Aylık arşivler: Eylül 2012

“18th Congress of the International Association for the History of Glass” Bildiri Kitabı Yayınlandı

21-25 Eylül 2009 tarihlerinde , Selanik’te gerçekleştirilen‘18th Congress of the  International Association for the History of Glass’ toplantısının bildiri kitapçığı yayınlandı. Prof.Dr.Üzlifat Özgümüş tarafından bu toplantıda sunulan ‘Recent Glass Finds in İstanbul’ başlıklı bildiride Marmaray-Metro inşaatı kapsamında Sirkeci’de gün ışığına çıkarılan cam buluntular tanıtılmıştır.

Makaleyi bu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz

Proceedings book of ‘18th Congress of the  International Association for the History of Glass’ which was held at 21 – 25 September 2009, in Thessaloniki, has published. Prof. Dr. Üzlifat Özgümüş presented the paper “Recent Glass Finds in İstanbul” which covers the glass finds unearthed in Sirkeci, Marmaray Metro construcgtion.


Başarılı öğrencilerimizin Talenthouse sitesinde yayınlanan röportajları

Turgay Sancak: ”Esprisi olan çalışmalar yapmak bana keyif veriyor”

Doğuş Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden bu yıl mezun olan Turgay Sancak ile çalışmaları ve tarzı üzerine kısa ancak keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

TH: Merhaba Turgay, bize kısaca kendinden bahsedebilir misin?

Turgay: 1988 yılında İstanbul’da doğdum. 2005 yılında Beşiktaş Lisesi’ni bitirdim ve 2008 yılında Doğuş Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünde başarı bursu kazanarak 2012 yılında derece ile mezun oldum. Çift anadal programından seçtiğim Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olmama ise tek ders kaldı. Öğrenim dönemim boyunca birçok workshop ve seminere katıldım. Çalıştığım projelerde sorumluluk bilinciyle beraber grup çalışmasına önem veriyorum. Şu anki hedefim iyi bir ekiple yaratıcı, eğlenceli, iki tarafın da birbirine fayda sağlayacağı projeler üretmektir.

TH: Bize çalışmalarından bahsedebilir misin?

Turgay: Bazen digital ortamda bazense boya kalemleri ve markerlarla çalışmalar yapıyorum. Son zamanlarda markerlar ile tek renk çalışmalar yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Genelde esprisi olan çalışmalar yapmak bana keyif veriyor. En son Polonya’da çocuk hastanelerınde sergilenmesi için ”gülücük” temalı bir illustrayona başladım ve bunu papercut tekniğine benzer katman ve gölgelerin kullanımıyla oluşturuyorum.

TH: Reklam, grafik tasarım ve illüstrasyon ile ilgileniyorsun ancak bunlardan hangisini daha çok zevk alarak yapıyorsun ve neden?

Turgay: Reklam, grafik tasarım ve illüstrasyon ile ilgileniyorum. Bunlardan bana en fazla keyif vereni reklam aslında. Geçmişte ve son zamanlarda yapılmış vurucu, akılda kalıcı reklam kampanyaları bana ilham veriyor. Tabiiki bütünüyle reklamı düşündüğümüzde içinde grafik tasarım barındırmaması pek mümkün değil. Hepsi birbirini tamamlayan bir bütün aslında.

TH: Talenthouse hakkında düşüncelerini duymak için sabırsızlanıyoruz!

Turgay: Talenthouse, tasarımla ilgilenen herkes için büyük bir kaynak. Tasarımcı bu kaynaktan beslenebileceği gibi bu kaynağı besleyebiliyor da. İlgi alanınıza göre yarışmalara katılıp, adınızın duyulmasını sağlayabiliyor, tasarımcılar arası iletişime geçebiliyor ve portfolyonuzu sergileme imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Hazer Gündoğdu: ‘Boya Kalemleri, Baskılar, Kolajlar, Kumaşlar ve İpler Benim Hayatım’

Bu hafta, başarı bursuyla girdiği Doğuş Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden yeni mezun olan Hazer Gündoğdu ile grafik tasarım ve çalışmaları üzerine kısa bir sohbet gerçekleştirdik. Hazer, öğreniminin bir kısmına Academié des Beaux-Arts de Tournai‘de öğrenci değişim programıyla Belçika’da devam etti. Ayrıca okul hayatı boyunca grafik tasarımla ilgili pek çok workshop’a katıldı. Şu an illüstrasyon çalışmalarına ağırlık verirken, mezuniyetinin ardından, yaratıcı olup, karşıklı paylaşım içerisinde bulunabileceği, kısıtlama yaşamadan özgürce tasarım yapabileceği bir ekiple çalışmak için sabırsızlıkla bekliyor.

