Aylık arşivler: Mayıs 2011

afis_1000_turna_kucuk

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü 1000 Turna/ 1 Dilek Projesi 4. Atölye Çalışması

“1000 Turna / 1 Dilek” Projesi kapsamında 4. atölye çalışmamızı 18 Mayıs 2011 tarihinde 11:00-12:30 saatlerinde Erkut Soyak Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdik. Doğuş Üniversitesi Tanıtım Danışmanı Sadık Gültekin’in 12. Sınıf öğrencilerine yönelik, sınav motivasyonu konulu konuşmasının ardından atölye çalışmasına geçildi. Erkut Soyak Anadolu Lisesi rehberlik öğretmeni Gamze Kenet’in yardımlarıyla gerçekleştirdiğimiz bu atölye çalışmasına 12. sınıflardan 40 öğrenci katıldı. Grafik Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan, Öğretim Görevlisi Duygu Beykal, Arş. Gör. Hande Akgün ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Arş. Gör. Saliha Dönmez’in yardımlarıyla toplam 100 adet Turna kuşu katlandı.

Su Parkı Öğrenci Projesi Sonuçlanmak Üzere

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nün Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş. ile ortak yürüttüğü öğrenci projesi çalışmaları sona yaklaştı. Bölüm hocalarımız ve Polin yetkililerinden oluşan jüri, öğrenci projelerini değerlendirmeye başladı. Projelerin jürisi 6 Haziran Pazartesi günü yapılacak.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü “Polin Su Parkları” ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü olarak üniversite sanayi işbirliğini geliştirmek ve bölüm öğrencilerimizin sektörel mesleki deneyimlerini arttırabilmek adına 2010/2011 Bahar yarıyılında  Proje Derslerinde yürütülmek üzere Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş. ile İşbirliği Protokolü yapıldı. İmzalanan protokol kapsamında Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerine “Su Oyunları / Oyun Araçları ve Eğlenceli Ürünler” konu başlıklı proje verildi.

Yapılan İşbirliği çerçevesinde 13 Mayıs Cuma günü Polin firmasına Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri ile birlikte Fabrika Gezisi Düzenlendi. Firmanın çalışma yöntemlerinin, üretim kapasitelerinin incelendiği gezi öğrencilerin proje geliştirmeleri için oldukça faydalı oldu.

İç Mimarlık ve Mimarlık Bölümü Öğrencileri Stephen Jones & The Accent of Fashion Sergisi’nde

Fakültemiz Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencileri Vakko Moda Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı, İngiliz Tasarımcı Stephen Jones’un şapka sergisini gezdiler. Öğrencilerimiz, daha önce dünyaca ünlü müzelerde sergilenen tasarımları yakından inceleme fısatı buldular.

2011-Mayis-MuhsinPartanaz2

Muhsin Partanaz ve Mehmet Ali Fıçıcı Deneyimlerini Öğrencilerle Paylaştı

ARTEG Araştırma-Tasarım-Teknoloji Geliştirme kurumu temsilcileri Öğ.Gör.Muhsin Partanaz ve Mehmet Ali Fıçıcı bölümümüz öğretim görevlisi Hacer Kocaman’ın davetlisi olarak 9 Mayıs tarihinde  Atölye 3 de Endüstri Ürünleri Tasarımı öğrencileri ile mesleki deneyimlerini paylaştılar.

Muhsin Partanaz 1976-2008 yılları arasındaTürk Sanayisinin en önemli kuruluşları içinde, endüstri ürünleri tasarımcısı olarak sürdürdüğü  çalışmalarını ve  başarı öyküsünü “Tasarımda Süreç”  başlığı altında sundu;Mehmet Ali Fıçıcı  1983-2008 yılları arasında  otomotiv sektörlerinden Isuzu ve Mercedes firmalarında yaptığı çalışmaları aktardı, ayrıca dünyada otomotiv sektörünün gelişimi ve bugünkü durumu konusunda “Dünya-Otomotiv ve Türkiye” başlıklı konuşması ile öğrencilerimizi aydınlattı.

İç Mimarlık ve Mimarlık Bölümü Öğrencileri Vakko Moda Merkezi’nde

Fakültemiz Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencilerinden oluşan öğrenci grubu ile Wallpaper Dergisi tarafından 2011 yılının en iyi iş yeri ödülü alan Vakko Moda Merkezi ziyaret edildi. Öğrencilerimiz Vakko Moda Merkezi ve Power Media Center‘ın içinde yer aldığı, yönetim birimleri, yaratıcı kadro ofisleri, showroom, sanat kütüphanesi,  müze ve oditoryumdan oluşan yapıyı yakından inceleme fırsatı buldular.

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencileri Fotoğraf Sergisi Açıldı!

Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencileri Fotoğraf Sergisi, H Blok giriş katı sergi alanında 2 Mayıs 2011 Pazartesi günü açıldı.  13 öğrencinin farklı konulardaki fotoğraf çalışmalarından oluşan karma sergi ilgiyle karşılandı.  Doğuş Üniversitesi Rektörü Mitat Uysal’ın da katıldığı açılışa akordeon dinletisi renk kattı.

Fotoğraf sergisi 13 Mayıs 2011 Cuma gününe kadar H Blok Giriş katında gezilebilir.

Güzel Sanatlar Liseleri Doğuş Üniversitesinde Buluştu

Çanakkale’den H. Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesi, Edirne Güzel Sanatlar Lisesi, Lüleburgaz Tek. Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’dan Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi, Mimar Sİnan Güzel Sanatlar Lisesi, Okyanus Güzel Sanatlar Lisesi, Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi, İzmir’den Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi ve Kocaeli’nden Hayrettin Gürsoy Güzel Sanatlar Liselerinin öğrenci çalışmalarından oluşan sergi Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Galerisinde 5 Mayıs 2011 perşembe günü açıldı.

Doğuş Üniversitesi Rektörü Mitat Uysal’ın açılış konuşmasını yaptığı sergi yoğun bir ilgi ile karşılandı. Sergi 27 Mayıs 2011 tarihine kadar gezilebilir.

Çalışmaları ile sergiye renk katan bütün yetenekli öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Tükenmez Kalem Sanatçısı Atalay Mansuroğlu’nun Sergisi Açıldı!

Resim Bölümünden Atalay Mansuroğlu’nun Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “Kaybolan Bir Dünyadan Resimler”,  5 Mayıs Perşembe günü Meke Sanat’ta açıldı.

10 Haziran’a kadar gezilebilecek olan sergide sanatçının “Tükenmez Kalem” ve “Yağlıboya” çalışmaları yer alıyor.

Sadık Altınok, Ayşe Özer, Sıtkı Erinç, Memiş Aslan, Serap Eyrenci, Üzlifat Özgümüş, Ekrem Özen, Meriç Hızal, gibi sanat camiasının tanınmış isimlerinin yer aldığı açılış büyük beğeni topladı.