Yazar arşivleri: Nazan Erkmen

scan640-2

NAZAN ERKMEN 7.NCİ ART TURKEY JAPAN SERGİSİNDE BUNGEİ ÖZEL ÖDÜLÜ’ne LAYIK GÖRÜLDÜ

japonya 3 ARTTURKEY 2017 Posterscan640-2

Japon Sanat Merkezi’nin organizasyonuyla bu yıl 7nci kez düzenlenen “ArtTurkey JAPAN” (NİTTOTEN 7) Sergisi, 26 – 30 Temmuz tarihleri arasında Tokyo-Machida Grafik Sanatları Müzesi’nde yer aldı. 52’si Türk ve 15’i Japon olmak üzere toplam 67 sanatçının eserlerinin yer aldığı serginin açılışını, Tokyo Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Ali Karakuş, Machida Belediye Başkan Yardımcısı Yamada Norihito yaptı. Açılış resepsiyonuna, Meclis üyesi Fujita Gaku, ünlü yazar-ressam Kobayashi Yutaka başta olmak üzere çok sayıda seçkin davetli katıldı. Açılış sırasında ve sergi boyunca ziyarete gelen konuklara sergiye katılan eserler ve sahipleri hakkında tek tek bilgi verildi. ArtTurkey 2017 sergisi 1000’ den fazla Japon izleyici tarafından gezildi. Sergi boyunca ziyaretçiler arasında yapılan oylama ile Japon sanatseverlerin oluşturduğu halk jürisi tarafından “NİTTOTEN ÖDÜLLERİ”ne layık görülen eser ve eser sahipleri belirlendi. Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen teması “kadın” olan “Çığlık” ve “Hüzün”isimli eserleri ile Bungei Özel Ödülüne layık görüldü.

scan639-2

Albertina Üniversitesi ile İllüstrasyon Çalıştayı Yapıldı

IMG_2779 IMG_2781

IMG_2784 IMG_2788 IMG_2797 IMG_2809 IMG_2824 IMG_2852 IMG_2859IMG_2859GRAFİK BÖLÜMÜ ALBERTİNA ÜNİVERSİTESİ GRAFİK BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. DANİELE GAY İLE ÇALIŞTAY DÜZENLEDİ

 

Accademia di belle di arti Albertina, Torino  Üniversitesi Grafik Bölümü öğretim üyesi ünlü bir illüstratör olan Prof. Daniela Gay  Grafik Bölümü, Kadıköy Kent Konseyi ve ÇROP tarafından  27 Nisan 2017 tarihinde Kadıky Belediyesi Karikatür evinden düzenlenen “Uluslararası Yazar – Çizer Birlikteliği” paneline katıldı. 28 Nisan 2017 tarihinde Beykent, Yeditepe ve Doğuş Üniversitesi öjğrencilerine suluboya tekniklerini anlattı ve bizzat yaptığı performansla uygulamaları öğrencilere öğreitti.  Çalıştaya yaklaşık 35 öğrenci katıldıb.

SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ MODA TASARIMI BÖLÜMÜNÜ AÇIYOR!!!

Zeki AlpanI

Prof. Zeki Alpan Uygulama yaparken

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarım Bölümü  Açıldı

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yer alan Moda Tasarım Bölümü 2017 -2018 yılında eğitim ve öğretime başladı.  Moda Tasarımı Bölüm öğrencileri dört yıllık eğitim ve öğrenimleri süresince yetenek ve yaratıcı düşüncelerini geliştirirken, kültür-sanat-teknoloji kavramlarıyla bütünleşmiş, estetik, çağdaş bilgi ve teknik becerilerle desteklenmiş, etik değerlere sahip, sektörün gereksinimlerine uygun, yaratıcı ve özgün fikirler üretebilen, tasarımcılar olarak gerekli donanıma sahip olacaklardır.

Moda Tasarımı Bölümünün akademik kadrosu, sektörde söz sahibi olan çağdaş, donanımlı, yurtiçi ve yurtdışı eğitim tecrübesine sahip hocalardan oluşmaktadır. Bölüm hocaları, öğrencilerin bilgi ve becerilerini nitelikli bir şekilde geliştirmelerine büyük önem vermektedir. Bu amaçla bölüm hocalarımız sahip oldukları uluslararası ve ulusal deneyimlerini bölüm öğrencileriyle paylaşarak çözüm odaklı düşünebilen ama aynı zamanda sanat ve tasarım normlarını dikkate alarak fikir üretebilen başarılı Moda Tasarımcıları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Moda Tasarımı Bölümü Akademik Kadrosu Prof.Zeki Alpan,Yrd.Doç.Ayşe Gamze Öngen ve Yrd.Doç.Sevinç Çelikyay’dan oluşmaktadır.

ZEKİ ALPAN

Prof. Zeki Alpan ve öğrencileri, Kastomonu “Miras – Semboller Sergisi”

PROF. DR. ZEKİ ALPAN

Kısa Özgeçmiş

Prof. Dr. Zeki Alpan 1.12.1948 Doğumlu olup, 1974’de Lisans + Y. Lisans eğitimini  Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Tekstil Bölümü’nde, Lisans Y. Lisans eğitimini ise 1979 tarihinde  Almanya –Kassel Üniversitesi Tekstil Tasarımı Bölümü tarihinde;Sanatta Yeterlik eğitimini ise 1983 yılında      Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

İdari Görevleri:

1988-1991  Güzel Sanatlar Fak. Yönetim Kurulu Üyeliği, 1988-1993  M.S.Ü. Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı, 1988-1999  M.S.Ü. MYO Moda – Konfeksiyon Bölüm (Program) Başkanlığı, S.Ü. MYO Müdürlüğü ve Senato Üyeliği,1993-1998  M.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Vekilliği Görevleri,2000-2002  M.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcılığı Görevi,2002-2008  Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanlığı,2005-2006  M.S.G.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi  Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği,2005-2012  M.S.G.S.Ü  Senatosu Üyeliği,2006-2012  M.S.G.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi  Dekanlığı,2013-2015  M.S.G.S.Ü. Rektör Yardımcılığı görevlerini yapmıştır.

Alanında pek çok uluslararası sergisi, makalesi ve çalışması olan Prof. Dr. Zeki Alpan Tekstil eğitimi alanının tanınmış isimlerindendir.