Hazer çalışmalarından şöyle bahsediyor:

Hazer: Çalışmalarıma çoğu zaman öncelikle kağıt üzerinde başlamayı tercih ediyorum. Genellikle yaptığım illüstrasyonlardan yararlanıyorum. Boya kalemleri, farklı teknikler (baskı, kolaj, vb), farklı malzemeler (kumaş, ip, vb) kullanmayı seviyorum. Oluşturduğum çalışmaları dijital ortama geçirip son halini veriyorum. Sürekli bilgisayarda çalışmak bana göre değil, denedim ama şu ana kadar bu şekilde içime tam olarak sinen bir tasarım ortaya çıkaramadım. Kağıtlar, kalemler, değişik malzemeler kendimi iyi hissetmemi sağlıyor. Rapidoların yeri bende ayrı, en ufak detayları bile onlarla rahatça çalışabiliyorum.

Ayrıca, Talenthouse hakkında bizimle birkaç cümle paylaştı:

Talenthouse tasarımcıların ve bu yolda bir şeyler üreten insanların her açıdan faydalanabileceği güzel bir kaynak. Yarışmalara katılma imkanı genç tasarımcıların önünü açarken, portfolyo sergileme ve diğer ülkelerdeki tasarımcılarla iletişime geçme konusunda da büyük kolaylık sağlıyor.

Hazer’in dilediği gibi yaratıcı ve özgürce tasarım yapabileceği bir ekip ile birlikte çalışabilmesini diliyoruz. Başarılar Hazer!
 

Hazer Gündoğdu

Hazer Gündoğdu

Hazer Gündoğdu

Hazer Gündoğdu

Hazer Gündoğdu

Duygu

Çizime Tutkulu Bir Tasarımcı: Duygu Kondoğlu

Bu hafta Doğuş Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerinden Duygu Kondoğlu ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Bakalım Duygu tasarım hayatı ile ilgili bize neler anlatmış?

Grafik tasarım, benim için rengarek bir dünya gibiydi ve kendimi o dünyaya bırakıverdim.

1990 yılında İstanbul’da doğan Duygu, küçük yaşlardan beri çizimle oldukça ilgili. Çocukken aldığı boyama kitaplarının içlerini boyamak yerine onları başka bir kağıda çizmeye çalıştığını söylüyor ve şöyle ekliyor: “Annem hep kopya yöntemiyle yaptığımı zannederdi. Öyle olmadığını öğrendiğinde bu kızın resme yeteneği var deyip, beni ilerisi için yönlendirdi.” Ailesinin de desteğiyle Duygu, 2008 yılında tasarıma gerçek anlamda bir adım atarak üniversiteye başladı. Şu an hem grafik tasarım hem de görsel iletişim tasarımı konusunda eğitimine devam ediyor.

Duygu KondoğluMesleğini oldukça seven Duygu’ya göre grafik tasarım, zaman alan ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi gerektiren bir iş. “Bu mesleğin en güzel yanlarından biri bazen denemeyle yepyeni işler yaratabilmek” diyor. Duygu tasarımlarında elle yaptığı çizimlerin yanında tasarım programlarını (teknolojinin kolaylıklarını) kullanmayı da seviyor :)

Ona tasarımlarında nelerden ilham aldığını sorduğumda bana şunları söyledi: “Bazen durup düşünmeye çalışmak hiç fayda etmeyebilir. Fakat öyle anlar olur ki, hiç farketmediğiniz bir anda etrafınızda gördüğünüz küçük ayrıntılar size ilham kaynağı oluşturur. O küçük ayrıntı, size yepyeni bir tasarımın temel taşını oluşturmanızı sağlar.”

