Yazar arşivleri: Resim

Üniversitemizin Değerli Sanatçısı, MYO Öğretim Görevlisi Seydi Murat Koç, Beril Özkoçak İle Hayatını Birleştirdi. Fakültemiz Genç Çifte Mutluluklar Diler

fotoğraf
Üniversitemizi değerli eserleri ile temsil eden ünlü sanatçı, hepimizin çok sevdiği  Meslek Yüksek Okulu değerli Öğretim Üyesi Seydi Murat Koç, Beril Özkoçak ile hayatını Birleştirdi. Genç  evlilere   ömür boyu mutluluklar dileriz.

Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanları

Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrenci Sergisi Açıldı / Polin Su Parkları Aş – Entas Sanayii İşbirliği Ödülleri Verildi

sDI0A2189

Sanat ve  Tasarım  Fakültesi değerli öğrencileri  17 Şubat 2014  arasında H Blok Sanat Galerisinde sergi açtılar.  Resim, İç Mimarlık, Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Grafik Bölümü ve Erasmus  öğrencilerinin  güz dönemi eğitim çalışmaları üniversite mensuplarına tanıtıldı.

2013-2014 Güz Döneminde Polin Su Parkları A.Ş. ile birlikte Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında Yrd. Doç. Dr. Dilek Hocaoğlu ve Tasarımcı Barış Altındağ’ın yürütücülüğünü yaptığı “Su Kaydırakları” proje çalışmaları da 17 Şubat 2014 tarihinde Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde yapılan Öğrenci İşleri Sergisinde yer aldı.  Polin firması Tasarım Müdürü Bilge Pakiş, Satış ve Tasarım Direktörü Kubilay Alpdoğan ve bölümümüz 2010 yılı mezunu ve aynı zamanda firmanın Endüstriyel Tasarımcısı Onur Helvacıoğlu’nun katıldığı sergide projede başarılı bulunan 3 proje ödüllendirildi. Projede ödül alan  öğrencilerimiz Volkan Kuş, Orhan Fırıncıoğlu ve Basri Gündoğdu’yu ve bu projeye katılan tüm öğrencilerimizi  kutlarız. Ödüller Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ataç Soysal, Dekan Prof. Nazan Erkmen ve Polin firması Tasarım Müdürü Sayın Bilge Pakiş tarafından verildi.

1. lik  Ödülü  : Volkan Kuş

Volkan Kus

2. lik Ödülü  : Orhan Fırıncıoğlu

PAFTA 4

3.lük Ödülü : Basri Gündoğdu

SAMSUNG

Accademia Di Belle Arti L’aquila Üniversitesinden Prof.Marco BRANDIZZI Öğrencilerimizle Workshop Gerçekleştirdi.

fotoğraf

Accademia Di Belle Arti L’aquila Üniversitesinden Prof.Marco BRANDIZZI Üniversitemiz öğrencilerine yaratıcılık süreci ile ilgili bir çalıştay düzenledi. Bu çalışma içerisinde L’Aquila öğrencilerinin yaptığı enstalasyonlardan ve özgün sanat eserlerinden örnekler gösterdi.  Sunum boyunca öğrencilerimizle iletişim  içerisinde  sanatsal yaratım süreci ile ilgili bilgi verdi.

fotoğraf1 fotoğraf2 fotoğraf3

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Mustafa Bülbül, Sinema ve Senaryo eğitimi verdiği 5. Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesinde üretilen 14 kısa filmin, 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen ödül törenine katıldı ve teşekkür plaketi aldı.

1-50.Altın Portakal 382.

2-1385917_398368533623948_927026966_n..

3-50.Altın Portakal 384.

4-AltınPort.Akaydın-Şoray

5-50logoweb3

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 4– 11 Ekim 2013 tarihlerinde düzenlenen 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, bu yıl 5.si gerçekleştirilen Halkın Portakalı Projesi, Antalya halkının sinemaya olan ilgisini daha da yükseltti.