YRD. DOÇ. DR. AYŞE  GAMZE ÖNGEN

Kısa Özgeçmiş

gamze öngen

IMG_4435

Ayşe Gamze Öngen,1968 yılında İstanbul da doğdu. Lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümünde, Yüksek Lisansını Tekstil Moda Tasarımı Bölümü, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde, Sanatta Yeterliğini Tekstil Moda Tasarımı Bölümü, Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yaptı. Sanatçının birçok uluslararası, ulusal kişisel ve jürili karma sergisi, workshop bulunmaktadır. Öngen’in bir kitabı, kitap içinde ve farklı hakemli dergilerde yayınları yer alır. Uluslararası ve Ulusal birçok kongre, sempozyum, panel, seminerde bildiri sunmuş ve bildirileri kitaba basılmıştır. Ulusal birçok proje ve sosyal sorumluluk projesinde koordinatör olarak görev almıştır. Uluslararası ve ulusal birçok kongre, sempozyum, panel ve seminerde bilim kurul üyesi, danışma kurulu, jüri üyesi, koordinatör gibi görevler almıştır. Sanatçı birçok vakıf ve devlet üniversitelerinde tam zamanlı ve ders saat ücretli olarak görev yapmış ve halen tam zamanlı olarak Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır.

742015kesin4

1

YRD. DOÇ. DR. SEVİNÇ ÇELİKYAY
Kısa Özgeçmiş

Sevinç Çelikyay, 1989 yılında Londra’da Waltham Forest College’de Tekstil Bölümünden mezun olduktan sonra,  Middlesex Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı bölümünden 1994’te mezun oldu. Burberry, Ted Baker, Windsmoor, Karen Millen gibi ünlü İngiliz markalarına üretim yapan bir şirkette çalıştı. 1997’de Winskill adı ile kendi markasını kurdu. 2003 yılında Middlesex Üniversitesi’nde Moda Pazarlama konusunda Master yaptı. 2004-2008 yıllarında, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünde,  öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2012-2017 yılları arasında da, İstanbul Aydın ve Arel Üniversitelerinin Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümlerinde, öğretim görevlisi olarak çalıştı.

IMG_1826 (2)

DSC03876

Sevinç Çelikyay-resim (2).docx

ÜNİVERSİTEMİZİN 20NCİ YILDÖNÜMÜNDE 17NCİ MEZUNİYET TÖRENİMİZ İLE 173 MEZUNUMUZU UĞURLADIK

DI0A6248

DI0A4228

DI0A6461

Doğuş Üniversitesi 20’nci Kuruluş Yıldönümünü 17nci Mezuniyet Töreni ile taçlandırdı. Törene 173 genç değerli  mezunumuz, değerli ebeveynleri, Rektör Prof. Dr. Abdullah Dinçkol, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Hasansoy, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ataç Soysal, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Ural, Fakülte Dekanları, Öğretim üyeleri ve konuklar katıldılar. Bu yıl fakültemiz İç  Mimarlık Bölümünden 44, Mimarlık Bölümünden 79, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden 15, Grafik Bölümünden 16, Resim Bölümünden 2, Görsel İletişim Tasarımı  Bölümünden 17, öğrenci mezun oldu. Plastik Sanatlar Yüksek Lisans programından ise 7 öğrencimiz mezun oldular. Mezuniyet  Töreni spikerlik görevini Mimarlık Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Hanife Kücur yerine getirdi.  Töreni Beykent TV canlı olarak yayınlandı. Mezunlarımız Bölüm Başkanları eşliğinde yerlerini aldılar. Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Program Başkanı Prof. Ayşe Özel, Yüksek Lisans Programı öğretim üyeleri Prof. Nazan Erkmen, Prof. Funda Savaş Gün mezunlarını uğurladılar. Bu yıl Plastik Sanatlar Programından Gülçin Eroğlu, Elif Ölmez, Ezgi Kınalı, Rabia Dilaveroğlu, Burcu Çetintürk mezun oldu. Sırası ile Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Savaş Gün, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bülbül ve değerli  mezunlarımız, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Hikmet Eser Tezeren , bölüm öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Pınar Cartier ve değerli  mezunlarımız,İç Mimarlık Bölüm Başkanı  Prof. Dr. Ahmet Kurtoğlu, Doç. Dr. Umut Tuğlu Karslı, Yrd. Doç. Dr. Gürkan Özenen,Yrd. doç. Dr. Özge Gül  ve değerli  mezunlarımız,Grafik  Bölüm Başkanı  Prof. Nazan Erkmen, Yrd. Doç. Dr. Abdullah Taşçı, Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan, Yrd.  doç. Dr. Ezgi Karaata, Yrd. Doç. Dr. Begüm Gücük ve  değerli mezunlarımız, Mimarlık Bölüm  Başkanı  Prof.Dr. Semih Eryıldız, Prof. Dr. Kamuran Öztekin, Prof. Dr. Vefa Çetin, Prof. Dr. Gürkut Uysal, Yrd. Doç. Dr.Aziz Kıran, Yrd. Doç. Dr. Betül Orbey, Yrd. Doç. Dr. Nadide Ebru Yazar, Yrd. Doç. Dr. Fazıla Duyan ve Yrd. Doç. Dr. Pelin Sarıoğlu Erdoğdu ve Öğr. Gör. Nihan Gürel Ulusan,  değerli mezunlarımız sırası ile sahnedeki yerlerini aldılar, konukları selamlayarak kendilerine ayrılan yerlerine oturdular.

Spiker öğrencimiz  törene katılanları  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi anmak üzere bir dakikalık saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşı’nı söylemeye davet ederek töreni başlattı.Mezuniyet Törenimiz için tebrik mesajları gönderen devlet büyüklerine teşekkürlerimiz ve  saygılarımız sunuldu.

FormatFactoryDI0A6171

Açılış konuşmasını  Fakülte Dekanı Prof. Nazan Erkmen yaptı.  Prof. Erkmen bir ülkenin kalkınması için sanatın devamlı gündemde olmasının, değerli fikir ve sanat insanlarının görüşlerinin dile getirilmesinin çok önemli olduğunu, Sanatın insan emeğinin, duygularının ve us’un ürünü olması nedeni ile  toplumu yönlendirdiğini ve ulusa büyük bir değer kazandırdığını belirtti.Konuşmasında bir düşünce eyleminin sonucu olan sanat olgusunun  estetik taşıyan bir yaratı olduğunu,  içinde barındırdığı manevi değerleri toplumla paylaştığı sürece değer kazandığını, bilim ve sanatın her zaman   eşit değer taşıdığını,  biri olmadan diğerinin kesinlikle olamayacağını vurguladı.  Dekan Prof. Erkmen, çok sevdiği öğrencilerini Sanat sevgisiyle eğitilmiş bireyler olarak topluma  estetik ve değer  kazandırmalarını, yapıtları ve eserleri ile topluma  olumlu bir yaşam  sunmalarını dileği ile uğurladı.

Mezuniyet Töreni Konuşmasını  Doğuş Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Abdullah DİNÇKOL yaparak bu yıl öğrenim süreleri boyunca titiz ve verimli çalışmalarını aralıksız sürdürerek genel not ortalamaları itibariyle Fakültemizin en başarılı mezunlarına plaketlerini ve  ödül belgelerini sundular.