Afiş tasarımları yaparken kendini daha özgür hissetiğini belirten Duygu’nun şu ana kadar yaptığı tasarımlar içinde en özeli üniversitede yaptığı şarap etiketi tasarımları. Bu tasarım için araştırma yaparken şarap kültürü ile ilgili yeni şeyler öğrenmiş ve insanların el yazılarını harmanlayarak ‘handwriting font’tan oluşan bir logo tasarlamış. Bizce dahice ve muhteşem!

Talenthouse, tüm tasarımcıların kendilerini göstermelerinde ve yaptıkları işlerle kendilerine olan güveni pekiştirmede müthiş bir aracı. Aynı zamanda düzenlenen yarışmaların tanıtımıyla, tasarımcıların kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlıyor.

Duru Ekşioğlu ve Özgün Tarzı

21 yaşındaki Duru Ekşioğlu, Doğuş Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde Grafik Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Hayata pozitif bakan ve her şeyi sevimli hale getiren Duru bizi muhteşem çalışmaları ile çok şaşırtı. Tüm çalışmalarında eğlenceli, farklı ve alışılmamış özgün tarzını görebiliyoruz. Genelikle çalışmalarını deftere çiziyor, bazen bilgisayarda hazırlıyor, bazen de keçeli kalemler ile boyuyor. Duru’yu kalemler, boyalar ve defterler mutlu ediyor, tam bir kırtasiye canavarı! Tüm çalışmaları onun renkli bir dünyada olduğunu her fırsatta vurguluyor. Biz bayıldık! Eminiz sizde seveceksiniz!

 Talenthouse sayesinde hem katılım kolay hem de değerlendirmenin daha adil olduğunu düşünüyorum. Çünkü gönderilen çalışmaların hepsini görebiliyoruz. Seviyorum seni Talenthouse! Bir de yarışma kazanabilsem (:

Röportaj tam linkleri:

http://blog.talenthouse.com/2012/08/02/turgay-sancak/?lang=tr

http://blog.talenthouse.com/2012/08/06/hazer-gundogdu/?lang=tr

http://blog.talenthouse.com/2012/08/01/cizime-tutkulu-tasarimci-duygu-kondoglu/?lang=tr

http://blog.talenthouse.com/2012/07/25/duru-eksioglu-ve-ozgun-tarzi/?lang=tr

http://elmaaltshift.com/2012/08/09/young-talents-duru-eksioglu/

Ünlü Sinema Sanatçısı Ediz Hun Fakültemiz Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde ders veriyor!

Türk Sineması’nın ve Yeşilçam’ın duayen oyuncularından EDİZ HUN, bugüne dek yüzden fazla filmde rol aldı. 1991-1993 yılları arasında Çevre Bakanlığı Müşaviri ve İstanbul Çevre İl Müdürlüğü, 1999-2002 yılları arasında ANAP milletvekilliği yapan Ediz Hun, üniversitemizin Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’ne bağlı üniversite seçmeli GİT 218 Türk Sineması dersinde öğrencilerimizle buluşacaktır. Bu ders tüm üniversite öğrencilerine açıktır.  Ders seçimi bu hafta sona erecektir.

1941 İstanbul doğumlu olan değerli sanatçı  Norveç’te Oslo ve Trondheim Üniversiteleri’nde Biyoloji ve Çevre Bilimleri Fakültesinden mezun oldu. Türk sinemasının eski jönlerinden olan Hun, Yeşilçam’a 36 yıl emek verdi. 1985’ten bu yana Marmara Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde  öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürdü.   1991-1993 yılları arasında Çevre Bakanlığı Müşaviri ve İstanbul Çevre İl Müdürü olarak görev aldı.Çevre sorunlarına olan ilgisiyle tanındı. 1973 yılında THY hosteslerinden Berna hanım ile evlenen Hun iki çocuk babasıdır. Rol aldığı filmlerinden bazıları aşağıda belirtilmektedir.

