Günlük arşivler: 07 Nisan 2014

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğrencisi Basri Gündoğdu, ‘’İMMİB 2014 Tasarım Yarışmaları:Plastikten Mamul Ürünler’’ Kategorisinde Birincilik Ödülü Aldı

20140319_192053

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birliklerinin bu yıl 10. Organizasyonunu gerçekleştirdiği  İMMİB Tasarım Yarışmaları sonuçlarının açıklandığı Ödül Törenine Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünü temsilen  Prof. Dr. Üzlifat Özgümüş ve Yrd. Doç. H Eser Tezeren katıldı. Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde ÇAP yapan öğrencimiz Basri Gündoğdu ‘’Plastikten Mamul Ürünler’’ kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Türkiye çapında önemli bir yeri olan bu Tasarım yarışmasında, birincilik ödülünün Doğuş Üniversitesine verilmesi gurur ve  mutluluk kaynağı olmuştur.

IMMIB-PM-PR-20142388_Page_1 IMMIB-PM-PR-20142388_Page_2 20140319_192135 20140319_212639

Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Bölümü, Öğretim Görevlisi Ezgi Karaata “Samsonite’ımı Tasarla”, Samsonite Europe NV tarafından düzenlenen uluslararası tasarım yarışmasında Tema Ödül’ünü kazandı.

Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Bölümü, Öğretim Görevlisi Ezgi KaraataSamsonite’ımı Tasarla”,  Samsonite Europe NV tarafından düzenlenen uluslararası tasarım yarışmasında Tema Ödül‘ünü kazandı.

Bütün Avrupa ülkelerinin yanı sıra Rusya, Güney Afrika ve Türkiye’den reşit yaşa gelmiş tüm adayların katılımına açık olan “Samsonite’ımı Tasarla” isimli yarışmanın amacı, Samsonite Cosmolite bavulu üzerine basılabilecek bir eser tasarlanmasıdır. Bavul üzerine tasarlanan eserlerin teması “Avrupa, İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya, Belçika, Hollanda, İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, Rusya, Türkiye ve Güney Afrika” ülkelerinden birisi olarak belirlenmiştir. Ezgi Karaata, bu 14 temanın içinden “Türkiye” temasını seçmiş, bu temayla katılanlar arasında birinci olmuş ve Tema Ödül’ünü kazanan 14 kişiden biri olmuştur. Ödül alan eserler, Samsonite’ın Pazarlama ve Tasarım bölümünden gelen altı kişiden oluşan bir jüri tarafından seçilmiştir.

Internet Sitesinin Link’i:

http://2014.designmysamsonite.com/

samsonite_sunum01