Aylık arşivler: Ocak 2011

XIII. ORTAÇAĞ VE TÜRK DÖNEMİ KAZILARI VE SANAT TARİHİ ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU BİLDİRİ KİTABI YAYINLANDI

14-16 Ekim 2009 tarihinde Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleşen XIII. Ortaçağ ve Türk Dönemi Kazıları ve Sanat Tarihi Araştırmaları Sempozyumu Bildiri Kitabı Ocak 2011’de yayımlandı.

Bu sempozyumda Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Üzlifat Özgümüş “MARMARAY-METRO İNŞAATI SİRKECİ KURTARMA KAZILARINDA BULUNAN OSMANLI CAMLARI” başlıklı bildirisini sundu.

 

Mimarlık Bölümü Erasmus Anlaşması – İtalya

Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü ile İtalya Università degli Studi di Sassari Mimarlık bölümü arasında lisans düzeyinde öğrenci ve öğretim üyesi değişimine olanak veren bir Erasmus Anlaşması imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Mimarlık Bölümü Erasmus Anlaşması

Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü ile Romanya Technical University of Iasi Mimarlık bölümü lisans düzeyinde öğrenci ve öğretim üyesi değişimine olanak veren bir Erasmus Anlaşması imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Aslında Her Şey Eskizle Başladı!

Tasarım Parkı, gelmekte olan yeni yıla, yeni bir başlangıç niteleğindeki “Her şey Eskizle Başladı” sergisiyle start  veriyor. Ocak ayının 11’inde kapılarını açacak “eskiz sergisi”, tasarımın farklı disiplinlerinden profesyonellerin fikir defterinden kopmuş birer yaprağın buluşması olarak nitelenebilir. Fikirlerin doğduğu yere şahitlik yapmak, sonraki   jenerasyonları motive etmek ve yaratıcılığın en özgür, en özgün halini arşivlemek serginin en büyük hedefi.

Herşey Eskizle Başladı Sergisi, 11.01. 2011 gecesi gerçekleşecek açılışı ile tasarım dünyasının farklı oyuncularını sıradışı bir ortamda buluşturmayı hedefliyor. Sergi mekanının (Kadıköy)Yoğurtçu Parkı’yla komşu konumu geceyi herhangi bir açılış olmaktan öteye taşıyor; hem “içerisi” hem de “dışarısı” etkinlik alanı haline geliyor. Tasarımcı Nursema Öztürk tarafından toplam 300 metrekarelik bir alanda kurulmuş olan Tasarım Parkı’nın bir duvarı, ziyaretçilerin kullanımına açık dev bir eskiz alanına dönüştürülüyor.

Bir buçuk ay sürecek sergiyi, Herşey Eskizle Başladı adlı kitap taçlandıracak. Türkiye’de tasarımı, farklı disiplinlerden profesyonellerin eskizleriyle tarayacak kitap, genç tasarımcılar için de önemli bir kaynak olacak.

Radikal Tasarım Gazetesi Editörü Umut Kart’ın proje yönetimini üstlendiği serginin katılımcıları arasında Adnan Serbest, Akın Nalça,  Atilla Kuzu ,Asli Filinta, Aydin Mert, Aysun Altındağ, Arif Özden, Aziz Sarıyer, Behruz Çinici, Begüm Salihoğlu, Beril Tokcan, Bilgen Tuncer, Ece Yalım, Ela Cindoruk, Emin Arslan, Emre Arolat, Emre Senan, Erdem Akan, Gökhan Karakuş, Hakan Gencol, Hatice Armağan, Hülya Çelik, Hümanur Bağlı, İsmail Öklügil, Kerem Küçükgürel, Koray Malhan, Koray Özgen, Leyla Taranto, Mahmut Nüvit Doksatlı, Mehmet Alper, Meltem Eti Proto,Mehmet Asatekin , Meltem Maralcan, Meriç Kara, Mirzat Koç, Murad Babadağ, Murat Armağan, Murat Celep, Mustafa Öney, Nazan Erkmen, Nevzat Sayın, Nigan Bayazıt, Nursema Öztürk, Oğuz Yalım, Orhan Irmak, Oya Akman, Ömer Durmaz, Ömer Ünal, Önder Küçükerman,Özgür Alp, Özlem Devrim, Özlem Tuna, Özlem Yalım, , Rauf Kösemen, Sabrina Fresko, Sadi Tekin, Seçil Şatır, Seden Demir, Sefer Çağlar, Şenay Akın, Serhan Gürkan, Sertaç Ersayın, Seyman Çay, Şule Koç,Tamer Nakışçı, Türkü Şahin, Türkmen Cansu, Ümit Altun ,Umut Südüak, Yeşim Demir, Yıldız Şirvanlı ,Yılmaz Zenger  gibi isimler mevcut.

Detaylı bilgi için:  info@tasarimparki.com.tr  veya   0216 348 34 27

Tasarım Parkı- Yoğurtçu çayırı cad. No:22  – 34714 Moda / Kadıköy ( Yoğurtçu Parkı karşısı)

BASKI RESİM SERGİSİ


Ünlü ressamların ve ustaların elinden çıkma baskı resimler MEKE SANAT Galerisi’nde izleyicilerle buluşuyor.

Çağdaş Türk resim sanatının önemli dallarından olan Özgün Baskı Resim sanatının en iyi örneklerinden bir seçkinin sergileneceği “Baskı Resim Sergisi“ 22 Aralık 2010 – 17 Ocak 2011 tarihleri arasında MEKE SANAT Galerisi’nde olacak.
SANATÇILAR:

DEVRİM ERBİL

M.SADIK ALTINOK

ÇİĞDEM ERBİL

ZÜHTÜ MÜRİDOĞLU

MUSTAFA KARYAĞDI
“Baskı Resim Sergisi“ 22 Aralık 2010 – 17 Ocak 2011 tarihleri arasında Meke Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü Öğrenci İşleri Sergisi Açıldı

 

5 Ocak Çarşamba günü Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sergi Salonunda Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü Öğrenci İşleri Sergisi değerli hocalarımızın ve öğrencilerimizin katılımıyla açıldı.

18 Şubata kadar sürecek olan sergimize herkes davetlidir.

Late Antique/Early Byzantine Glass in The Eastern Mediterranean Çalıştayının Bildiri Kitabı Yayınlandı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Başkanı Prof.Dr.Üzlifat Özgümüş’ün ‘’Late Roman/Early Byzantine Glass from the Marmaray Rescue Excavations at Sirkeci’’başlıklı yazısı, 9 Eylül Üniversitesi ve Augusta Raurica tarafından organize edilen ve Tübitak desteği ile yayınlanan Late Antique/Early Byzantine Glass in The Eastern Mediterranean  çalıştayının bildiriler kitabında yayınlanmıştır.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğrenci Sergisi

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİR SERGİ DAHA: ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI BÖLÜMÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ SERGİSİ

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Galerisi bir sergiye daha kapılarını açıyor. 5 Ocak, 18 Şubat  2011 tarihleri arasında açılacak olan sergide Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin  Proje, Biyotasarım ve Strüktür derslerinde yapmış oldukları çalışmalar sergilenecek.

Sergi açılışı, açılış kokteylimizle birlikte 5 Ocak Çarşamba günü saat  16:30’da başlayacaktır. Doğuş Sanat Galerisi, Doğuş Üniversitesi’nin Hasanpaşa Yerleşkesi’nde yıl içinde gerçekleşen pek çok sergiye daha ev sahipliği yapmaya devam edecek.