 • Anadolu Kartalları, 2011
 • Asla Unutma, 2005
 • Azize, 2005
 • Paydos, 2004
 • Yadigar, 2004
 • Şöhret Sandalı, 2001
 • Unutmadım, 1997
 • İlk Aşk, 1997
 • Gökkuşağı, 1995
 • Acımak, 1985
 • Aman Karım Duymasın, 1976
 • Garip Kuş, 1974
 • Yüz Liraya Evlenilmez, 1974
 • Gariban, 1974
 • Ağlıyorum, 1973
 • Aşkımla Oynama, 1973
 • Şüphe, 1973
 • Güllü Geliyor Güllü, 1973
 • Karateci Kız, 1973
 • Soyguncular, 1973
 • Gülüzar, 1972
 • Zehra, 1972
 • Çile, 1972
 • Tanrı Misafiri, 1972
 • Sezercik Aslan Parçası, 1972
 • Asi Kalpler, 1972
 • Ayrılık, 1972
 • Yumurcağın Tatlı Rüyaları, 1971
 • Yarın Ağlayacağım, 1971
 • Ayşecik Bahar Çiçeği, 1971
 • Hayatım Senindir, 1971
 • Güllü, 1971
 • Mavi Eşarp, 1971
 • Gönül Hırsızı, 1971
 • Bütün Anneler Melektir, 1971
 • Seni Sevmek Kaderim, 1971
 • Fadime Cambazhane Gülü, 1971
 • Yağmur, 1971
 • Bir Genç Kızın Romanı, 1971
 • Tatlı Meleğim, 1970
 • Kezban Roma’da, 1970
 • Ankara Ekspresi, 1970
 • Kalbimin Efendisi, 1970
 • Kader Bağlayınca, 1970
 • Yaban Gülü, 1970
 • Söz Müdafanın, 1970
 • Yuvasız Kuşlar, 1970
 • Ateşli Çingene, 1969
 • Sonbahar Rüzgarları, 1969
 • Uykusuz Geceler, 1969
 • Yaralı Kalp, 1969
 • Gülnaz Sultan, 1969
 • Kahraman Delikanlı, 1969
 • Kanlı Aşk, 1969
 • Öldüren Aşk, 1969
 • Ölmüş Bir Kadının Mektupları, 1969
 • Son Mektup, 1969
 • Sen Bir Meleksin, 1969
 • Ömrümün Tek Gecesi, 1968
 • Hicran Gecesi, 1968
 • Aşkım Günahımdır, 1968
 • Gönüllü Kahramanlar,1968
 • Sabah Yıldızı, 1968
 • Ana Hakkı Ödenmez, 1968
 • Kadın Asla Unutmaz, 1968
 • Gözyaşlarım, 1968
 • Yuvana Dön Baba, 1968
 • Gül ve Şeker, 1968
 • Samanyolu, 1967
 • Ayrılsak da Beraberiz, 1967
 • Kelepçeli Melek, 1967
 • Sinekli Bakkal, 1967
 • Bir Soförun Gizli Defteri, 1967
 • Yaprak Dökümü, 1967
 • Kaderim Ağlamak Mı, 1967
 • Nemli Dudaklar, 1967
 • Sevda, 1967
 • İlk Aşkım, 1967
 • Yarın Çok Geç Olacak, 1967
 • Sözde Kızlar, 1967
 • Ömrümce Ağladım, 1967
 • Beş Fındıkçı Gelin, 1966
 • Çamaşırcı Güzeli, 1966
 • Eli Maşalı, 1966
 • Erkek Severse, 1966
 • Affet Sevgilim, 1966
 • Allahaısmarladık, 1966
 • Severek Döğüşenler, 1966
 • İhtiras Kurbanları, 1966
 • Bar Kızı, 1966
 • Kucaktan Kucağa, 1966
 • Altın Küpeler, 1966
 • Elveda Sevgilim, 1965
 • Sevgili Öğretmenim, 1965
 • Son Kuşlar, 1965
 • Üç Kardeşe Bir Gelin, 1965
 • Vahşi Gelin, 1965
 • Seven Kadın Unutmaz, 1965
 • Bir Gönül Oyunu, 1965
 • Tehlikeli Adımlar, 1965
 • Hıçkırık, 1965
 • Beş Şeker Kız, 1964
 • Gençlik Rüzgarı, 1964
 • Öksüz Kız, 1964
 • Bir İçim Su, 1964
 • Ahtapotun Kolları, 1964
 • Affetmeyen Kadın, 1964
 • Gecelerin Kadını, 1964
 • Mualla, 1964
 • Genç Kızlar, 1963

Ediz Hun Bu yıl “Uluslararası Altın Koza Film Festivalinde “Yaşam Boyu Onur Ödülü“ne layık görüldü.

