Aylık arşivler: Haziran 2010

“Kes Katla Yapıştır” Atölyesi

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İçmimarlık Bölümünde, 09. 06. 2010 tarihinde “KES –KATLA –YAPIŞTIR” isimli atölye gerçekleştirilmiştir.  Etkinlik, Üniversitemiz dışından “Güzel Sanatlara Hazırlık” öğrencileri ile yapılmıştır. Kes – katla yöntemi ile oturma elemanı ve bir sehpa oluşturulmuştur. Etkinlik Yrd. Doç Dr. Birol Köseoğlu, Arş. Gör. Selma Tunalı eşliğinde gerçekleştirilmiştir.

Bilal Alagöz’e Bir Ödül De Doğuş Üniversitesinden

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi olan Bilal Alagöz 4 Mart 2010 tarihinde İhracatçı Birliklerinin düzenlediği Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nda aldığı büyük ödülle Doğuş Üniversitesi “Ders Dışı Etkinlik Ödülleri” nde 3.’lük ödülü almaya hak kazanmıştır.

Öğrencimizi kutlar, okul sonrası profesyonel yaşamında başarılar dileriz.

Grafik Bölümü Web II Öğrencilerinin Kişisel Web Sitesi Sunumları

Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü öğrencilerinin kendi tasarımcı kimliklerini tanımlayan ve tanıtan kişisel web sitesi sunumları 10 Haziran 2010 tarihinde gerçekleşecektir. Sunumda yer alan öğrenciler: Abdulkadir Önder, Bartu Biber, Caner Ergür,Cansu Girgin, Didem Sınırdere, Duygu Kondoğlu, Emre Neyse, Fuat Doğan, Gülşah Ertuğrul, Ilminur Baçin, Melike Büyükçetin, Nazlı Tarkan, Sadık Süheyl Vural, Turgay Sancak, Ufuk Usta, Yunus Ünal Kaymak

Model Arabalar

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerimiz Modelleme 2 dersi kapsamında kalıp alma teknolojisi (CTP – Cam Takviyeli Plastik) ile yaptıkları modellerini tamamladılar.

Modeller Öğrenci İşleri Sergisi kapsamında Hasanpaşa Yerleşkesi’ndeki Doğuş Üniversitesi Sanat Galerisi’nde sergilenecektir.

Okumaya devam et

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alacaktır

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alacaktır. Fakültenin, özel yetenek sınavıyla öğrenci aldığı bölümler, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Grafik, İç Mimarlık ve Resim bölümleridir. Tüm bölümlerimizin öğrenim süresi 4 yıldır ve eğitim dili Türkçe’dir. Aşağıdaki resime tıklayarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Özel Yetenek Sınavı 2010