Günlük arşivler: 22 Nisan 2014

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarız

Değerli Arkadaşlarım

Dünyanın tek Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bizlere armağan eden Büyük kurtarıcımız, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha minnet, sevgi ve saygı ile anıyoruz. Çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutlarım.(İllüstrasyon AYDIN ERKMEN)

atatürk

Grafik Bölümü öğrencilerimizden Merve Öztel ve Cansu Hasılcı Grafist 18 Atölye Çalışmalarına katıldılar

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından düzenlenen geleneksel  “18. İstanbul Uluslararası Grafik Tasarım Günleri “Grafist 18”etkinliği  14-18 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleşti.

Bu etkinlik kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmalarından Burcu Dündar  atölye grubuna, Grafik Bölümü öğrencilerimizden Merve Öztel ve Cansu Hasılcı  katıldılar.

Öğrencilerimizin başarılı çalışmaları 18 Nisan 2014  tarihinde MSGSÜ Oditoryumunda gerçekleştirilen seminerde sunuldu.Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümünü başarılı çalışmaları ile temsil eden öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Emekli Vatandaşlarımıza Can Veren İlk Projeyi Gerçekleştirdi

Sanat ve Tasarım Fakültesi çalışma hayatını sonlandıran emekli dostları ile  iletişim kurarak,   onları yaşama bağlayabilmek, yaşam enerjisi vermek amacıyla  üç yıldan bu yana süren bir zaman dilimi içerisinde sanat eğitimi çalışmalarını başlattı.  Ve 22 Nisan 2014 tarihinde bu çalışmaları bir sergi ile topluma tanıttı. Fakülte öğretim üyeleri tarafından sürdürülen bu çalışmalara şimdiye kadar  yaklaşık 50 kişi katıldı. Katılan kesim arasında öğretmenler, mühendisler, avukatlar, hakimler, gibi her meslek alanında değişik sanatseverler katıldı. Fakülte öğretim üyeleri Sayın Yrd. Doç. Selçuk Günay, Öğr. gör. Atalay Mansuroğlu ve kurumun sergi düzenlemelerinden sorumlu olan değerli öğretim elemanı Bora Bayer üç yıl boyunca  kursiyerlere  sanat eğitimi verdi. Bu dersler sırasında desen, renk, ışık, gölge, zıtlık, oran, orantı, perspektif gibi resmin ana  unsurlarının eğitimi yanısıra, suluboya, yağlıboya, pastel gibi teknikler de öğretildi.Sergiye İlknur Arslan, Sevda Derviş, Songül Torunoğlu, Neacle Erdem, Hülya Altıparmak, Zerrin Özbakır, Mihriban Sanıvar, Müzehher Özgür, Jale Canay Özcan, Zehra Çalışal, Işık Aktaş, Yasemin Doğu, Müzeyyen Erkılıç doğa, peyzaj, figür, portre, natürmort özgün çalışmaları ile katıldılar. Geriatri ve Alzheimer Vakfı tarafından benimsenin bu projenin ülke çapında uygulanacağı belirtildi.DI0A7511


DI0A7486

DI0A7454DI0A7449DI0A7512
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ HAYVANSEVER ÖĞRENCİLERİ HAYVANLARI KANATLARI ALTINA ALDI

Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen ve hayvanları seven öğrenciler tarafından kurulan “Hayvanseverler  Kulübu” 2 Mayıs 2014 tarihinde planladıkları “Can Dostumuz Kediler” Sergisine katılım için  kuruma  kuru mama bağışlanmasını öngördü. Üyeler  Bağışlanan  kuru mamalarla  ilk iş olarak Beykoz Ormanındaki köpekleri doyurdu. Sergi açılışında  bağışlanacak olan kuru mamalarla kulüp öğrencileri görevine devam edecek.  

IMG_187825241399454 IMG_187678383654260 IMG_187702978652730