Günlük arşivler: 15 Nisan 2014

Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen ve İç Mimarlık Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selma Tunalı Kurumsal İletişim Görevlileri ile Üsküdar Kültür Merkezinde Öğrencilerle Buluştu

Fen Bilimleri Dershanesi tarafından düzenlenen ” Tanıtım Günü”‘ne genç öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Farklı kurumların katıldığı Tanıtım Gününde   öğrenciler  üniversite mensupları  ile tanışarak ilgi alanları  ve   meslekleri ile ilgili  bilgi aldılar.Tanıtım Günü’ne Doğuş Üniversitesi de katıldı. Gençlerin bilhassa Mimarlık ve İç Mimarlık alanında sordukları soruları cevapladılar. Doğuş Üniversitesi hakkında kapsamlı bilgi veren Sanat ve Tasarım Fakültesi mensupları öğrencilerle olumlu diyaloglar geliştirdiler,  genç öğrencileri  üniversiteye davet ettiler.

IMG_2975 IMG_2983 IMG_2966 IMG_2970

Prof. Dr. Emanuele Viscuso Doğuş Üniversitesi Öğrencilerine “Sanat ve Mimarlık” konusunda konferans verdi

Ünlü İtalyan heykeltraş ve mimar Prof. Dr. Emanuele Viscuso konferansına piano konseri ile başladı. Sanat ve Mimarlığın armoni içerisinde olması gerekliliği,mimarinin dekorasyon olmadığı; bir ideal olduğu, gramerin kurallarının olduğu gibi, mimarlığın da kuralların olduğu ve çağdaş mimari hakkında  bilgi verdi. Mimarlık ve Sanat ilişkisinin şiirle kurulabileceğini, Mimarlık ve Şehir Planlamasında da şiirselliği ön planda tutmanın gerekliliği üzerinde durdu.  

DI0A7215 DI0A7231 DI0A7282