STF birincisi 1

STF 222222

STF üçüncü 3

STF üçüncü 1

STF dereceye girenler

Bu yıl, Fakültemizden iki değerli öğrencimiz Birinci ve iki değerli öğrencimiz üçüncülük dereceleri ile mezun oldular: Fakültemiz Birincilik derecesini  İç Mimarlık bölümünden TUĞÇE BABACAN ve yine İç Mimarlık bölümünden  SERTAP MAMAY  paylaştılar. Fakültemiz İkincilik derecesini  İç mimarlık bölümünden ECEM ARICI  aldı.   Fakültemiz Üçüncüleri Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden ORHAN FIRINCIOĞLU ve yine Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden SERENAY YAMALI   3.67 not ortalaması ile  ortak derece ile bölümlerini onurlandırdılar.

STF birincisi

Mezunlarımız adına  Fakültemizi  Birincilik derecesi ile mezun olan  Tuğçe BABACAN konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Konuşmanın ardından, bu mutlu günü Doğuş Üniversitesi Dans Kulübü  öğrencileri görkemli dansları ile renklendirdiler.Plastik Sanatlar Yüksek Lisans programı mezunlarımıza mezuniyet belgelerini Sayın Prof. Ayşe Özel takdim etti.  Bu yıl Plastik Sanatlar Yüksek Lisans programından 5 öğrenci mezun oldu.Gülçin Eroğlu,Elif ölmez,Ezgi Kınalı,Rabia Dilaveroğlu,Burcu Çetintürk,Ceren Derkan ve Melih Suci başarı ile eğitimlerini tamamladılar ve mezun olmaya  hak kazandılar.

Yüksek Lisans

Bu yıl  Resim Bölümünden mezun olan öğrencilerimiz Ozan Oğuzhan Alpay, Kadriye Yıldırım Çırçır’ı kutluyoruz

Bu yıl Görsel İletişim Tasarımı  Bölümünden 17 öğrenci mezun oldu. Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü derece ile tamamlayan değerli Öğrencilerimizi kutluyoruz.   Günal Düet Atasaral birincilikle,Abdülgaffar Geylani ikincilikle,  Büşra Baş üçüncülükle mezun oldular.

Görsel iletişim derece 2

DI0A2872

Yakup Hakan Okan, Ayşegül Bayrak, Ufuk Yurtsever, Abdulgaffar Geylani, Batu Akdemir, Büşra Baş, Çağkan Göksu, Erdi Korucu, Ertuğ Akgün, Esra Tan, Feyyaz Çoban, Gül Durmuş, Günal Düet Atasaral, Merve Gümüşgöz, Ömer Bağcı, Sertaç Gülseren, Sabahat Ceren Çelen.

Görsel iletişim mezunlar

Bu yıl Grafik Bölümünden 16 öğrenci mezun oldu.   Birgül Haşıl  birincilikle,   Yağmur Emre ikincilikle,   Çisem Aydemir  üçüncülükle mezun oldular.Mezun olan öğrencilerimiz:Serkan Kabul, Yunus Emre Köseoğlu, Selin Timuçin, Merve Akbaş, Enise Şükran Mutlu, Birgül Haşıl, Gamze Bakanay, Ecem Yıldız, Yağmur Artır, Furkan Pehlivan, Cansu Hiçbezmez, Çisem Aydemir, Tuğçe Sivri, Yağmur Emre, Tuba Güneş, Merve Yılmaz.

grafik derece ile bitirenler (2)

Grafik Mezun

 Bu yıl Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden  15 öğrenci mezun oldu. Birincilik Derecesini  Orhan Fırıncıoğlu ile Serenay Yamalı paylaştılar.  İ Rüveyda Güneş ikincilikle , İrem Mercan  üçüncülükle mezun oldular.Mezun olan öğrencilerimizOğuz Serkan İnal, Misliye Osanmaz, Volkan Kuş, Orhan Fırıncıoğlu, Rüveyda Güneş, Serenay Yamalı, Berk Aslan, Yunus Yürekli, Talha Dalgakıran, Melike Uyanık, Alper Turan Yavuz, İrem Mercan, Mahmut Furkan Tüfekçi, Güzin Durmaz, Eray Şanal.

entas derece ile bitirenler

Entas Mezun

 Bu yıl İç mimarlık Bölümünden 44 öğrenci mezun oldu.   Tuğçe Babacan ve Sertap Mamay birinciliği paylaştılar;  Ecem Arıcı ikincilikle, Rümeysa Kesici üçüncülük derecesi ile mezun oldular, Mezun olan öğrencilerimiz : Hakan Fevzi Zara, Hasan Sevindik, Ayşegül Koparan, Ecem Melike Serim, Özge Baş, Burcu Erdal, Mert Taylan Pekdil, Mustafa Doğukan Yılmaz, Ercan Aydıner, Emre Kaya, Sevgi Şahin, Ali Taşdemir, Ezel Keskin, Doğa Sağun, Elif Özleyen, Mehmet Said Ekinci, Burak İzgi, Zeynep Cansu Oyan, Melike Pattabanoğlu, Neşrah Zeynep Bülbül, Erim İlker Kır, Rümeysa Kesici, Fatih Sevim,FevziHayvar, Sema Nur Kıraç, Fatma Esin Keşoğlu, Hakan Dursun, Fazlı Civelek, Hüseyin Anıl Sevgili, Ercan Kurt, Baki Emre Karakaş, Mustafa Cumhur Çağlayan, Ahsen Bakoğlu, Ece Büyükçelik, Emir Zeki Bülbül, Ezgi Muslu, Fazıl Tuncalı, Kadir Aksöz, Merve Akaryıldız, Sertap Mamay, Tuğçe Babacan, Şule Alkan, Ecem Arıcı.

İç Mimarlık derece

İç Mimarlık mezun

Mezun olan  99 MİMARLIK BÖLÜMÜ değerli mezunlarına mezuniyet belgelerini Bölüm Başkanı Prof. Dr. Semih Eryıldız sundular. Bölüm öğretim üyeleri de sahnede mezunları kutladılar..

Bu yıl Mimarlık Bölümünü derece ile tamamlayan değerli öğrencilerimizi kutluyoruz.  Bölüm Birincisi:  Ezgi Ergin Bölüm İkincisi:  Melis Torlak ve Bölüm Üçüncüsü:  Şehriban Yeşilyurt fakülteyi onurlandırdılar.

Öğrencilerimizi kutluyor, nice başarılar diliyoruz.

