgili öğrencimiz (Melis İsabel Okçu, Ecem Arıcı, Tuğçe Babacan, Murat Kantarcı, Göktuğ Göktepe, Hüseyin Can Uysal) Hay-fa ekibiyle Beykoz Orman beslemesine katıldılar. Yanlarında, Doğuş Üniversitesi “Can Dostumuz Kediler” Sergi katılım koşulu olarak toplanan kuru mamalar, 60 ekmek, 36 kutu süt, 10 kilo et suyuna haslanmis makarna, 6 adet  5er litrelik su götürdüler. Yavru köpekleri ayrı bir itina ile sevdiler, bizzat karınlarını doyurdular.  Köpekçiklerin gıda yanısıra aslında herşeyden çok sevgiye ihtiyaçları vardı ve bunu her halleri ile anlatıyorlardı. Yemeği bile gözardı edip, birçoğu kendilerini sevdirmeyi tercih ettiler. Öğrenciler ayrılırken, hemen hemen hepsi   son durağa  kadar arabaların peşinden koştular. Her durakta biraz daha sevdirdiler kendilerini. Hepsi de sevgiye açtı.  Bazıları  daha önce yaşadıklarından öğrencilerimize yaklaşmaya korkuyordu. Bir çok köpekte  kene problemi vardı.  Ekip köpeklerden yaklaşık 300 kene çıkarıp imha etti.  Özellikle bazı köpeklerin kulak içleri kene doluydu ve  uslu uslu   sıraya girip kenelerinin çıkartılmasını beklediler.

Bu grup sadece Beykozda değil, nerede en cok yardıma ihtiyac varsa orada çalışan bir grup. Önümüzdeki haftalarda ihtiyaç neredeyse oraya gidecekler. İhtiyaç duydukları malzemeler : ekmek, yas mama, kuru mama, süt, su, yiyecek artıkları, haslanmis kemik, et suyu, tavuk suyu,(içine ekmek doğranmış), dış parazit ilacı ve bolca su ve kullanılmış büyük su şişeleri.  Öğretim üyelerimizin ve öğrencilerimizin  kimsesiz hayvanlara destek vermesinden mutluluk duyacağız.

TÜV Austria-Türk Kalite Yönetimi Temsilcisi Selim Yılmaz Doğuş Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünün Davetlisi Olarak KGS kapsamında Bir Seminer Verdi.

TÜV Austria-Türk Kalite Yönetimi temsilcisi Selim Yılmaz, 16 Mayıs 2014 tarihinde Doğuş Üniversitesi İç Mimarlık bölümünün davetlisi olarak KGS kapsamında üniversitemizde bir seminer verdi. Mobilya ve Yapı Malzemeleri Standardizasyonunda Uluslararası Yaklaşımlar başlıklı seminer öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

ACIMIZ BÜYÜK…

Acımız gerçekten çok büyük. En zor şartlarda, yerin bin bir fersah altında canını veren bu yüce insanlar için yapacak hiçbir şey olmaması çok acı… İçimiz kanıyor… Tek dileğimiz maden ocağı olan her ilde tam teşkilatlı üstün nitelikli hastanelerin bir an önce yapılması… Acınızı paylaşır, saygılar sunarım.

bayrak

Taziye

Taziye

Acımız gerçekten çok büyük. En zor şartlarda, yerin binbir fersah altında canını veren bu yüce insanlar için yapacak hiçbir şey olmaması çok acı… içimiz kanıyor…Tek dileğimiz emekçi kardeşlerimizin bir an önce kurtarılması ve bundan sonra aynı felaketlerin ve kederlerin yaşanmaması için maden ocağı olan her ilde tam teşkilatlı üstün nitelikli hastanelerin yapılmasını diliyoruz. Şehit ailelerimizin acılarını paylaşır, sabır ve metanet dileriz.

Özel ADIGÜZEL Güzel Sanatlar Lisesi’ne Ziyaret

adigu

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Eser Tezeren Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret ettiler. Lise Müdürü Nurhan Kocaoğlu tarafından hazırlanan seminere konuk oldular. Sanatın çeşitli alanları hakkında bilgi veren üniversite mensupları, öğrenciler tarafından sorulan soruları cevaplandırdılar, öğrencileri  yakın bir gelecekte düzenleyeceklere çalıştayda birlikte olmak üzere üniversiteye davet ettiler.

İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyeleri Üsküdar Doğa Koleji Öğrencileri ile bir Workshop Çalışması Gerçekleştirdi.

DSC00539

İç mimarlık bölümü öğretim üyeleri Yrd.Doç. Umut TUĞLU KARSLI ve Yrd.Doç. Serpil ÖZKER 12 Mayıs 2014 tarihinde Üsküdar Doğa Koleji öğrencileri ile fakülte tanıtımı kapsamında “Mekanını Renkle Anlat” başlıklı bir workshop çalışması gerçekleştirdi. Üsküdar Doğa Koleji seminer sınıfında gerçekleştirilen ve geleceğin tasarımcı adaylarının mevcut iç mekân çözümlerini renk olgusunu araç olarak kullanarak bireysel bakış açıları ile yorumlaması amacını taşıyan workshopta öğrenciler marker kullanarak konut iç mekânlarının görsel anlatımını başarılı biçimde gerçekleştirdi. Workshop, Müdür yardımcısı Ayfer Ülkü Bektaşoğlunun önemli katkıları ile düzenlendi; Burçin Arıkan ise gözetmen öğretmen olarak katıldı. Workshopa katılan Elif Gökman, İda Barut, Pelin Terleç, Tuana Oyuncu, Didem Şeker, Bülent Bartu Ruta, Murat Bartu Aras, Berke Doğuş Tekeli, Ahmet Sanberk Hamzaoğlu, Ata Madenoğlu ve Arda Bayar’a eğitim ve sanat yaşamlarının devamında başarılar dileriz.

Öğretim üyelerimiz, “Bilim ve Sanat Şenliği”nde seminer verdiler

Prof.Dr. Funda Savaş Gün, Prof.Dr. Ahmet Kurtoğlu ve Prof. Dr. Üzlifat Özgümüş, 6 Mayıs 2014 tarihinde Habire Yahşi Anadolu Lisesi ”Bilim ve Sanat Şenliği Tübitak 4006 Bilim Fuarı”nda “Disiplinler arası Bakışla Sanat ve Bilim” konusunda bir seminer verdiler. Tasarım, yaratıcılık, dil ve anlatım konusunda öğrencilerin  yoğun ilgi ve sorularıyla karşılaştılar. Seminerin ardından öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

WP_20140506_12_14_27_Pro WP_20140506_12_29_26_Pro WP_20140506_12_34_55_Pro

Prof. Dr. M. Sıtkı Erinç Onur Konuğu Olarak Dubrovnik’de

Prof. Dr. M. Sıtkı Erinç Dubrovnik’de onur konuğu olarak 2 – 3 Mayıs 2014 tarihlerinde Tasarım, Sanat ve Eğitim 3ncü Dünya Konferansında “Locality and Universality in Terms of the Dimensions of Art – Sanatın Boyutları Açısından Yöresellik ve Evrensellik” konulu tebliği verdi. Bu tebliğler bir katalogda yayınlanacaktır.

sozker