Antalya’nın farklı bölge, semt ve mahallelerinden, farklı meslek, yaş ve sosyal gruplardan kişilerin yer aldığı projeye bu yıl ilçelerden de katılanlar oldu. Katılımcıların aldıkları teorik ve uygulamalı eğitimler sonucunda oluşturdukları gruplar, film çekimlerini tamamlayarak montajlarını yaptılar. Bu yılki teması ‘Ben, Antalya’ olarak belirlenen Halkın Portakalı filmleri, festival programı kapsamında AKM ve Açıkhava sinemalarında gösterilerek sinemaseverlerle buluştu. Biket İlhan başkanlığındaki Halkın Portakalı jürisinin değerlendirmesi ile; 1. Halkın Portakalı ödülünü “Yansıma”, 2. Halkın Portakalı ödülünü “Avucumdaki Hayat” ve 3. Halkın Portakalı ödülünü “HayalEt” filmleri kazandı.

Öğretim görevlilerimizden değerli sinema sanatçısı Ediz Hun’un da katıldığı festivalde kortej, müze ve açılışlara halkın ilgisi ve sevgisi görülmeye değerdi.

Program çerçevesinde çeşitli etkinlik ve ödül törenlerine katılan Mustafa Bülbül, festivalde ulusal ve uluslar arası düzeyde, kurmaca ve belgesel kategorilerde yarışan filmleri izleyerek film ekiplerinin söyleşilerine katıldı, edindiği izlenimlerini öğrencilerimizle paylaşmaktadır.

Sanat ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programı Başvuruları Online Olarak 19 Ağustos Pazartesi Günü Saat 08:00’a kadar devam edecektir.

1077400_550149551687859_2124969024_o

Sanat ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programı Başvuruları Online Olarak 19 Ağustos Pazartesi Günü Saat 08:00’a kadar devam edecektir.

ONLINE BAŞVURU : http://development.dogus.edu.tr/DuOnkayit/default.aspx

Program Hakkında Detaylı bilgi için : http://www.dogus.edu.tr/tr/akademik/enstituler/sosyal/plastik_amac.asp

MİMARLIK BÖLÜMÜ MEZUNLARINI KUTLUYORUZ

MİMARLIK BÖLÜMÜ MEZUNLARINI KUTLUYORUZ
 
 
Fakültemiz Mimarlık bölümü mezunlarından CİHAN YOLCU, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ,  Yapı Tezli Yüksek Lisans programı ve Şehir Bölge Planlama – Kentsel Dönüşüm ve Planlama Tezli Yüksek Lisansı Programına,    ÜMİT ARAFAL  Rölöve – Restorasyon Yüksek Lisans Programına,  PINAR YAĞDI Mimari Tasarım Tezli Yüksek Lisans Programına, ÖMER GENÇOĞLU VE EMRE DEĞİRMENCİ, İnşaat  Mühendisliği, Yapı İşletmesi Tezsiz Yüksek Lisans Programına  kabul edilmiştir.

Fakültemiz Dekanı Prof.Nazan Erkmen 1 Haziran Cumartesi Günü Saat 15:15’te Show Tv’de yayınlanan Üniversite Medya Programına Katılacak

Fakültemiz Dekanı Prof.Nazan Erkmen 1 Haziran Cumartesi Günü Saat 15:15’te Show Tv’de yayınlanan “Üniversite Medya” Programına Katılacak. Mirmarlık Bölümü öğrencisi Evser Koyunbaba ve İç Mimarlık Bölümü öğrencisi Ferhat Dural’ın da yer alacağı program 16.00′ a kadar devam edecek.

Prof.Dr.Üzlifat Özgümüş’ün Çağlar Boyu Cam Tasarımı Kitabı Arkeoloji ve Sanat Yayınları Tarafından Yayınlandı

Prof.Dr.Üzlifat Özgümüş’ün Çağlar Boyu Cam Tasarımı kitabı Arkeoloji ve Sanat Yayınları tarafından yayınlandı.Cam terminolojisi ve tarihi bazında en geniş kapsamlı bilgileri içeren ilk Türkçe kitap özelliğini taşıyan bu yayında cam üretim teknikleri,cam bezeme teknikleri ve  cam endüstrisinin genel tarihi anlatılıyor.Kitabın editörlüğünü ve  teknik çizimlerini Endüstri Ürünleri Tasarımı Araştırma Görevlisi Saliha Türkmenoğlu yaptı.

çağlar boyu cam tasarımı