Bu yıl Adana’da  19.’cusu organize edilen, ‘Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık gösterilen, Perihan Savaş, Abdurrahman Keskiner ve Ediz Hun düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görülen son isim Ediz Hun, ödülünü Başkan Vekili Aldırmaz’ın elinden aldı. Ediz Hun ödülünü alırken,  bu ödülü hayatını kaybeden sinema emektarları Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Neriman Köksal, Orhan Günşiray, Ekrem Bora, Sadri Alışık’la paylaştığını söyledi.’

Değerli sanatçıya “Üniversitemize hoşgeldiniz” diyor, nice başarılar diliyoruz.

Liselerarası “Hayvan Kostümü” Yarışması

ŞARTNAME

YARIŞMANIN ADI: Liselerarası ‘Hayvan Kostümü’ yarışması

KONU: Gençlerin, hayvan hakları bağlamında hayvan haklarını korumak amacıyla bir kostüm tasarlamaları istenmektedir.

AMAÇ: Hayvan hakları bağlamında hayvan haklarını korumak, hayvanların korunmasına yardımcı olmak, sanatsal etkinlik yoluyla hayvanların hukuksal haklarına destek vermek, tüm varlıklar  gibi hayvanların da yaşam haklarını olduğunu vurgulamak, hayvanların cana yakın, her birinin doğa içerisinde fayda sağlayan bir yönü olduğunu  ve ekolojik dengeyi sağladıklarını, toplumun hayvanları sevmesini sağlamak, eziyet edilmesini önlemek ve hayvanların da insanlar kadar yaşama hakkı olduğunu vurgulamak amacıyla yapılacak olan “Hayvan Kostümleri Tasarım Yarışması” bilhassa lise öğrencileri gençler arasında topluma açık Kadıköy Belediyesi ile birlikte düzenlenmiştir.

Yarışmanın  Kadıköy çevresinde yer alan özel lise ve devlet okulları  öğrencileri arasında yapılması kararlaştırılmış,  ayrıca 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü dolayısıyla 7 Ekim 2012 Pazar günü Kadıköy Kalamış Parkında bir dizi etkinlik yapılması, öğrencilerin bizzat yarattıkları kostümleri giyerek, ellerinde pankartları ile toplumun hayvan hakları ve hayvan sevgisi bilincini geliştirerek sokak hayvanları sorununa dikkat çekmek üzere bir gösterim yapmaları amaçlanmaktadır. Etkinlik günü Topluma sunulan kostümler arasında, kurulan jüri ile bir yarışma düzenlenecek. Birinci, ikinci ve üçüncüye ödüller verilecektir. Seçilen 50 kostüm Belediye Sergi Salonu ve Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Galerisinde toplumun ilgisine sunulacaktır. Bu etkinlik toplumun dikkatini çekecek çok önemli bir toplumsal gösterim olarak yerini alacak, aynı zamanda gençlerimizin eğlenmesi için bir konser düzenlenecektir.

Ege Basım Yönetim Kurulu tarafından Yarışmanın Birinci, ikinci ve üçüncüsüne verilecek ödüller

1ncilik ödülü 750, TL.

2ncilik ödülü 300 TL.

3ncülük ödülü  250 TL.

Sponsor EGE BASIM-RAMAZAN GÜVEN

HEDEF KİTLE: Lise öğrencileri

DÜZENLEYEN: Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi- Kadıköy Belediye Başkanlığı

SON KATILIM TARİHİ: 7 Ekim 2012

Teslim Yeri: 7 Ekim 2012 Pazar günü Kalamış Parkında öğrenciler tasarladıkları kostümleri giyerek yarışmaya katılacaklardır. Yarışma sonrası bu kostümler Belediye Vet. Ali İhsan Mete’ye teslim edilecek, Doğuş Üniversitesi tarafından bildirilecek tarihte Üniversitede “Hayvan Kostümleri Tasarım Sergisi” olarak topluma tanıtılacaktır.