Mimarlık  Bölümü mezunlarımız;

mimarlık derece ile bitirenler (2)

Mimarlık Mezun

Mimarlık Mezun 2

Kübra Kaya, Oktay Demirli, Muhammet Taha Çatalkaya, Ali Uslu, Kadir Özkan, Gizem Tuğba Altuğ, Mehmet Zülfikar Güler, Eray Tüzün, Fatma Betül Kosif, Berrin Nuhoğlu, Yavuz Alkan, Doğa Yargıcı, Ömer Şanlıer, Aziz Can Alp, Ezgi Taş, Ekin Sarıalioğlu, Mehmet Ali Haleplioğlu, Abdulsamet Taş, Elvan Naz Güven, Yasemin Aydın, Müge Yavuz, Aytaç Bingöl, Ufuk Demirci, Büşra Nur Hakyemez, Şehriban Yeşilyurt, Seval Bıçak, Canan Sanem Çilingir, Tuğba Karadağ, Merve Yapar, Recep Çahan, Yağmur Baştaş, Büşra Meriç, Okan Yalçın, Abdulsamet Demir, Kadir Kaplan, Mahmut Adan, Furkan Semih Dilsiz, Şevket Deniz Gökçe, Zuhal Yıldız, Furkan Kandemir, İlayda Karaca, Buse Nur Akgül, Murat Portakal, İzzettin Kaynak, Mehmet Tunahan Çevik, Eda Çevirme, Alaattin Karaman, Aytekin Kaya, Neslihan Dere, Erkan Yılmaz, Mustafa Dinç, Tolga Kasap, Seda Nur Ayaz, Ömür Göşker, Doğan Marufoğlu, Berivan Karaca, Ahmet Canpolat, Ebru Avcı, Emir Sabuncu, Duygu Özel, Yusuf Çavuş, Yusuf Çalka, Serdal Sütbeniz, Merve Nuriye Semiz, İsmail Özdemir, Hüseyin Sarıkaya, Beyza Nur Atasaral, Feyzanur Yüce, Melis Torlak, Emre Can Göç, Ahmet Tosun, Özlem Bozkuş, Orkun Onur, Ezgi Şahin, Ezgi Ergin, Nazmiye Sultan Meydancı, Hasan Topaloğlu, Esra Aydın.

Prof. Nazan Erkmen öğrencileri yemin etmek üzere Sahneye davet etti. Yemin eden öğrenciler büyük bir çoşku içerisinde keplerini havaya atarak mutluluklarını ve çoşkularını ortaya koydular. Yeminlerini eden mezun öğrenciler, ebeveynleri,ve tüm katılımcılar 1. ve 2. Blok arasında düzenlenen Mezunlar Sergisini gezdiler. Sergide sevgili öğretim üyeleri ile fotoğraflar çektirdiler.

DI0A7112

3 Mayıs 2017 tarihinde Doğuş Üniversitesi  Rektörlüğü tarafından  “Ders Dışı Etkinlikler Ödül Töreni” Düzenlendi  

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ “DERS DIŞI ETKİNLİKLER  ÖDÜL TÖRENİ”

20NCİ YIL KUTLAMALARI ARASINDA EN BAŞARILI ETKİNLİK OLARAK  YERİNİ ALDI

Ödül Töreni Açılışı Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Abdullah Dinçkol tarafından yapıldı.

3 Mayıs 2017 tarihinde yapılan Ödül Törenine  yoğun bir öğrenci topluluğu, Rektör Prof. Dr. Abdullah Dinçkol,

Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ataç Soysal, Fakülte Dekanları ve öğretim üyeleri Ders Dışı Etkinlikleri Ödül törenine

büyük bir ilgi gösterdiler.

ders dışı etkinlik rekkör iyi

tören büyük resim

TÖREN ÖĞRENCİLER BÜYÜK RESİM

Törende 2016-2017 Akademik Yılı boyunca Doğuş öğrenci kulüplerinde  ve spor takımlarında  aktif olarak yer alan öğrencilerimize, aynı zamanda sanatsal, sosyal, toplumsal ve bilimsel içerikli çalışmalarıyla ders dışı alanlarda Üniversitemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimize teşekkür belgeleri ve hediyeleri verildi.

ödül 13

Ödül Töreni açılış konuşmasını  Rektör Prof. Dr. Abdullah Dinçkol yaptı.  Öğrenci Dekanı Alaattin Şentürk öğrencileri yaptığı konuşma ile tebrik etti

DI0A1320 - Copy

Ödül törenimize Fakültelerimiz tarafından ödüle aday gösterilen, kulüpler tarafından ödüle aday gösterilen ve spor takımları izleyicilere takdim edildi. Değerli öğrencilerimiz arasında;

DI0A1562

  • Bilişim Kulübü, Yelken Takımı Campus Cup 3.’lük kupası, Mühendislik Fakültesi adayı, Yelken Takımı Urla Universail 2.’lik Kupası ve Yelken Takımı Jimmy Key Kupası 2.’lik kupasındaki başarıları nedeni ile Sezer Ulutaş  alkışlarla ödülünü aldı.
  • Psikoloji Kulübü, Öğrenci Konseyi ve Fen Edebiyat Fakültesi adayı olarak Gökçe Akın,

DI0A1582

  • Tiyatro Kulübü ve Mühendislik Fakültesi adayı olarak Seda Uğursal
  • Sinema ve Fotoğraf Kulübü, Sanat Tasarım Fakültesi öğrencisi Alparslan Özkardeş

ödül töreni funda

MYO Yabancı Öğrenciler Kulubu’nden PELİN ÖZGEToplum Gönüllüleri Kulübü, MYO  öğrencisi SİMGE ULUT

Psikoloji Kulübü, Öğrenci Konseyi üyesi CEREN ŞENEL

Mühendislik Fakültesi  öğrencisi  ADİLCAN YEKEDEMK,

Mühendislik Fakültesi öğrencisi  BEYZA GÜLTEKİNDEMK,

Mühendislik Fakültesi öğrencisi ECEM ATAÇDEMK,

Bilim Kulübü, IEEE  öğrencisi PINAR BAŞLI

ödül töreni toplu resim fen bil,.

Müzik Kulubu öğrencisi ECE DERDİYOK

TÖREN MÜZİK KÜLUBU

Bilişim Kulubu öğrencisi DEMK KAAN ÖZGEN

MELİH BEKTAŞ ,Spor Kulübü ve Mühendislik Fakültesi

Yelken Takımı Campus Cup 3.’lük kupası, SAHİBİ  BEGÜM ÖZYERDEMK,

Bir den fazla kez aday gösterilmeyi başaran, öğrenciler ödüllerini Rektör Prof. Dr. Abdullah Dinçkol’dan aldılar.

DI0A1333 - Copy

Hukuk fakültesi öğrencileri sırası ile ödüllerini aldılar.Berke Kaşıkaralar’ı 2017 Üniversitelerarası 3. Kış Oyunlarında Türkiye çapında 9. luk derecesini aldığı ve üniversitemizi snowboard branşında temsil etmesi nedeni ile Alperen Yalçın Can’ı 2017 Üniversitelerarası 3. Kış Oyunlarında üniversitemizi Kayak branşında  başarı ile temsil ettiği için aday gösterildiler.Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamide Zafer Hukuk fakültesi öğrencilerine ödüllerini takdim etti.

