Aylık arşivler: Ekim 2009

Yönetmen Olmak

Üniversitemizin Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, “Sinemanın Temel Kavramları” dersi kapsamında bölüm öğrencilerinin katılımıyla 16 Ekim 2009 tarihinde “Yönetmen Olmak, Belgesel Sinema, Bir Filmin Çekim Aşamaları” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi.

Konuşmacı: Tolga Örnek (Yönetmen)

Düzenleyen: Öğr. Gör. Şükran Akpınar

Söyleşi süresince Gelibolu (2004) ve Devrim Arabaları (2008) filmleriyle tanınan yönetmen Tolga Örnek, öğrencilerin sorularını yanıtladı, film çekme süreci ve zorlukları hakkında bilgi verdi ve öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

Workshop : Masalını Yap

Workshop’un amacı; çocuklarla kollektif bir çalışma yapılarak, kendi masallarını yaratmaları sağlandı. Çocuklar  çeşitli dergi ve gazetelerden kestikleri görselleri, kolaj ve boyama teknikleri kullanarak kendi yazdıkları metinlerle birleştirdileri ve bir masal oluşturdular.  Etkinlik süresince metinden yola çıkarak görseller , görsellerden yola çıkarak da metinler oluşturuldu ve etkinlik süresince sergilendi.

Gazhane Şenliği Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen workshop çevre halkının ve  4-13 yaş arası çocukların katılımıyla gerçekleşti.

Hayalimdeki Gazhane

Üniversitemizin Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü etkinlikleri kapsamında Gazhane Şenlikleri dahilinde 10 -11 Ekim 2009 tarihleri arasında çeşitli atölyeler düzenlendi.

Düzenleyen: Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyeleri

Etkinlik süresince şenliklere katılan ziyaretçilerle resim ve gravür çalışmaları yapıldı. Hasanpaşa’nın çocukları ile Hayalimdeki Gazhane isimli bir atölye gerçekleştirildi. Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri çocukların yap-boz parçalarıyla kendi hayallerindeki Gazhane’yi tasarlamalarına yardımcı oldular.