Başvuru telefonları: Kadıköy Belediyesi Veteriner Müdürü Ali İhsan Mete 0216 542 50 00/1252

Doğuş Üniversitesi Dekanlığı: 0216 544 55 55/3114, 3112, 3113, Prof. Nazan Erkmen, Dekan

KATILIM KOŞULLARI: 

1.    Yarışma tüm lise öğrencilerine açıktır.

2.    Yarışmaya katılan tasarımların daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.

3.    Yarışmaya gönderilecek tasarımlar kostüm olarak tasarlanacaktır, öğrenciler tarafından giyilecektir.

4.    Herhangi renk ve teknik sınırlama yoktur, her türlü malzemeden yapılabilinir. Kumaş, grafon kâğıdı, atık malzeme v.s. kullanılabilir.

5.    Yarışmacılar en fazla 1 adet tasarımla yarışmaya katılabilirler.

6.    Her bir tasarıma yarışmacı tarafından beş rakkam ya da harften oluşan rumuz verilecektir.

7.    Yarışmaya birden çok tasarımla katılan yarışmacılar her bir tasarım için ayrı rumuz kullanacaktır.

8.    Yarışmaya gönderilen tasarımların arka sol üst köşesine rumuz yazılacak tasarımın üzerinde rumuz dışında yarışmacının kimliğini belirten ad, imza ve işaret bulunmayacaktır.

9.    Tasarım, üzerinde sadece rumuz yazılı olan zarfla birlikte teslim edilecektir. Zarfın içerisine katılımcının adı ve soyadı, adres, telefon, cep telefonu ve e-mail bilgilerini içeren Katılım Formu ile öğrenci kimlik fotokopisi konulacaktır.

Yarışmaya katılım ücretsizdir, katılım dosyalarının verilen süre içinde adrese ulaştırılması ve gönderi ücretleri katılımcının sorumluluğundadır.

Yarışmaya gönderilen tasarımların, tüm kullanım hakları Doğuş Üniversitesi’ ne aittir. Dereceye giren tasarımlar kurumun tanıtımlarında ve yayınlarında bedelsiz kullanılabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için basın organlarında da tasarımın sahibinin adı ile birlikte kullanılabilir.

Dereceye giremeyen tasarımlar, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 1 ay içerisinde teslim edilen adresten geri alınabilir. Bu süre içinde tasarımlarını geri almayan katılımcılar hak iddia edemez.

Sergilenmeye hak kazanan tasarımların katılımcılarına sertifika verilecektir.

Yarışmaya katılan tüm katılımcılar, katılım koşullarını kabul etmiş sayılacaklardır.

Yarışma sonuçları www.dogus.edu.tr sitesinde  8  Ekim 2012  tarihinde duyurulacaktır.

18 yaşından küçük katılımcıların velilerinin katılım formunu imzalayarak telif hakları hususunda izin vermeleri gerekmektedir.

KONUK SANATÇI: HAYVANSEVERLERİN BÜYÜK DOSTU ÜNLÜ SANATÇI YONCA EVCİMİK ARAMIZDA OLACAKTIR.

 

DEĞERLENDİRME KURULU

 

Av. Selami Öztürk, Kadıköy Belediye Başkanı

Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Vet. Ali İhsan Mete

Prof. Dr. Nazan Erkmen (Doğuş Üniversitesi STF Dekanı)

Prof. Meriç Hızal, (Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi)

Prof. Ayşe Özel, (Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi)

Yrd. Doç. Sadık Altınok, (Doğuş Üniversitesi Resim Bölüm Başkanı)

Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan

Ramazan Güven, Ege Matbaası Yönetim Kurulu Başkanı

DEĞERLENDİRME ŞEKLİ:

Jürinin ortak kararı doğrultusunda konuyu en etkili şekilde ifade eden yaratıcı tasarımın belirlenip derecelendirilmesi ile gerçekleşir.