Sanat ve Tasarım Fakültesi  öğrencileri. AHSEN BAKOĞLU, HAYRİYE PINAR ve ALPARSLAN ÖZKARDEŞ’i Hacker or God adlı kısa film çalışmalarındaki başarıları nedeni ile alkışlandılar. Aday gösterilen öğrencilere Sanat ve Tasarım Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen  teşekkür belgelerini ve ödüllerini  takdim etti. .

ödül 10

Fen-Edebiyat Fakültesi hocalarımızın değerlendirmeleri sonucu  GİZEM MELİSA EGİN, ELİF BİLAL ve TUTKU ÖZTEL’e teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim

edildi.

.ödül töreni

2016-2017 Akademik yılında Sosyal Sorumluluk Bilinci TDP 101 – 102 VE CIP 101 – 102 derslerinde çeşitli projelerde büyük bir özveri ve sorumluluk bilinciyle projelerini gerçekleştiren Sanat ve Tasarım fakültesi Buğra Erdoğan’a teşekkür belgesini ve ödülünü Rektör Danışmanı  Prof. Dr. Ataç Soysal takdim etti.

ödül töreni ataç bey

Öğrenci Konseyi  Üniversitemizde yürüttükleri projeler ve faaliyetler için sahneye davet edildi,  Konsey Başkanı NEDİM DELETİOĞLU ile SEVGİ PINAR YALÇINKAYA ve BEGÜM METİN’e ödülleri ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

Yıl boyunca kulüp etkinliklerinde aktif olarak görev alan öğrencilerimiz sahneye davet edilerek  tanıtıldılar.Doğuş Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu bu yıl pek çok önemli etkinliğe imza attı. Yıl boyunca aktif olarak sürdürdükleri çalışmaları nedeni ile HÜSEYİN TÜRKDOĞAN, BUSE KAYA, İREM ALTUNTAŞ, ONUR YILDIRIM, GÖKTUĞ DURUSAN, BURAK KOÇER, HAZAL ERSÖNMEZ, TAHA BUĞRA ŞAMLI ve KÜBRA DEMİRCİ’ye teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi. IEEE Öğrenci Kolunda gösterdikleri başarıları nedeni ile öğrencilerimize teşekkür belgeleri ve ödülleri verildi.

Hukuk Kulübü öğrencileri, hukuk alanında önde gelen isimleri misafir ettiler ve  konferanslar düzenleyerek Üniversitemiz hukuk öğrencilerini bilgilendirdiler. Değerli girişimleri nedeni ile Hukuk Kulübü’nden BETÜL YURTBAŞI, İDRİS BERK BEYDEŞ, OĞUZHAN SELÇUK, RIDVAN CAN ERDEM, ERTUNA KARA, SELMA ŞAHİN, AYŞENUR COŞKUN ve CEMİLE TUNA sahneye davet edildiler; teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

Bilişim Kulübü, Bilişim ve teknoloji alanında önde gelen isimleri misafir ettiler;  konferanslar  ve projeler düzenleyerek Üniversitemizin önde gelen  aktif kulüplerinden biri oldular. Bilişim Kulübünü gayretleri nedeni ile tebrik edildiler. UĞUR GÜL, MERVE KARAMAN, ŞÜKRÜ ÖZTÜRK, SEVDE ŞOHOĞLU, NİSANUR BELLİ, BURCU MELİS GÖVEN, ELİF ASLIHAN ALTINÖZ, MURAT AKIN, EMRE OKUMUŞ ve KIVANÇ ÜNAL sahneye davet edildiler; Teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi.DI0A1573

Psikoloji Kulübü bu yıl pek çok önemli etkinliğe imza attı.  Yıl boyunca aktif olarak sürdürdükleri çalışmaları nedeni ile ÜMİT ÖZKAN YALÇIN, ŞAFAK CAN TACAR, ÖZLEM KAYAN ve GAMZE ÜNAL’a teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Kulübü bu yıl pek çok önemli etkinliğe imza attı. Ekonomi ve Finans Kulübü ve İşletme Kulübü ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenledilerBusiness Step 17 ve sene boyunca aktif olarak sürdürdükleri çalışmaları nedeni ile  Kulüp başkanın CANSU EREN ile AYŞE MERVE DEMİRCİ, ASLIHAN ŞİMŞEK, CEREN İPER, ,GÜLER DÜZENLİ, TAHİR BERAT DEMİRAY ve AYŞENUR ÖZÇİVİ, Ekonomi ve Finans Kulübü  SEMA NUR BULUT, ZEREN BAYSAL, PINAR KARAL, DOĞA OYMAK, KÜBRA ÖZTÜRK, GİZEM TAŞ, GİZEM KARA ve MERVE AYDINOĞLU’ne teşekkür belgeleri ve ödülleri  takdim edildi.

DI0A1589

DI0A1595

Ekonomi ve Finans Kulübünde & Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik & İşletme Kulübünün gösterdikleri başarıları nedeni ile Prof. Dr. Ertan Oktay  öğrencilerimize Üniversitemiz adına teşekkür etti ve teşekkür belgelerini ve ödüllerini takdim etti.

Sinema ve Fotoğraf Kulübü Yıl içerisinde yaptıkları çalışmaları nedeni ile  Kulüp başkanı İREM ACEMOĞLU ile RABİA RANA ERGİNASLAN ve OĞULCAN ERKÖK’ü sahneye davet edildiler.

Üniversitemiz adına teşekkür ediyor ve teşekkür belgelerini ve ödüllerini Prof. Dr. GFunda Gün Savaş takdim etti.

Toplum Gönüllüleri Kulübü  öğrencileri yıl  boyunca yaptıkları çalışmaları nedeni ile ;  TAYFUN ÖZBEK, KEMAL TEKİN, ELİF HALİDİ, ELİF ÇAYLI ve BATUHAN KARADAĞ sahneye davet edildiler; teşekkür belgelerini ve ödülleri takdim edildi.

Sosyal Sorumluluk Bilinci Kulübüne değerli çalışmaları nedeni ile teşekkür belgeleri Rektör Danışmanı Sayın Prof. Dr. ATAÇ SOYSAL tarafından takdim edildi.

ödül 7

Hayvan Severler Kulübü küçük dostlarımızın farkındalığı için çeşitli çalışmalar yürüttüler, onlara bağış topladılar, onları barınaklarda sık sık ziyaret ettiler. Kulüp başkanı CANSU ÇÖLAŞAN ile ŞELALE ASYA KARASOY, ECEM ARICI, SEVİNÇ ÖZDEMİR, UTKU HADDUR, AYBARS ÖZDEMİR, METİN EGE SALTER TUĞÇE BABACAN’A Üniversitemiz adına teşekkür edildi ve ödülleri takdim edildi.

