Aylık arşivler: Kasım 2009

Öğrenciler Grafik Tasarımcılarla Buluşuyor, Pelin Türker


Pturker afis

PELİN TÜRKER

Grafik Tasarımcı-Eğitmen Pelin Türker, 1996 senesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. ABD Pratt Institute’de lletişim Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Pratt Üniversitesi’ndeki öğrencilik hayatı boyunca üç yıl üst üste ‘Başarılı Öğrenci Onur Ödülü’ aldı. Aynı okulda Bilgisayar ve İnteraktif Tasarım, Süreli Yayın ve Kurumsal Kimlik Tasarımı dersleri veren Pelin Türker ABD’de çeşitli reklam ajanslarında yaratıcı yönetmenlik yaptı ve birsüre ünlü tasarımcı Seymour Chwast’ın asistanlığını üstlendi. Meslek hayatı boyunca School of Visual Art-NY gibi uluslararası okullardan davet alan ve çeşitli yarışmalarda ödüller kazanan Türker, 2006 yılında İstanbul’da kurduğu Pelin Türker İletişim-Tasarım-Danışmanlık Şirketi’ni yönetmenin yanısıra üniversitelerin grafik tasarım bölümlerinde Reklam grafiği, Yeni Medya, İllüstrasyon dersleri vermeye devam etmektedir.

Yer: STF 105

Zaman: 24 Kasım, 14:00

Öğrencimiz Recep Usta’nın Fotoğraf Sergisi ‘Bir İstanbul Havası’

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü öğrencisi Recep Usta , 2-15 Kasım 2009 tarihlerinde, Atatürk Kitaplığı Sanat Galerisi’nde ‘Bir İstanbul Havası’ isimli fotoğraf sergisini açtı. İstanbul’u; gündüzü ve gecesine dair insan manzaraları, tarihi mekanlarıyla fotoğraflayarak yalın bir dille bize sunan öğrencimizi çalışmalarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Bir Film Nasıl Pazarlanır, Halkla İlişkiler Filmlere Nasıl Katkı Sağlar

Üniversitemizin Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü etkinlikleri kapsamında bölüm öğrencileri ile 14 Nisan 2009 tarihinde “Bir Film Nasıl Pazarlanır, Halkla İlişkiler Filmlere Nasıl Katkı Sağlar”  konulu bir söyleşi gerçekleştirildi.

Bir Film Nasıl Pazarlanır

Konuşmacı: Nizam Eren (Sinema Halkla İlişkiler Uzmanı)

Düzenleyen: Öğr. Gör. Şükran Akpınar

Söyleşi süresince Sinema Halkla İlişkiler Uzmanı Nizam Eren, öğrencilerle bilgi ve tecrübelerini paylaştı, öğrencilerin sorularını yanıtladı ve görüşlerini değerlendirdi.

Animasyon Atölyesi

Üniversitemizin Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü etkinlikleri kapsamında bölüm öğrencileriyle 5 Kasım 2009 tarihinde animasyon film yapım teknikleri üzerine bir atölye düzenlendi.

Eğitmen: Hakan Kaya

Düzenleyen: Öğr. Gör. Nesrin Akören

Etkinlik kapsamında Hakan Kaya, bölüm öğrencilerinin animasyon film projelerini değerlendirdi, ilgili bilgisayar programlarının kullanımı konusunda bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı ve uygulamalı çalışmalar yaptı.