ÖDÜL TÖRENİ:

Ödül Töreni :07 Ekim 2012 Kadıköy Kalamış Parkı’nda yapılacaktır

 

Saat : 12:00-18:00 Arası

Sergi  daha sonra Doğuş Üniversitesi tarafından bildirilecek tarihte yapılacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ:

07.10.2012: Başvuruların Bitişi

07.10.2012: Jüri Değerlendirmesi (Kalamış Parkı) Saat 13.30

08.10.2012: Sonuçların www.dogus.edu.tr adresinde duyurulması,

Ödül Töreni 07 Ekim 2012 tarihinde Kalamış Parkında saat 12:00 da başlayacak olan Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliğinde yapılacaktır. Ödül alan öğrencilerin isimleri törende ve  12.10.2012 tarihli Kadıköy Gazetesinde açıklanacaktır.

Ödül kazanan öğrenciler  ve sergiye seçilen öğrenciler posta ile  12.10.2012 tarihli Kadıköy Gazetesinde bildirilecektir. Ödül kazanan öğrencilerin eserleri Doğuş Üniversitesi Sergi Salonunda sergilenecektir.

 

KAYIT KALAMIŞ PARKINDA KURULACAK MASALARDA YAPILACAKTIR.

AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİN 7 EKİM PAZAR GÜNÜ KALAMIŞ PARKINDA KAYIT MASASINA  TESLİM EDİLMESİ RİCA OLUNUR.

 

Teslim Edilecek  kişi :

Öğr. Gör. Atalay Mansuroğlu

Kadıköy Belediyesi Temsilcileri

YARIŞMA KATILIM FORMU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Prof.Dr.Üzlifat Özgümüş ‘’Nif(Olympos) Dağı Kazı Ekibi’’ne Konferans Verdi

Prof.Dr.Üzlifat Özgümüş  30 Ağustos-1 Eylül   tarihlerinde Nif (Olympos) Dağı kazılarına katıldı ve Karamattepe, Dağkızılca ve Başpınar kazı alanlarında 2012 yılı öncesinde bulunan cam malzemelerle ilgili bir konferans verdi.Aynı zamanda 2012 kazı sezonunda  gün ışığına çıkan  cam buluntuları da değerlendirdi.

Prof.Dr.Üzlifat Özgümüş Gave Conference to ‘’Nif(Olympos) Mountain Excavation Team ’’

Prof.Dr.Üzlifat Özgümüş  contributed to ’Nif(Olympos) Mountain Excavation  during  the dates of August 30th and  September 1st 2012  and gave a conference on the glass findings  at  Karamattepe,Dağkızılca and Başpınar before 2012. At the same time  evaluated  the glass findings of  2012 excavations.

Sanat ve Tasarım Fakültesi Yeni Öğrencilerine “Hoşgeldin” Toplantısı Düzenledi

11 Eylül 2012 tarihinde Sanat ve Tasarım Fakültesi STF Salonunda yeni öğrencilere düzenlenen bilgilendirme toplantısı yoğun bir ilgi  ile izlendi. Toplantıya katılan  öğrencilere  fakülte hakkında geniş bilgi verildi. Öğretim üyeleri ve bölümler tanıtıldı. Fakültenin vizyonu, misyonu, amaçları, yapılan etkinlikler, uluslar arası ilişkiler, sosyal sorumluluk projeleri, uluslar arası anlaşmalar, yarışmalar, belediyelerle yapılan işbirlikleri, yurtiçi ve yurtdışı gezileri, bölümde görev alan öğretim üyeleri ile ilgili kapsamlı bilgi verildi. Fakültede görev alan yeni öğretim üyeleri öğrencilere tanıtıldı. Kurum tarafından düzenlenen, Kadıköy Belediyesi ile Hayvanları korumak amacı ile ortaklaşa düzenlenen  ve 7 Ekim 2012 tarihinde Kalamış Parkında Liselerarası öğrenciler arasında yer alacak olan ödüllü “Hayvan Kostümleri Tasarım Yarışmasına”yeni öğrenciler tarafından da büyük ilgi gösterildi. Ayrıca Türk Sinema tarihinin önemli aktörlerinden Ediz Hun’un Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde ders vermesi, ünlü Tiyatro Sanatçısı Enis Fosforoğlu’nun Yaratıcı Drama dersinde  üniversitemizi temsil eden bir çocuk tiyatrosu kurma amacına pek çok öğrenci derhal kayıt yaptırarak büyük bir ilgi gösterdi.  Birinci sınıf öğrencileri  kurumda öğrenci olmaktan heyecan duyduklarını belirttiler.