DI0A1635

Spor Kulübü, Üniversite içi spor faaliyetleri, turnuvalar ve sportif yürüyüşler gibi hareket etmemizi sağlayacak birçok etkinlik düzenledi. BURAK YILMAZER, CANER ERMAN, İLAYDA ÖNGÖL ve  BÜNYAMİN GÜNER’i sahneye davet edildi, teşekkür belgeleri ve  ödülleri takdim edildi.DI0A1327 - Copy

Yabancı Öğrenciler Kulübü  öğrencilerine Yıl içerisinde yaptıkları çalışmalar nedeni ile ALARA LOĞLAROĞLU, ALPEREN AKDOĞAN ve KORAY MAVİŞ’ sahneye davet edildi. Üniversitemiz adına teşekkür ediyor ve teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

DI0A1342 - Copy

Turizm Kulübü  mensuplarımız BEKİR OĞUZHAN EKİCİ ve İSMAİL AYDIN Turizm kulübü için çok çalıştı ve gayret gösterdiler.DI0A1646

Turizm Kulübünde gösterdikleri başarılar nedeni ile öğrencilerimize  Üniversitemiz adına teşekkür edildi; teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

Archi Doğuş Kulübüne, Üniversitemizdeki başarılı ve Özverili çalışmaları nedeni ile Kulüp Başkanı HANİFE KUCUR ile MERT GÜMRÜKÇÜ, SİNEM UĞUN, OĞUZHAN PANDUK, İPEK TÜRKOĞLU, ŞÜKRÜCAN DEMİREL, SELEN GÜNER ve ELİF İREZ’i sahneye davet edildiler.

tören archi doğuş

Sanat Kulübü öğrencileri,  Başkanları İLKİN ALTINOK ile NAZLI IRMAK GÖKYILDIRIM, HANİFE NUR UĞURAL, BEGÜM ÖZERDEM, ÖZGE ERSAY, DOĞA ASLAN, SEDAT DEMİRBAŞ, CANER COŞAR, CİHAN KURT’a Teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

tören sanat kulubu

Kontrol ve Otomasyon Kulübü öğrencileri,  Kulüp Başkanı ESRA KARADEMİR ve SEMİH ATAKAN ELTUTAN’ı sahneye davet edildi. Üniversitemiz adına teşekkür ediyor ve teşekkür belgelerini ve ödülleri takdim edildi.ödül töreni ahmet ceranoğlu

Müzik Kulübü, özverili çalışmalarıyla, yıl boyunca pek çok önemli konsere ve organizasyona imza attı. Kampüsümüzü her fırsatta notalara boğdular.  Kulübün genç ve yetenekli tüm müzisyenlerine bu gayretleri nedeni ile teşekkür edildi. Kulüp Başkanı FURKAN GÖKTEPE ile SELİM KURTULUŞ, RAFET KARTAL GÜLHAN, ONUR TENGİRŞEK, BATIHAN KÖKSAL, EMİN BARAN İMAMOĞLU, MEHMET BERTİ BARAN, ERKİN OLCAYTO, ALİ ADIGÜZEL, BERDAN DEMİREL, MERTCAN ÜNEK ve AHMET EMRE KARACA’yı sahneye davet edildi Üniversitemiz adına  teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi.DI0A1684

TÖREN TİYATRO KULUBU

Tiyatro Kulübü  Doğuş Üniversitesi Üniversitelerarası 8. Tiyatro Festivalini başarıyla gerçekleştirmenin yanı sıra Üniversitemizi çeşitli etkinliklerde başarıyla temsil ettiler. Kütlüp mensupları SEYHAN GAYGUSUZ, ELİF YAREN KANTER, YİĞİT DENİZ GÜVEN, MERT BAHÇETEPE, MURATHAN ÖZDEMİR ve NİL ÖZEN’i sahneye davet edildi.Üniversitemiz adına teşekkür ediyor ve teşekkür belgelerini ve ödülleri takdim edildi.DI0A1699 - Copy

.Dans Kulübü öğrencilerimiz Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasında  Üniversitemizi  başarıyla Temsil ettiler. Jüri Özel ödülünü hak ederek üniversitemize kazandıran, üniversitemiz Dans Festivali ile bizlere keyifli anlar yaşatan, diğer üniversitelerin festivallerinde üniversite bayrağımızı dalgalandıran  ve Üniversitemizi çeşitli etkinliklerde başarıyla temsil eden Kulüp başkanımız GÖKHAN KAAN ELATİK, kulup mensupplarıÖZGÜR BAN, MAHİR KARACA, MUSTAFA MERT KANCA, EMRE ÇOKSOYLU ve  DİLARA CAN’ı sahneye davet edildiler.Dans Kulübünde gösterdikleri başarıları nedeni ile  öğrencilerimize  Üniversitemiz adına teşekkür belgelerini ve ödüllerini  takdim edildi.

 Endüstri Mühendisliği Kulübü, çıkardıkları YoungIE dergisi, düzenledikleri Sektör Günleri, Rota ve bir çok proje ile alanında önde gelen isimleri misafir ettikleri, konferanslar düzenleyerek Üniversitemizi mühendislik alanında başarıyla temsil ettiler.DEMK Youngie ekibi Alkım Kallem, Muzaffer Oyan, Mustafa Ünüvar, Tunahan DULMAN, Ebru Sarıoğlu, Büşra Sarı, BAHAR BEKİROĞLUDEMK Proje Ekibi;Atacan Demir, Aycan Alp, Berk Karaalp, Bersu Gündoğdu, BERFİN AKBAŞ, Beyza ÇINAR, Büşra Erdemci, Ebru Ekşi, Ecem Turna, Elif Şahin, Gözde Şahin, Hande Nur Göl, Kadem Bodur, Mehmet Özmen, Oğuzhan Ziya, Okan Arduç, CEMRE YOLSAL, Şaime Şahin, Sena Altan, Simla VarışDEMK Rota Ekibi;CEREN DURAN, GİZEM KABA, GÖKSU ATEŞ, Alp Karaalp, HANDE ALPAYDIN, KEMAL BERKAN GÜNERİ, Beyza Ata, MERVE YARGICI, MUSTAFA ÇAY, Esra Cebeci, Gizem Kır, Gökçen Kökdemir, NAZAN BARLAS, Kaan Sağlam, NİHAN YETİK, PETEK KORUM, Melis Çataltaş, Elif Kanter ve Kumru GözdeDEMK Sektör Günleri Ekibi;SELİN TOKAT, MERVE BAŞAK YAZICI, Utku Karadeniz, BEYZA İNCE, CUMALİ CEM YÜKSEL, DİLAN DEDE, MUHAMMED EMRE GÜNAL, ERDENİZ BERK, FATMA ESRA KURT, MEHMET MESUT ATEŞ, TUNAHAN OYAN, YAĞMUR ÜNBABA, GÖRKEM MELEKOĞLU, BEGÜM ÖZYER, BESTE BUDİNGİZEM SEVAL, HASAN KAAN KAYMAKÇI ve İSMAİL BURAK SAĞ’ı  sahneye davet edildiler.Endüstri Mühendisliği Kulübünde gösterdikleri başarıları nedeni ile  öğrencilerimize Üniversitemiz adına teşekkür belgelerini ve ödülleri takdim edildi.

