Aylık arşivler: Eylül 2010

“Design and Craft” Konferansı

20-22 Eylül 2010 tarihlerinde Belçika da gerçekleştirilmiş olan “Design and Craft : A History of Convergences and Divergences,7th Conference of the International Committee for Design History and Design Studies ICDHS 2010”  konferansına Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Hacer Kocaman “Felt a Traditional Turkish Craft in The Contemporary Art” başlıklı bildirisi ile katılmıştır.

Türkiye’den sadece Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden  Doç. Dr. Ebru Güzelderen ve Doğuş Üniversinden Öğr. Gör. Hacer Kocaman’ın Türkiyeyi bildiri sunumlarıyla ciddi ve başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

idw / İstanbul Design Week 2010 Açıldı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü; Eyüp Feshane’de,  Eski Galata Köprüsünün sunum mekanları haline getirilmesiyle gerçekleştirilen İstanbul Design Week 2010 ‘a katılarak üniversitemizi temsil etti.  

29 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık olan  etkinlik kapsamında, tasarımcı ve firma standları gezilebileceği gibi Karim Rashid Massimiliano Fuksas, Tom Tjaarda, Ron Nabarro, Sudhir Sharma, Eva Ziegler, Isao Hosoe, Laurent Ney ve Giovanni Cecarelli gibi tanınmış tasarımcıların konferansları  da dinlenebilecek.

Doğuş Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin çalışmalarından oluşan Doğuş Üniversitesi standı F-4 / A da bulunmakta. Pazar gününe kadar devam edecek bu etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz.

6. UluslararasıAmbalaj Kongresi

2010 yılı İstanbul’un Avrupa Kültür Başkenti olması nedeniyle ilk kez İstanbul’da yapılan 6. UluslararasıAmbalaj kongresi 16-18 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Bu kongrede Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Araştırma Görevlisi Saliha Dönmez “Bir varmış Bir Yokmuş: İdeal Ambalaj” başlıklı bildirisini sundu.

International Congress of Aesthetics

 

Bu yıl 8.’si düzenlenen Uluslararası Estetik Kongresi 9 – 13 ağustos tarihleri arasında Çin, Beijing’de yapıldı.

Genel teması “Estetikte Farklılaşmalar” olan kongrede Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden Öğretim Görevlisi Hacer Kocaman’da “ın 1980’s Turkish Industry Product Design Aesthetic and Perception Under the Impact of  Europe and Far East Dilemma” başlıklı bildirisini sundu.

STF’de 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı başlıyor

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde 2010-2011 eğitim öğretim yılı, 27 Eylül 2010 tarihinde başlıyor. Değerli öğrencilerimizin, 20 Eylül 2010 tarihinden itibaren başlayan kayıt günlerinden kendi yarıyılına uyan günde danışmanları nezdinde ders kaydı yaptırmaları gerekmektedir. Ders kayıt günleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Okumaya devam et

Avrupa Birliği Kültürel Miras Ödülü

2010 yılı Avrupa Birliği Kültürel Miras Ödüllerinde katılan projeler arasında 29’u ödüllendirildi. Endüstri ürünleri Bölüm Başkanı Sayın Doç. Dr. Üzlifat Özgümüş’ün vitraylı pencerelerinin teknik özelliklerinin değerlendirilmesi üzerine çalıştığı “Eminönü’ndeki Yeni Cami Hünkar Kasrı’nın Restorasyonu” da bu 29 proje arasında ödüllendirildi.

Üzlifat Özgümüş hocamızı tebrik eder, akademik başarılarının devamını dileriz.