 Yıl boyunca spor takımlarımızda ülkemizin değişik şehirlerinde ki çeşitli branş ve müsabakalara katılmış, üniversitemizin bayrağını gururla dalgalandırmış, başarılar ve kupalar kazanmış olan spor takımlarımıza ödülleri verildi. var. Bu özverili öğrencilerimiz üniversitemize tanıtıldı, sahneye davet edildi:

DI0A1320 - Copy

Yelken Takımı:

Marmaris Kampüs Kupası, Yelken Yat Yarışları IRC0 3. SüUrla Universail, Yelken Yat Yarışları IRC1 2. Si. Urla Jimmy Key Kupası, Yelken Yat Yarışları IRC2 2.si Yusuf Tunç, Caner Yaman, Emre Yüksel, Begüm Tank, Begüm Özyer, Beyza Alp, Onur Safran, Ceren Çelebi, Kerem Yiğit Balcı, Uğur Gül, Ezgi Tıkıç, Berk Aslan ve Melisa Pak. Yelken Takımımızdaki Sporcu öğrencilerimize, gösterdikleri başarıları nedeni ile Üniversitemiz adına teşekkür ediyor ve teşekkür belgelerini ve ödüllerini Prof. Dr. Cevat Gerni takdim etti.

DI0A1333 - Copy

Basketbol Takımı:

Üniversiteler 2. Lig ve Ünilig de üniversitemizi başarıyla temsil eden basketbol takımımızı sahneye davet edildi.BATUHAN BAYRAK, LÜTFİ BERKE ÜNEL, ULAŞ SAYDAM, FATİH İLERİ, BERK CAN ÇETİNKAYA, BURAK DAĞISTAN, ÖMER FARUK ATALIK, MUHAMMED UTKU AKÇİL, METE KÜPÇÜ, ÖMER FATİH GÜL,YİĞİT AŞIK, KAAN YAZICI, KAAN DURMUŞ, KAĞAN DOĞAN ve SARPER METİNER’e gösterdikleri başarılardan dolayı Üniversitemiz adına teşekkür edildi. teşekkür belgelerini ve ödüllerini Sayın Rektörümüz takdim ettiler. Tören büyük bir çoşku ile izlendi.

Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyelerimiz, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği 7. Uluslararası Öğrenci Trienali kapsamında “Ambalajda Sürdürülebilir Değer” Başlıklı atölye çalışması gerçekleştirdiler.

 “Ambalajda Sürdürülebilir Değer” başlıklı atölye çalışması 7. Uluslararası Öğrenci Trienali kapsamında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 17-18 Mayıs 2017 tarihlerinde, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Pınar Cartier, Grafik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Irmak Akçadoğan, Grafik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Ezgi Karaata ve Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşem Başar yürütücülüğünde gerçekleştirildi. Atölye çalışmasına Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü, Doğuş Üniversitesi Grafik Bölümü ve Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri katıldılar.

“Ambalajda Sürdürülebilir Değer” teması çerçevesinde son kullanıcı için birincil işlevi sona erdikten sonra da kullanım değeri süren özgün ambalaj önerileri sunarken yaratıcı süreçlerin de deneyimlenmesi amaçlananan Atölye kapsamında katılımcılara, başlangıç aşamasında “Tasarımda Sürdürülebilirlik” kavramları “Tasarımda Yaratıcı Düşünme Teknikleri” ve çeşitli örnekler ile sunumlar yapılmış daha sonrasında da katılımcılar iki gruba bölünerek iki ayrı yöntem ile çalıştırılmışlardır.

Gıda, market ürünleri, kırtasiye, elektronik, mobilya gibi çeşitli ürünlerin ambalajlarının kullanım değerinin sürmesi ve içinde barındırdıkları ürünle ilgili ya da bağımsız ek işlevlerin tasarımına ilişkin çok çeşitli fikirlerin üretildiği Atölye çalışmasının sonucunda seçilen projeler 7. Uluslararası Öğrenci Trienali kapsamında sergilenecektir.

http://triennial.marmara.edu.tr/atolyeler/ambalaj-2/

IMG_3196 IMG_3202 IMG_3209 IMG_3212 IMG_3213Print IMG_3214 IMG_3226 IMG_3228 IMG_3232 IMG_3292 IMG_3304

Doğuş Üniversitesi -ÇROP Başkanı Ümit Kireçci – Kadıköy Belediyesi İşbirliği ile Türkiye’den Usta Yazar ve Çizerler Paneli Gerçekleştirildi

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım FakIMG_2682ültesi ve ÇROP Başkanı Ümit Kireççi (Çizgi Roman Okurları Platformu) tarafından organize edilen; Kadıköy Kent Konseyi ve Kadıköy Belediyesi desteği ile gerçekleştirilen  etkinlikte dünyadan ve Türkiye’den usta yazar ve çizerler,  söyleşi ve suluboya atölye çalışmaları ile  çizgi dünyası  ve grafik tasarım meraklılarını ile bir araya getirdi. Ünlü karikatür sanatçısı Ümit Kireççi ve Doğuş Üniversitesi Grafik Bölümü tarafından bir araya getirilen usta çizer ve yazarlar paneli izleyenlerin büyük ilgisini çekti.  Panel 27 Nisan 2017 tarihinde Kadıköy Belediyesi Karikatür Evinde yer aldı. Ünlü çizer ve yazarlar aşağıda belirtilen programda yer aldılar. Bu ilgi çekici panelin  önümüzdeki yıl diğer ortak çalışmalarla  devam edeceği  belirtildi. Panel Programı aşağıda sunulurken, 28 Nisan 2017 tarihinde Accademia di belle di arti Albertina Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Daniela Gay tarafından gerçekleştirilen Doğuş Üniversitesi’nde yer alan suluboya çalıştayı Beykent, Yeditepe gibi değişik grafik tasarım  bölümlerinden  katılan öğrencilerin büyük ilgisini çekti. Panel açılışı 9.30 Kadıköy Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Saltuk Yüceer’in konuşması ile başladı. ÇROP Başkanı Sayın Ümit Kireç’çi paneli düzenledi.  Doğuş Üniversitesi Grafik Bölümünün işbirliği yaptığı panele çizgi romanı alanının ünlü yazar ve çizerleri katıldı.

IMG_2707

IMG_2700 IMG_2697 IMG_2687 IMG_2686 IMG_2678 IMG_2676 IMG_2668 IMG_2664IMG_2651

1. OTURUM  09.45 – 12.30
MODERATÖR: ÜMİT KİREÇÇİ / Çizgi Romanda Yazar–Çizer İlişkisi
09.45 – 10.15 Yalın Alpay / Prof. Dr. Emre Alkin

Reklamda, Kamu Broşüründe, Sanatta Çizgi Roman / Yazarlık
10. 30 – 11.15 Necmi Yalçın (Kelebek, çizgi roman) / Galip Dursun (Yabani Dergi)

Çizgi Roman Haberciliği ve Geek Dünyası
11.30 – 12.15 Serkan Özay (Kahramangiller) / Kayra Keri Küpçü (FRPNet)

12.30-13.30 Yemek

2. OTURUM 
13.30 – 15.00 MODERATÖR: YRD. DOÇ. BEGÜM GÜCÜK / Fanzin, Amatörlük, Deneyim ve Yurt Dışı Çizerliği
13.30 – 14.15 Çizgi Fanzin (Eda Çağıl, Ege Avcı, Gencer Özdamar, Tolgahan Bayhan)

Türkiye’de Türk Sanatçıların Çizgi Roman Macerası
14.30 – 15.00 Sırtlan Kitap (Emre Yavuz / Selçuk Ören)
15.00-15.15 Kahve Molası

3. OTURUM 
15.15 – 17.00 MODERATÖR: PROF. NAZAN ERKMEN / Mizah Çizgi Romanı ve Mizah Dergiciliği
15.15 – 16.00 Memo Tembelçizer (Uykusuz ve Hortlak Dergisi)

Akademi Seviyesinde Çizgi Roman/ Çizgi Roman Araştırmaları / İllüstrasyonda Yazar-Çizer Uyumu
16.15 – 17.00 Mehmet Emin Adanalı (Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi) / Ümit Kireççi (Araştırmacı-Yazar) / Prof. Nazan Erkmen (illüstratör) – Prof. Daniel Gay (Accademia Albertina Delle Belle Arti)

28 NİSAN 2017, CUMA 10.00
İlllüstrasyon Sanatçısı Daniel Gay ile Suluboya Çalıştayı – (Yer: Doğuş Üniversitesi) / Beykent, Yeditepe, Marmara Güzel Sanatlar Fakülteleri öğrencileri ile suluboya workshop

SPOR DÜNYASININ ÜNLÜ İSİMLERİ ÜNİVERSİTEMİZDE – GÖKHAN ÖZER VE BAĞIŞ ERTEN ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı Öğrenci Dekanlığı işbirliği ile spor dünyasının en önemli isimleri Gökhan Özer ve Bağış Ertan KGS kapsamında öğrencilerimizle birlikte oldular. Spor spikerliğinin tanınan isimlerinden Gökhan Özer ve Spor basınının ve bu camianın en önemli isimlerinden biri olan yapımcı – yorumcu Bağış Erten davetli olarak Doğuş Üniversitesi’nce düzenlenen panelde spor ile ilgili görüşlerini belirttiler, öğrencilerin sorularını cevaplandırdılar.

Türkiye’de düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası final maçını ilk kez radyoda, olimpiyat açılışlarını ve kapanış törenlerini televizyonda ilk kez canlı yayında anlatan ünlü spor spikeri Gökhan Özer, spor spikerliğinin önemini ve ülkemizdeki gelişimini anlattı. Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumundaki Spor Spikerliğinin ilk örnekleri üzerinde durarak, sunum teknik ve yöntemlerini anlatan usta isim, konuşmasında iyi bir spor spikerinde olması gereken nitelikleri paylaştı.

NTV Spor ve CNN Türk Futbol Ekstra programlarının bir dönem Yapımcı ve Yorumculugunu yapmış olaln, Socrates Dergisinin de proje sahibi olan Bağış Erten, Spor gazeteciliğinin inceliklerini ve yazılı basından dijitale geçiş sürecini haber örnekleri üzerinden aktardı. Spor gazeteciliğinin dili ve haber yazımında dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durdu.  Türkiye’de bir spor medyası yerine daha çok futbol medyası varmış gibi göründüğünü ama tecimsel ve tematik kanallarla birlikte artık yüzmeden, basketbola, güreşten kayağa alternatif bir çok spor dalının ve özellikle kadın sporcuların yer aldığı spor etkinliklerinin daha görünür olduğunu belirtti. Spor takımları ve sponsorluk reklam ilişkilerine dikkat çekerek bu yapının önemli unsurunun sporseverler olduğuna dikkat çekti. Öğrenciler ilgilerini çeken bu panellerin devamını istediler.

Nazan Erkmen “Dünya Sanat Haftasında” Modafen Okuluna Davet edildi.

İllüstrasyon Sanatçısı Nazan Erkmen “Dünya Sanatçılar Haftasında” Modafen okulunu ziyaret etti. Lise öğrencileri ile sanat ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği değer, bir ülkenin kalkınmasında sanatın paha biçilmez değeri konuşuldu. Sanatçının eserlerini izleyen öğrenciler, sanatı ile ilgili sorular sordular. Sohbet şeklinde süren etkinlik sanatçı olmaya karar veren bazı öğrencilerin sanat ve tasarım meslekleri ile ilgili bilgilendirmeleri ile sona erdi.modafenmodafen 2modafen 3

İSTANBUL ERKEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ DÜNYA SANAT GÜNÜNDE NAZAN ERKMEN’İ OKULLARINA DAVET ETTİ.

Dünya Sanatçılar Gününde İstanbul Erkek Lisesi’ne davet edilen sanatçı – öğretim üyesi Prof. Nazan Erkmen  ortaokul öğrencilerine sanatın önemini  ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata verdiği önemini anlattı. Çocuklar için  çizdiği masalları gösterdi.  Kitapları okuyan çoğu öğrenci masalları izleyen arkadaşlarına   anlattılar. Erkmen de  resimlediği pek çok kitabın  masallarını da öğrencilere anlatarak yorumlarını istedi. İstanbul Erkek Lisesinde öğrenciler ve öğretmenleri ile birlikte çok eğlenceli bir Dünya Sanat Günü gerçekleşti. Gelecekte sanatçı olmak isteyen pek çok minik öğrenci duygularını ve gelecekte neler çizeceklerini anlattılar. (İllüstrasyon: Nazan Erkmen)DSC00878 Sanatçı  gelecek günlerde öğrencilerle birlikte  kağıt kesme tekniğini öğreterek,  büyük bir orman yaratmak üzere tekrar İstanbul Erkek Lisesini tekrar  ziyaret edecek.istanbul erkek 1istanbul erkek 2 istanbul erkek 3istanbul erkek